آیا آب تهران نیاز به دستگاه تصفیه آب خانگی دارد؟

آب شهری که از طریق لوله‌کشی به دست ما می‌رسد، تصفیه شده و قابل آشامیدن است؛ اما چیزی که بسیاری از مردم تهران را نگران می‌کند، اخبار گاه و بی‌گاهی است که از آلوده بودن آب‌ های لوله‌کشی شهر تهران خبر می‌دهد. این اخبار گاهی توسط مقامات تکذیب می‌شوند و گاهی در میان انبوه خبرهای دیگر گم می‌شوند. کیفیت آب آشامیدنی تا حد زیادی به کیفیت منابع آبی بستگی دارد. استفاده از آب لوله کشی شهری تهران در مناطقی که از آب‌های زیرزمینی استفاده می‌شود، احتمال وجود آلودگی‌هایی مانند نیترات بیشتر است. در سال‌های گذشته برای مناطق جنوبی تهران از آب‌های زیرزمینی استفاده می‌شد و این امر باعث به وجود آمدن نگرانی درباره آلودگی نیترات در آب این مناطق شده بود.

آیا آب تهران نیاز به دستگاه تصفیه آب خانگی دارد؟

فارغ از اینکه میزان آلودگی آب تهران تا چه حد است، حتی اگرخالص نبودن آب آشامیدنی کیفیت بسیار خوبی داشته باشد، خالص نیست. در مراحل مختلف تصفیه آب از استفاده از مواد شیمیایی مانند کلر استفاده می‌شود. استفاده از کلر برای از بین بردن میکروب‌های موجود در آب انجام می‌شود و تأثیرگذاری بسیار خوبی هم دارد؛ هرچند کلری که در آب باقی می‌ماند در نهایت وارد بدن ما خواهد شد. استفاده از دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل به ما کمک می‌کند تا آبی سالم، بدون رنگ، بو و مزه بنوشیم.

آلودگی آب تهران و استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه‌های تصفیه آب با برندها و مدل‌های مختلفی به فروش می‌رسند. برند مینروا بهترین تصفیه آب خانگی را یا بالاترین کیفیت و قیمت مناسب تولید می‌کند. تمام قطعات موجود در دستگاه‌های مینروا ساخت تایوان و دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل هستند و با گارانتی طلایی ۱۲ماهه در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. فیلتر ممبران این دستگاه‌ها نیز در تایوان و تحت لیسانس آمریکا تولید می‌شوند. مینروا بدون شک بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در بازار ایران محسوب میگردد که توانایی حذف تمام املاح ریز و مضر موجود در آب آشامیدنی شهر تهران تا یک ده هزارم میکرون را دارد و میتواند موادی همچون نیترات، نیتریت، آرسنیک، آلومینیوم، آهک و… را حذف و تصفیه کامل نماید. قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل مینروا در مدل هشت مرحله ای اکسیژن ساز در خرداد 1403 بین 7 الی 12 میلیون تومان است و با بهره گیری از بهترین روش تصفیه آب آشامیدنی در دنیا، میتواند بهترین نوشیدنی برای کمبود آب بدن و جلوگیری از مسمومیت با آب آشامیدنی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

سختی آب استاندارد برای نوشیدن در شهر تهران و آب مصرفی روزانه زیر 100 است. میدانید که آب مقطر چیست؟ آب مقطر آبی عاری از هرگونه املاح مفید و مضر است اما آبی که توسط کارشناسان فنی نصب شرکت مینروا فیلتر، پس از نصب در تهران به شما با سختی استاندارد تحویل داده میشود خروجی دستگاه مینروا با تی دی اس زیر 100 خواهد بود. ضمن این که گارانتی بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران، یک سال بدون هیچ گونه قید و شرطی بوده و سرویس های دوره ای تعویض فیلتر تصفیه آب دستگاه مینروا نیز توسط نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی در تهران توسط شرکت مینروا فیلتر و تکنسین های فنی مجرب این مجموعه ارائه میگردد.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی

آب آشامیدنی چگونه تهیه می‌شود؟

آب آشامیدنی در شهر تهران از طریق دو منبع آب‌های سطحی و آب‌های زیرزمینی به دست می‌آید. آب‌های سطحی عموماً در ۵ سد کرج، لتیان، لار، ماملو و طالقان جمع می‌شوند. آب پشت سدها از طریق رودخانه‌ها تأمین می‌شود و در برخی موارد آلودگی‌های صنعتی یا انباشت زباله در کنار این آب‌ها باعث آلودگی آنها می‌شود؛ حتی سابقه دیده شدن لکه نفتی در رودخانه کرج وجود دارد. البته این آب‌ها قبل از رسیدن به شهروندان تصفیه می‌شوند؛ اما بهداشت منبع آب در نیاز به تصفیه آب و نتیجه آن تأثیر بسیاری دارد.

آب‌های زیرزمینی از طریق حلقه‌های چاه عمیق برداشت می‌شوند. با توجه به کاهش بارندگی در سال‌های اخیر و بیشتر شدن جمعیت تهران و افزایش مصرف آب، مقدار منابع آب در تهران کاهش چشمگیری داشته است و میزان استاندارد مصرف آب در روز برای افراد بزرگسال بین 6 الی 9 لیوان آب است که این مقدار برای نوزادان و ورزشکاران متغییر میباشد. پایین رفتن سطح آب‌های زیرزمینی به افزایش غلظت نیترات در آنها منجر می‌شود و توسط دستگاه تصفیه آب خانگی حذف نیترات تایوانی مینروا کاملا نیترات و نیتریت آب به پساب فاضلاب هدایت میگردد. تهران از نظر منابع آبی استان فقیری است و ظاهراً اگر چاره‌ای برای تأمین آب این استان اندیشیده نشود، هم از نظر کیفیت و هم از نظر کمیت آب، مشکلات جدی‌تری پیش‌روی شهروندان تهرانی قرار خواهد داشت.

آب آشامیدنی چگونه تهیه می‌شود؟

برای به دست آوردن آب آشامیدنی کیفیت آب باید از دو نظر مطلوب باشد. اول آنکه برای تصفیه آب لوله کشی باید آب عاری از هرگونه میکروب و عامل بیماری‌زا باشد و دوم آنکه آب باید از نظر شیمیایی و فیزیکی کیفیت مطلوبی داشته باشد. ضدعفونی کردن و از بین بردن ارگانیسم‌های بیماری‌زای آب‌های سطحی در مقایسه با آب‌های زیرزمینی، هزینه بیشتری دارد و مراحل طولانی‌تری را هم در بر می‌گیرد؛ هرچند از نظر آلاینده‌ها تمام آلاینده‌های موجود در آب‌های سطحی در آب‌های زیرزمینی هم دیده می‌شوند.

کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده دستگاه تصفیه آب

مراحل تصفیه آب چیست؟

مراحل و زمان مورد نیاز برای تصفیه آب تا حد زیادی به کیفیت منابع آبی بستگی دارد. قبل از آنکه تصفیه آب لوله کشی انجام شود، کیفیت آب و میزان pH آن سنجیده می‌شود؛ چراکه برای آب‌هایی با کیفیت‌های مختلف روش‌های مختلف تصفیه کاربرد دارد. یکی از مراحل اولیه تصفیه آب این است که آب را برای چند روز در مخازنی ساکن نگه می‌دارند. در این شرایط مواد معلق موجود در آب تا حدی ته‌نشین شده و فرصت کافی برای حل شدن اکسیژن در آب وجود خواهد داشت.

بعد از این مرحله آب به تصفیه‌خانه‌ها منتقل می‌شود. با عبور آب از حفره‌های زیرزمینی شنی، بخشی از ذرات معلق در آب از آن حذف می‌شوند. سپس آب با هوا مخلوط می‌شود تا گازهای خطرناک موجود در آن از آب خارج شده یا به صورت رسوب ته‌نشین شوند. به این مرحله در اصطلاح مرحلۀ هوادهی گفته می‌شود.

در انتها با افزودن کلر به آب و قرار دادن آن در معرض نور مستقیم خورشید، عوامل بیماری‌زای موجود در آب از بین می‌رود. نیاز به تصفیه آب یک نیاز ضروری برای حفظ سلامت جامعه است؛ اما باید در نظر داشته باشیم با تصفیه آب در تهران تمام آلاینده‌های موجود در آب از بین نمی‌روند. همچنین برخی عوامل بیماری‌زا هستند که حتی با کلر نابود نمی‌شوند. به‌علاوه ممکن است آب آشامیدنی ما در هنگام انتقال با لوله‌کشی‌های فرسوده با مواد سمی سرب یا زنگ آهن آلوده شود. تنها راه مطمئن برای آنکه از میزان آلودگی آب تهران باخبر شویم، آزمایش دقیق آب لوله‌کشی است.

مراحل تصفیه آب چیست؟

برای اینکه مطمئن باشید آبی که می‌نوشید از هرگونه آلودگی میکروبی یا شیمیایی عاری است و از فواید نوشیدن آب در شب و روز بهره مند شوید و از نظر طعم و بو در مطلوب‌ترین حالت ممکن قرار دارد، می‌توانید از دستگاه‌های تصفیه آب استاندارد استفاده کنید. دستگاه‌های تصفیه آب RO از فیلتر ممبران اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می‌کنند که باعث حذف تمام مواد اضافی از آب می‌شود. به این ترتیب خیال شما از بابت سلامت آبی که می‌نوشید آسوده خواهد بود.

یکی از بهترین گزینه‌های شما برای انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی اورجینال اصل تایوان، برند مینروا Minerva Taiwanese Household Water Purifier است. محصولات مینروا به صورت رایگان به سراسر کشور ارسال می‌شوند و نصب آنها در تهران و البرز رایگان است. همچنین با خرید این دستگاه‌ها می‌توانید از پشتیبانی مادام‌العمر بهره‌مند شوید. یعنی در صورت بروز هرگونه مشکل در مورد دستگاه خود می‌توانید با شمارهتلفن‌های پشتیبانی تماس گرفته و کمک لازم را دریافت کنید.

دستگاه‌ تصفیه آب خانگی استاندارد

تفاوت سختی آب در مناطق مختلف

در حالت عادی، آب مصرفی ما کاملاً خالص نیست. نمک‌های مختلفی در آب آشامیدنی حل شده‌اند که باعث ایجاد سختی در آب می‌شوند. هرچه مقدار نمک‌های معدنی موجود در آب بیشتر باشد سختی آب بیشتر خواهد بود. وجود مقدار کمی سختی در آب که به‌واسطه موادی مانند کلسیم و منیزیوم ایجاد می‌شود برای بدن مضر نیست و حتی می‌تواند برای بدن مفید باشد. اما اگر سختی آب زیاد باشد می‌تواند برای ما مضر باشد. نشانۀ سختی زیاد آب ایجاد رسوب و جرم در لوله‌های آب و کتری است.

تفاوت سختی آب لوله کشی شهری در مناطق مختلف

سختی آب قابل سنجش است و سنجش‌ها نشان می‌دهد میزان سختی آب در شهرهای مختلف کشور متفاوت است. آب تهران در کنار شهرهایی مانند قم و بوشهر سختی بالایی دارد که برای بدن مضر است. در جدول زیر می‌توانید مقادیر تقریبی سختی آب در مناطق مختلف تهران را ببینید.

سختی منطقه سختی منطقه
۴۰۰-۴۲۰ ۱۲ ۱۸۰-۳۵۰ ۱
۳۶۰-۳۸۰ ۱۳ ۳۵۰-۳۷۰ ۲
۳۸۰-۴۲۰ ۱۴ ۳۲۰-۳۹۰ ۳
۴۱۰-۴۴۰ ۱۵ ۳۴۰-۴۲۰ ۴
۴۰۰-۴۴۰ ۱۶ ۳۴۰-۴۱۰ ۵
۳۹۰-۴۳۰ ۱۷ ۲۶۰-۳۲۰ ۶
۴۳۰-۴۷۰ ۱۸ ۳۴۰-۳۷۰ ۷
۴۳۰-۴۸۰ ۱۹ ۲۷۰-۳۰۰ ۸
۴۷۰-۵۰۰ ۲۰ ۳۵۰-۳۷۰ ۹
۳۸۰-۴۵۰ ۲۱ ۳۴۰-۳۸۰ ۱۰
۳۹۰-۵۲۰ ۲۲ ۳۵۰-۳۹۰ ۱۱

در برخی گزارش‌ها سختی آب در برخی مناطق تهران تا ۷۰۰ppm هم گزارش شده است در صورتی که بالاترین سطح مجاز سختی آب برای مصرف انسان ۵۰۰ppmاست. شما می‌توانید با کمک دستگاه‌های تصفیه آب سختی آب مصرفی خود را کاملاً کاهش دهید. این کار علاوه بر مزایایی که برای سلامتی شما دارد، شما را از رسوب موجود در کتری و لرد چای راحت می‌کند.

راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب

احتمالاً تاکنون متوجه دلیل نیاز به تصفیه آب در تهران شده‌اید. آب لوله‌کشی در تهران بی‌نقص نیست و ممکن است به دلیل سختی بالا یا وجود آلاینده برای بدن مضر باشند. به‌خصوص برای کودکان یا سالمندان که ایمنی کمتری دارند و نسبت به عوامل بیماری‌زا حساس‌تر هستند، این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد.

بهترین راه برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی تایوانی این است که به سراغ برندها و فروشندگان معتبر بروید. در حقیقت تعداد دستگاه‌های تصفیه آب خانگی بی‌کیفیت و تقلبی در بازار ایران بسیار زیاد است. در نتیجه حتماً قبل از اینکه خرید خود را نهایی کنید به اندازه کافی تحقیق کنید. همچنین، بهتر است دربارۀ ویژگی‌های دستگاه‌های تصفیه آب تایوانی اصل و تفاوت آنها به دستگاه‌های تقلبی بدانید تا بتوانید تصمیم بهترین بگیرید. در نهایت خرید خود را از نمایندگی‌های رسمی و فروشندگان حرفه‌ای انجام دهید.

راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب

برند مینروا یکی از معتبرترین برندهای تولیدکننده آب تصفیه کن است. دستگاه‌های این برند از روش اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می‌کنند و با کمک بهترین قیمت فیلتر تصفیه آب تایوانی تمام آلاینده‌های موجود در آب را حذف می‌کنند. دستگاه تصفیه آب شش مرحله‌ای ساده‌ترین نوع تصفیه آب مینروا است که در قیمت پک کامل فیلتر تصفیه آب شش فیلتر بیشتر ندارد که با وجود فیلتر مینرال نه‌تنها آب را تصفیه کرده، بلکه املاح مفید را به آب اضافه می‌کند. البته ست کامل فیلتر تصفیه آب در مدل های 7 مرحله ای و 8 مرحله ای نیز توسط کارشناسان مینروا فیلتر به شما با بهترین قیمت عرضه میگردد.

یکی دیگر از دستگاه‌هایی که برای تصفیه آب در تهران مناسب است، دستگاه هفت مرحله‌ای قلیایی ساز مینروا است. این دستگاه علاوه بر شش فیلتر اصلی یک فیلتر قلیایی هم دارد که باعث بالا رفتن pH آب می‌شود. آب قلیایی بر خلاف آب اسیدی برای سلامتی انسان مفید است و باعث نشاط بیشتر در پوست افراد می‌شود.

برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی

قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در شهر تهران چقدر است؟

برای آب لوله کشی شهری تهران دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل مینروا بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب میشود که رنج قیمتی بین 6.990.000 الی 7.990.000 تومان دارد

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی برای آب لوله کشی شهری تهران چقدر است؟

برای تصفیه کامل املاح مضر آب لوله کشی شهری تهران تصفیه آب مینروا هشت مرحله ای اکسیژن ساز بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی مناسب منزل و آپارتمان محسوب میگردد

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)