ترفندهایی برای نوشیدن آب بیشتر در طول روز

چیزی در حدود 70٪ از بدن انسان را آب تشکیل داده است و به همین خاطر نوشیدن مقدار کافی آب سالم می‌تواند سلامت بدن را بهبود دهد و آن را در شرایط ایده آل و هیدراته نگه دارد. بدست آوردن آب سالم در شرایطی که آب لوله کشی شهری سرشار از آلودگی های فراوانی نظیر نیترات و نیتریت و آرسنیک و آلومینیوم و دیگر مواد محلول مضر است خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل میتواند گزینه مناسبی برای تهیه آب آشامیدنی سالم و پاکیزه باشد و با سالم بودن آب شما در طول روز نیازی به آب معدنی پیدا نخواهید کرد، زیرا قیمت فیلتر تصفیه آب مرحله ششم، در برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی همچون مینروا Minerva Taiwanese Water Purifier توانایی حفظ املاح مفیدی همچون کلسیم، منیزیم، سدیم و بی کربنات های لازم و ضروری بدن انسان را برای افزایش سلامت دارد.

آب در بدن انسان نقش‌های بسیار زیادی دارد؛ حفظ تعادل الکترولیت‌ها و فشار خون، انعطاف پذیری مفاصل، تنظیم دمای بدن و ارتقا سلامت سلول‌های بدن از جمله کارهایی است که آب در بدن انجام می‌دهد.

در حالی که همه به اهمیت هیدراته نگه داشتن بدن واقف هستند، اما خب بسیاری از افراد هستند که در برابر نوشیدن آب مقاومت دارند و مصرف مداوم آن در طول روز برای آنها سخت است. در این مقاله ترفندهایی را برای شما عنوان می‌کنیم که به نوشیدن آب بیشتر کمک می‌کنند.

1. نیازهای بدن خود در مورد مایعات را درک کنید

قبل از اینکه تصمیم بگیرید آب بیشتری بنوشید، باید به این درک برسید که بدن شما به چه مقدار مایعات در روز نیاز دارد و بدانید چقدر باید در روز آب بنوشیم.

یک توصیه معمول برای مصرف روزانه آب 64 اونس (1920 میلی لیتر) یا 8 فنجان است، اما این مبتنی بر علم نیست و همچنین باید عنوان کنیم که بدن با بدن فرق دارد.

آکادمی پزشکی آمریکا (NAM) توصیه می‌کند که مردان 125 اونس (3700 میلی لیتر) و زنان حدود 90 اونس (2700 میلی لیتر) مایعات در روز مصرف کنند، که می‌توانند برای جذب مایعات سراغ آب، سایر نوشیدنی‌ها و همچنین خوراکی‌ها بروند.

با این حال، آکادمی ملی پزشکی اذعان می‌کند که ارائه توصیه در مورد میزان نرمال مصرف آب در روز برای همه یکسان نیست، زیرا این میزان به سطح فعالیت، موقعیت مکانی، وضعیت سلامتی و موارد دیگر بستگی دارد.

برای اکثر افراد، همان میزان که آب تشنگی را در طول روز برطرف کند می‌تواند خوب باشد. با این حال، اگر به طور منظم ورزش می‌کنید، بیرون کار می‌کنید یا در آب و هوای گرم زندگی می‌کنید، مطمئنا به مایعات بیشتری نیاز پیدا خواهید کرد.

2. یک هدف روزانه تعیین کنید

تعیین هدف روزانه برای مصرف آب می‌تواند به شما در نوشیدن آب بیشتر کمک کند. صرفاً تعیین هدف می‌تواند در شما انگیزه ایجاد کند و شما را به ایجاد تغییرات مثبتی که برای شما مفید و کاربردی هستند، هدایت کند.

برای مؤثر بودن این رویه، اهداف روزانه شما باید SMART باشند که مخفف معیارهای زیر است:

 • خاص
 • قابل اندازه گیری
 • قابل دستیابی
 • واقع بینانه
 • دارای زمانبندی

به عنوان مثال، یک هدف SMART در مصرف آب ممکن است نوشیدن 32 اونس (960 میلی لیتر) آب در روز باشد.

این روش همچنین به شما کمک می‌کند تا در این راه پیشرفت داشته باشید، همچنین می‌تواند باعث ایجاد انگیزه در شما برای رسیدن به هدف باشد و آن را به یک عادت تبدیل کند.

3. یک بطری یا قمقمه کوچک همراه خود داشته باشید

نوشیدن آب بیشتر

 

نگه داشتن مداوم بطری یا قمقمه آب در کنارتان به شما کمک می‌کند تا در مصرف آب بیشتر، بهتر عمل کنید.

هنگامی که در کنار خود قمقمه داشته باشید، خواه آن مکان سر کار باشد، مسافرت باشد، یا در خانه و مدرسه، به هر حال آب آشامیدنی همیشه همراه خود دارید و می‌توانید به طور منظم آن را بنوشید.

همچنین دیدن آب در دستانتان می‌تواند جنبه بصری مثبتی داشته باشد و باعث نوشیدن آب بیشتر شود. اگر بطری را روی میز خود ببینید، مدام به شما یادآوری می‌شود که باید آب بیشتری بنوشید. بعلاوه، قمقمه برای محیط زیست بهتر از آب معدنی‌های یک بار مصرف است.

4. تنظیم یادآوری روی گوشی یا ساعت

همچنین می‌توانید با استفاده از زنگ ساعت بر روی موبایل یا ساعت هوشمند خود، یادآوری زمان نوشیدن آب برای خود تنظیم کنید.

به عنوان مثال، سعی کنید روی گوشی خود زنگ ساعت را روی هر نیم ساعت تنظیم کنید و آن را به گونه‌ای تعریف کنید که هر نیم ساعت زنگ خوردن تکرار شود.

این یادآوری‌ها می‌تواند به شما در افزایش مصرف آب کمک کند، خصوصاً اگر با فراموش‌کار بودن یا شلوغ بودن بیش از حد برای یادآوری نوشیدن آب مشکل دارید.

5. نوشیدنی‌های دیگر را با آب جایگزین کنید

یکی از راه‌های نوشیدن آب بیشتر و تقویت سلامتی و کاهش کالری دریافتی، این است که نوشیدنی‌های دیگر مانند نوشابه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا را با آب جایگزین کنید.

این نوشیدنی‌ها اغلب مملو از قند هستند که می‌توانند برای سلامتی شما بسیار مضر باشد.

اگر مصرف قند خود را به کمتر از 5 درصد کالری دریافتی خود محدود کنید، می‌توانید سلامت خود را بهبود دهید. فقط یک فنجان نوشابه 8 اونسی (240 میلی لیتر) در روز می‌تواند میزان قند خون شما را از حد مجاز افزایش دهد.

مصرف و خوردن خوراکی‌هایی با میزان قند بالا، با چاقی و سایر بیماری‌ها مانند دیابت نوع 2 و بیماری‌های قلبی مرتبط است.

علاوه بر این، جایگزین کردن این نوشیدنی‌های شیرین با آب راهی آسان و ارزان برای کاهش کالری است که به طور بالقوه به کاهش وزن کمک می‌کند.

6. قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بنوشید

قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بنوشید

 

روش ساده دیگر برای افزایش مصرف آب این است که قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بنوشید.

اگر روزانه 3 وعده غذا می‌خورید، این مقدار 3 فنجان اضافی (720 میلی لیتر) به آب مصرفی روزانه شما اضافه می‌کند.

علاوه بر این، گاهی اوقات بدن شما ممکن است احساس تشنگی را با گرسنگی اشتباه بگیرد. نوشیدن یک لیوان آب قبل از غذا خوردن به شما کمک می‌کند تشخیص دهید که آیا واقعاً گرسنه هستید یا خیر.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید وزن خود را کاهش دهید، نوشیدن یک لیوان آب ممکن است به شما کمک کند کالری کمتری در وعده‌‌های غذایی خود بخورید.

7. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تهیه کنید

در برخی شهرها مصرف آب لوله کشی ایمن است. با این حال، اگر در مورد کیفیت یا ایمنی آب لوله کشی خانه خود نگرانی دارید، به خرید بهترین تصفیه آب خانگی با مارک و برند تایوانی اصل در بازار ایران فکر کنید. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران تصفیه آب مینروا تایوان است که در چهار مدل اصلی شش مرحله ای معدنی ساز، هفت مرحله ای یونیزه قلیایی کننده آب آشامیدنی، هشت مرحله ای آنتی باکتریال اکسیژن ساز و هشت مرحله ای لامپ یو وی دار اشعه ماورا بنفش که برای آب چاه است میباشد.

آب آشامیدنی سالم میتواند بدن انسان را هیدراته نگه دارد. تصفیه آب مینروا، بهترین مارک تصفیه آب است که با بهره گیری از سیستم اسمز معکوس Reverse Osmosis سیستم در انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل، بهترین سختی آب برای آشامیدن را در اختیار شما عزیزان در طول روز قرار میدهد که در کنار هیدراته نگه داشتن بدن انسان از بسیاری از بیماری های ناشی از آب آلوده جلوگیری نموده و امکان افزایش سیستم ایمنی بدن انسان و استفاده از خواص آنتی اکسیدانی یا ضد سرطانی را برای شما فراهم می آورد.

مینروا بهترین برند تصفیه آب خانگی است که از ممبران سیزده لایه ریزبافت آمریکایی بهره میگیرد که توانایی حذف کاملا نیترات، نیتریت، آرسنیک، آلومینیوم و دیگر املاح بسیار ریز و مضر آب آشامیدنی و هدایت این املاح مضر به پساب فاضلاب را دارد.

تقریباً برای هر بودجه یک نوع دستگاه وجود دارد و هر فرد می‌تواند با توجه به نیاز و همچنین بودجه سراغ خرید دستگاه تصفیه آب خانگی اصل تایوان برود. علاوه بر این، دستگاه تصفیه آب می‌تواند مزه و بوی آب بهتر کند. ضمن این که زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل مینروا Minerva هر شش ماه بوده و نیازی نیست در شش ماه اول قیمت پک کامل فیلتر تصفیه آب را تعویض کنید و میتواند یک گزینه مناسب، یک دستگاه تصفیه آب کم جا در عین حال پرفروش ترین برند معتبر بازار ایران باشد که در مشخصات بهترین دستگاه تصفیه آب مینروا میتوانید مشاهده کنید که از پمپ قوی و قدرتمند و مخزن ذخیره تحت فشار بهره گیری میکند که در صورت قطع برق و آب هم میتوانید از آب تصفیه شده سالم و پاکیزه با سختی پایین بهره ببرید.

دستگاه‌های آب تصفیه کن می‌توانند سطح باکتری‌ها و آلاینده‌های موجود در آب، مانند سرب در آب و آرسنیک موجود در آب لوله کشی آلوده را تا سطح بالایی کاهش دهند.

همچنین استفاده از دستگاه آب تصفیه کن نسبت به خرید آب معدنی، هزینه کمتری دارد و سازگار با محیط زیست است.

8. آب مصرفی خود را طعم دار کنید

اگر از عطر و طعم آب متنفر هستید، یا فقط برای کمک به نوشیدن آب بیشتر به کمی طعم و مزه احتیاج دارید، انتخاب‌های زیادی دارید.

می‌توانید به آب آشامیدنی میوه اضافه کنید و گزینه بسیار سالمی برای مصرف داشته باشید.

ترکیبات میوه‌ای معروف برای استفاده در آب آشامیدنی خیار، لیمو، کیوی و توت فرنگی هستند. اگرچه، شما می‌توانید از هر ترکیبی از میوه‌ها متناسب با سلیقه خود استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از طعم دهنده‌های پودری برای آب آشامیدنی استفاده کنید، اما توجه داشته باشید که بسیاری از این محصولات حاوی شکر، شیرین کننده‌های مصنوعی یا مواد افزودنی دیگری هستند که ممکن است به سلامتی شما آسیب برسانند.

9. در محل کار هر ساعت یک لیوان آب بنوشید

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تهیه کنید

اگر کارمند هستید و باید برای هشت ساعت در روز کار کنید، نوشیدن یک لیوان آب در هر ساعت در محل کار می‌تواند منجر به نوشیدن 8 فنجان آب (1920 میلی لیتر) شود و شما می‌توانید میزان مصرف روزانه خود را پر کنید.

به محض ورود به محل کار، فنجان خود را پر کنید و یک ساعت بعد آن را بنوشید و این کار را تا پایان ساعت کار انجام دهید و تکرار کنید.

این روش مصرف آب شما را در طول روز کاری هیدراته نگه می‌دارد و به عادت تبدیل می‌شود.

10. به طور مداوم در طول روز آب بنوشید

نوشیدن مداوم آب در طول روز یکی دیگر از راه‌های آسان برای کمک به شما در رسیدن به هدف جذب مایعات در طول روز است. مصرف مداوم آب آشامیدنی در طول روز باعث می‌شود دهان خشک نشود و حتی ممکن است به تازه نگه داشتن نفس کمک کند.

یک لیوان آب یا یک قمقمه پر را نزدیک و در محدوده دید خود نگه دارید تا یک یادآوری بصری دائمی داشته باشد و جرعه جرعه آب را بنوشید.

11. غذاهایی با میزان مایعات بالا بخورید

یک راه ساده برای دریافت آب بیشتر، مصرف بیشتر غذاهایی است که آب و مایعات زیادی دارند. میوه‌ها و سبزیجاتی که به ویژه در این دسته قرار می‌گیرند شامل این موارد هستند:

 • کاهو: 96٪ آب
 • کرفس: 95٪ آب
 • کدو سبز: 95٪ آب
 • کلم: 92٪ آب
 • هندوانه: 91٪ آب
 • طالبی: 90٪ آب
 • خربزه: 90٪ آب

این میوه‌ها و سبزیجات علاوه بر داشتن میزان بالای مایعات، دارای ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌هایی هستند که سلامت بدن شما را تقویت می‌کنند.

12. هنگام بیدار شدن و قبل از خواب یک لیوان آب بنوشید

هنگام بیدار شدن و قبل از خواب یک لیوان آب بنوشید

 

 

یک راه آسان برای افزایش مصرف آب این است که به راحتی یک لیوان قبل از خواب و یک لیوان بعد از بیدار شدن، آب بنوشید.

یک لیوان آب سرد در صبح ممکن است باعث بیدار شدن شما و تقویت هوشیاری شما شود. اما توجه داشته باشید که نوشیدن آب سرد می‌تواند عوارضی داشته باشد. به علاوه، نوشیدن آب قبل از خواب می‌تواند شما را از خشک دهان و بوی بد دهان دور کند.

سخن آخر

مصرف آب به میزان کافی برای سلامت بدن همه ما لازم است. آکادمی پزشکی آمریکا تخمین زده است که بیشتر مردم به 90–125 انس (2،700–7،700 میلی لیتر) مایعات در روز نیاز دارند، از جمله جذب مایعات از طریق آب، سایر نوشیدنی‌ها و مواد غذایی.

با این حال، نوشیدن آب به صورت عادی ممکن است دشوار باشد، به خصوص اگر ذهن و خودتان مشغول باشید، به طور منظم نوشیدن آب را فراموش کنید یا طعم آب را دوست نداشته باشید. انتخاب از بین این 12 نکته ساده می‌تواند به شما در افزایش مصرف آب روزانه کمک کند.

 

چگونه جذب آب بدن را بالا ببریم؟

برای جذب بیشتر آب آشامیدنی و هیدراته نگه داشتن بدن انسان میتوان از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل مینروا استفاده نمود که آب آشامیدنی با سختی زیر صد طبق گواهی بین المللی کیفیت آب آشامیدنی در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی برای جذب بیشتر آب سالم در بدن انسان چیست؟

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی برای جذب آب آشامیدنی سالم و افزایش سطح سیستم ایمنی بدن انسان، تصفیه آب مینروا اصل تایوان است که انواع مدل های شش مرحله ای هفت مرحله ای و هشت مرحله ای آب تصفیه کن را در بازار ایران عرضه مینماید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)