دستگاه تصفیه آب خانگی و سنگ کلیه

طبق اطلاعات به دست آمده از بررسی‌ها، مشخص شده است که از هر ده نفر یک نفر به سنگ کلیه دچار می‌شود. احتمالاً شما درباره تجربه ناخوشایند کسی در مورد سنگ کلیه شنیده‌اید و مطمئنا می‌دانید که چقدر این بیماری دردناک است. شاید حتی خودتان سنگ کلیه داشته باشید یا اکنون با آنها سر و کار دارید.

در هر صورت، اگر راه حل خوبی برای خلاص شدن از درد و ناراحتی این مشکل داشته باشیم، دیگر این درد را تحمل نخواهیم کرد. خوشبختانه، یک روش عالی و بدون دردسری وجود دارد که می‌توانید سنگ کلیه را با کمک آن از خود دور نگه دارید (یا سریع‌تر آن را از بین ببرید). دستگاه تصفیه آب خانگی و سنگ کلیه با هم در تضاد هستند و با اطلاع از قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل مینروا Minerva که در مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی در مدل های 6 مرحله ای، 7 مرحله ای و 8 مرحله ای آن ذکر شده است که توانایی حذف کامل رسوبات را دارد میتوانید از بروز سنگ کلیه در بدن انسان جلوگیری نمایید.

فرآیند کلی و عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس و فیلتر تصفیه آب به این شکل است که در پک کامل فیلتر تصفیه آب، مرحله اول به رسوبات بزرگتر از 5 میکرون همچون شن و ماسه و گل و لای که در واقع جزوی از سنگ کلیه کلسیمی محسوب میشوند میپردازد و نوع دیگر سنگ کلیه که ریزتر بوده و از آهک موجود در آب لوله کشی شهری ایجاد میگردد در مرحله چهارم ممبران فیلتر آب خانگی حذف و به پساب فاضلاب هدایت میشود. اما، ابتدا بیایید مشخص کنیم که سنگ کلیه چیست و چگونه در بدن ما شکل می‌گیرد.

دستگاه تصفیه آب خانگی و سنگ کلیه

سنگ کلیه چیست؟

سنگ کلیه هنگامی در بدن ما شکل می‌گیرد که مواد معدنی موجود در ادرار بیشتر می‌شود. کلسیم معمولاً با اگزالات (ماده مغذی که می‌تواند جذب مواد معدنی را در بدن شما مهار کند) یا فسفر (یک ماده معدنی در استخوان‌های شما) ترکیب می‌شود. سپس این مواد و ترکیب آنها در بدن تشکیل بلور را می‌دهند. این بلورها با گذشت زمان بزرگتر می‌شوند و در نهایت مانند سنگ می‌شوند. این سنگ‌ها از طریق مجاری ادراری و از کلیه‌های ما حرکت می‌کنند و در واقع دفع آنها در این نقاط بسیار سخت خواهد بود و باعث بروز درد در بدن انسان می‌شود.

بنابراین چگونه می‌توانید از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری کنید؟ پاسخ آسان است: آب بنوشید. نوشیدن آب و بهترین نوشیدنی‌ها برای کمبود آب بدن نه تنها بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به سنگ کلیه است، بلکه در صورت ابتلا به آن می‌تواند به بهبودی آن و دفع سنگ نیز کمک کند.

در ادامه می‌خواهیم درباره سه مزیت مهم آب تصفیه شده توسط بهترین تصفیه آب خانگی تایوانی اصل برای سنگ کلیه و دفع آسان آن به وسیله این مایع سالم صحبت کنیم.

سنگ کلیه چیست؟

1- آبرسانی

علت شماره یک سنگ کلیه نوشیدن آب کافی نیست. این به این دلیل است که کلیه‌های شما برای تصفیه مواد زائد و مواد معدنی اضافی در بدن به آب زیادی نیاز دارند. بدون آبرسانی خوب، مواد زائد متابولیکی ذکر شده در بالا (کلسیم، اگزالات، فسفر) به درستی از بین نمی‌روند یا رقیق می‌شوند. این اتفاق در نهایت باعث تشکیل سنگ کلیه می‌شود.

 

آب تصفیه شده و سالم نه تنها با دفع مواد معدنی کلیه از تشکیل سنگ جلوگیری می‌کند، بلکه به درمان سنگ کلیه نیز کمک می‌کند. اگر در حال حاضر سنگ کلیه دارید، نوشیدن آب بیشتر تصفیه شده به شما کمک می‌کند تا آنها را سریع‌تر و راحت‌تر سنگ را دفع کنید.

2- کاهش میزان سدیم در بدن

یک دلیل اصلی دیگر برای تشکیل سنگ کلیه، مصرف زیاد سدیم به طور منظم است. سدیم زیاد منجر به افزایش کلسیم در ادرار می‌شود. هرچه کلسیم موجود در ادرار بیشتر باشد، مستعد ابتلا به تشکیل سنگ کلیه خواهید بود. سطح بالای سدیم در جریان خون شما همچنین بر توانایی کلیه در پاکسازی مؤثر بدن شما تأثیر می‌گذارد، بنابراین مواد معدنی کمتری از بدن شما خارج می‌شود.

بله، سدیم و الکترولیت‌ها برای عملکرد مناسب بدن ضروری هستند، اما نمک زیاد خوب نیست. اگر تمایل زیادی به خوردن میان وعده‌های پر نمک دارید، ممکن است در معرض خطر باشید. چیپس و دیگر تنقلات نمکی، سطح سدیم شما را افزایش می‌دهند و یکی از منابع اگزالات، شکلات است. نوشیدن مقدار زیادی آب تصفیه شده نه تنها دفع میزان سدیم اضافی در بدن را افزایش می‌دهد، بلکه شما را پر و سیر می‌کند و بنابراین احتمال پر خوری و مصرف بیش از حد سدیم در شما نیز کاهش پیدا می‌کند. هر چه مقدار بیشتری آب سالم بنوشید، میزان سدیم در بدن‌تان متعادل‌تر خواهد بود.

البته باید این را نیز در نظر داشته باشید که آب آشامیدنی لوله کشی به طور طبیعی سدیم نیز دارد که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی می‌تواند میزان آن را نرمال و متعادل کند. بنابراین با مصرف آب نیز سدیم بیشتری به بدن خود راه نخواهید داد. البته این را هم در نظر داشته باشید که زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود را فراموش نکنید زیرا یکی از عوارض دیر عوض کردن فیلتر آب خانگی، ایجاد رسوبات در آب جوش و کتری چای است که امکان منجر شدن به سنگ کلیه یا Kidney Stone را افزایش میدهد.

3- جلوگیری از ورود املاح بزرگ آب آشامیدنی به بدن

 

آب تصفیه شده، از ورود املاح بزرگ به بدن جلوگیری می‌کند و این می‌تواند بروز سنگ کلیه را کاهش دهد. دستگاه تصفیه آب با سیستم فیلتراسیونی که دارد می‌تواند هم املاح درشت و هم املاح ریز موجود در آب را از بین ببرند و خب این می‌تواند بروز سنگ کلیه را کاهش دهد.

یکی از املاح و مواد مضر در آب نیترات است. نیترات یکی از املاح بسیار ریز در آب آشامیدنی است، که به عنوان ماده‌ای سرطان‌زا شناخته شده است و برای از بین بردن نیترات از آب می‌توانید به برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی اعتماد کنید و مینروا فیلتر با دستگاه‌های اصل تایوانی این امکان را به شما می‌دهند تا این ماده پرخطر را از آب تصفیه کنید.

جلوگیری از ورود املاح بزرگ آب آشامیدنی به بدن

روش‌های پیشگیری از سنگ کلیه

از بهترین راه‌های جلوگیری از سنگ کلیه در بدن این است که مدام در مصرف آب پویا باشید و بدن خود را همیشه هیدراته نگه دارید. می‌توانید میزان آب بدن خود را با رنگ ادرار بسنجید و  اگر رنگ ادرار روشن و شفاف بود، می‌توانید مطمئن باشید که بدن در حالت هیدراته قرار دارد و اگر کدر و تیره بود باید برای آبرسانی آن اقدام کنید.

همچنین مصرف میوه‌های مقوی برای آبرسانی را و سنگ کلیه را نیز فراموش نکنید. به عنوان مثال، گریپ فروت به عنوان یکی از منابع عالی برای آبرسانی بدن و جلوگیری از سنگ کلیه به شمار می‌آید. مقدار مصرفی آب در طول روز بین 6 تا 8 لیوان مشخص شده است و شما باید با این میزان آب در روز خود را هیدراته نگه دارید تا دچار سنگ کلیه نشوید.

سنگ‌هایی که 9 میلی‌متر و بیشتر هستند با روش‌های سنتی درمان و دفع نمی‌شوند و برای این سنگ‌ها حتما به پزشک مراجعه کنید، چرا که ممکن است کلیه را از کار بیندازند. سنگ‌هایی که 5 میلی‌متر هستند، 20 درصد امکان دارند که از مجاری ادراری و مثانه عبور کنند. این در حالی است که شانس شما برای دفع سنگ‌های 4 میلی‌متری به میزان 80 درصد است.

 

مسلما برای تأمین آب مصرفی روزانه خود نیاز به آب سالم و عاری از هر گونه مواد آلوده کننده آب آشامیدنی دارید. این مهم تنها با خرید دستگاه تصفیه آب از بهترین برندها میسر می‌شود و شما می‌توانید از آب آشامیدنی خانه خود مطمئن باشید. دستگاه‌های دارای سیستم اسمز معکوس معمولا بهترین گزینه برای تولید آب سالم در خانه هستند.

دستگاه‌های مینروا فیلتر دارای سیستم اسمز معکوس هستند و در تمام آنها در مرحله  اول تمام ذرات درشت آب مانند شن و گل و لای از آب حذف می‌شوند تا این اولین قدم برای جلوگیری از سنگ کلیه را با کمک این دستگاه‌ها بردارید.

روش‌های پیشگیری از سنگ کلیه

نتیجه گیری

شایع‌ترین علت بروز و ابتلا به سنگ کلیه در مردان، زنان و کودکان، کم آبی در بدن است و با نوشیدن کافی آب در طول روز می‌توانید از این مشکل جلوگیری کنید. اما این نسخه نیز تنها در صورتی جواب می‌دهد که شما سراغ مصرف آب سالم بروید و آب تصفیه شده را برای مصرف روزانه خود انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما عزیزان استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است که در شش مرحله، هفت مرحله یا هشت مرحله آب را به طور کامل تصفیه می‌کند و به شما در جلوگیری از بسیاری از بیماری‌ها بخصوص سنگ کلیه کمک می‌کنند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)