دستگاه تصفیه آب خانگی و حذف نیترات

در آب‌های لوله‌کشی هم ممکن است مقادیری ناخالصی و آلاینده وجود داشته باشد. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل آب لوله‌کشی شهری را تصفیه می‌کنند. این دستگاه‌ها قادرند تا تمام مواد مضر و ناخالصی‌های موجود در آب را جدا کنند و آبی استاندارد و سالم در اختیار ما قرار دهند. علت روی آوردن بسیاری از افراد به استفاده از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی وجود مواد مضر در آب‌های لوله‌کشی است. این مواد ممکن است شامل برخی میکروب‌ها یا مواد شیمیایی باشد. بیشتر میکروب‌های موجود در آب با روش گندزدایی معمول یعنی استفاده از کلر از بین می‌روند؛ اما نه همیشه و نه همۀ آنها.

دستگاه تصفیه آب خانگی و حذف نیترات

برای مثال در سال ۱۴۰۰ پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مطالعه‌ای با نام بررسی وجود آمیب‌های آزادزی و بیماری‌زا در بطری‌های آب معدنی، آب شرب و سطحی در شمال و شمال شرق ایران با استفاده از روش کشت و PCR- Sequencingاز وجود آمیب‌های بیماری‌زا در آب‌های شمال و شمال شرق کشور خبر دادند. هرچند این موضوع به طور رسمی توسط مقامات بهداشت استان‌های شمال و شمال شرق تأیید نشد.

علت استفاده از دستگاه تصفیه آب

از طرفی، موضوع وجود مواد شیمیایی در آب آشامیدنی نگرانی جدی دیگری است که افراد مختلف را در سراسر جهان به استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب سوق داده است. فلزات سنگین مانند سرب و مواد سرطان‌زا مانند نیترات از جمله موادی هستند که اگر به مقادیری بیش از حد مجاز وارد آب آشامیدنی ما شوند، ممکن است تأثیرات جبران‌ناپذیری بر سلامت ما داشته باشند.

در این مقاله درباره یکی از مواد مضر موجود در آب با نام نیترات توضیح خواهیم داد. عوارض نیترات در آب را بررسی خواهیم کرد و راه‌های حذف نیترات را معرفی می‌کنیم. یکی از راه‌های بسیار مؤثر در حذف نیترات از آب آشامیدنی، استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب است. دستگاه‌های تصفیه آب مینروا از باکیفیت‌ترین دستگاه‌های موجود در بازار هستند. تمام قطعات این دستگاه‌ها در کشور تایوان تولید شده و از بالاترین استانداردها برخوردار است.

یکی از را های موثر در حذف نیترات از آب آشامیدنی

نیترات چیست؟

نیترات یک یون چند اتمی است که از ترکیب نیتروژن و اکسیژن ایجاد می‌شود. نیترات یونی با بار منفی است و در ترکیب با یون‌هایی با بار مثبت موادی مانند نیترات سدیم، نیترات پتاسیم و نیترات مس را تشکیل می‌دهد. این ماده در سنتز پروتئین در گیاهان نقش مهمی را ایفا می‌کند. به همین دلیل، وجود آن برای رشد گیاهان ضروری است و در تمام محیط زیست یافت می‌شود. بسیاری از کودهای کشاورزی حاوی نیترات هستند. مشکل جدی استفاده از کودهای شیمیایی این است که این کودها در آب حل شده و وارد آب‌های زیرزمینی می‌شوند. از طرف دیگر فاضلاب‌های شهری و صنعتی نیز نیتروژن آلی دارند که با ورود به خاک توسط میکروارگانیسم‌های موجود در خاک به نیترات تبدیل می‌شود.

نیترات چیست؟

نیترات موجود در خاک راه خود را به آب‌های زیرزمینی پیدا کرده و آنها را در سطح بسیار گسترده‌ای آلوده می‌کند. در آب‌های سطحی هم به واسطه آلاینده‌های مختلف مقدار زیادی نیترات وارد می‌شود. برای مثال سوزاندن سوخت‌های فسیلی در نیروگاه‌ها، خودروها و موتورهای احتراقی باعث تولید اسید نیتریک و آلودگی هوا می‌شود. مواد آلاینده در آینده با باران‌های اسیدی به خاک برمی‌گردند.

با توجه به افزایش فعالیت‌های انسانی، توسعه شهرنشینی و بی‌توجهی به میزان استفاده از کودهای حاوی نیترات و نحوه صحیح دفع فاضلاب‌های انسانی آلودگی ناشی از نیترات هر روز در حال افزایش است. صنایعی مانند کاغذسازی و تولید مهمات از جمله صنایعی هستند که باعث ایجاد آلودگی نیترات می‌شوند.

مشکل جدی استفاده از کودهای شیمیایی برای آب آشامیدنی

عوارض نیترات موجود در آب

تاکنون در این باره صحبت کردیم که نیترات چیست و چطور وارد آب می‌شود و آن را آلوده می‌کند. اما عوارض جانبی نیترات آب چیست که تا این حد باعث نگرانی ما می‌شود؟ نیترات یک تهدید بالقوه برای سلامتی ماست. نوزادان بیشتر از سایر افراد در خطر مسمومیت با آب حاوی نیترات هستند. به‌ویژه نوزادانی که از شیر خشک تغذیه می‌کنند، در خطر قرار دارند. زیرا شیر خشک با آب رقیق می‌شود و اگر این آب حاوی مقادیر قابل توجهی نیترات باشد، نوزاد در معرض بیماری متهموگلوبینمی یا سندروم نوزاد کبود قرار می‌گیرد. نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند در خطر این بیماری قرار نخواهند داشت. آیا میدانید که آب مقطر چیست و آیا حاوی نیترات است یا خیر؟ آب مقطر سختی صفر دارد و حاوی نیترات نیست. آب آشامیدنی تصفیه شده خروجی از بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی مینروا در مدل های 6 مرحله ای معدنی ساز ، 7 مرحله ای یونیزه قلیایی کننده آب آشامیدنی و 8 مرحله ای اکسیژن ساز مینروا نیز عاری از هر گونه نیترات بوده و از بیماری ها و عوارض نیترات برای سلامت بدن انسان جلوگیری خواهد نمود.

عوارض نیترات موجود در آب آشامیدنی

این بیماری به این صورت بروز می‌کند که نیترات در روده به نیتریت تبدیل شده و با سلول‌های هموگلوبین خون ترکیب می‌شود و سلول‌های متهموگلوبین را تشکیل می‌دهد. این سلول‌ها توانایی حمل اکسیژن را ندارند. در نتیجه توانایی انتقال اکسیژن خون کم می‌شود. نوزادان نسبت به سایر افراد در مقابل این بیماری حساس‌تر هستند. البته سندروم نوزاد آبی نادر است، اما به دلیل خطرناک بودن باعث نگرانی است. همانطور که میدانید چگونه کلر آب را از بین ببریم برای ماهی های آکواریوم آب شیرین باید این را نیز در نظر داشته باشید که خرید دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل میتواند به ضرورت حذف کلر برای ماهی باشد و کاهش نیترات و نیتریت موجود در آب لوله کشی شهری یک امر بسیار ضروری است که فقط توسط بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران با سیستم اسمز معکوس میتوان آن را کاهش داد و به حد استاندارد حفظ سلامت بدن انسان رساند. قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل برای خرید در بازار ایران بین 7 الی 12 میلیون تومان است که بسیار از خرید آب معدنی به صرفه تر و اقتصادی تر بوده و بهترین نوشیدنی برای کمبود آب بدن انسان را نیز در طول شبانه روز در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

مشکلات ناشی از مصرف زیاد نیترات به نوزادان محدود نمی‌شود. افرادی که به کم‌خونی، بیماری قلبی عروقی، بیماری ریوی، کمبود گلوکز-۶-فسفات دهیدروژناز و برخی مشکلات متابولیک مبتلا هستند نیز در خطر بیشتری برای متهموگلوبین قرار دارند. همچنین،برخی تحقیقات از ارتباط بین مصرف طولانی‌مدت مقادیری بالای نیترات و سرطان معده خبر می‌دهند؛ هرچند هنوز نظر علمی جامعی در این باره وجود ندارد. برخی تحقیقات مصرف زیاد نیترات را با سردرد، افزایش ضربان قلب و حالت تهوع در ارتباط می‌دانند و برخی دیگر از اثرات منفی نیترات بر مادران باردار و جنین‌ها صحبت می‌کنند. ضمن این که آب تصفیه شده خروجی از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی با برندهای معتبر تصفیه آب مینروا Minerva که در کشور تایوان تولید و در ایران با کیفیت بسیار درجه یک و خدمات پس از فروش ارزنده عرضه و به فروش میرسند هم در طول روز قابل استفاده هستند و هم فواید نوشیدن آب در شب را برای شما عزیزان به ارمغان می آورند. خرید بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در ایران را جدی بگیرید و به فکر تهیه یکی از مارک های معروف تصفیه آب برای حذف کامل نیترات از آب آشامیدنی مصرفی روزانه خود باشید تا سلامت خود و خانواده خود را تأمین نمایید.

بیماری متهموگلوبین در اثر استفاده از نیترات

با اینکه تحقیقات درباره اثر نیترات بر روی بدن هنوز ادامه دارد و به نتیجه قطعی نرسیده؛ اما تا همین نقطه نیز نگرانی‌های بسیاری در مورد مصرف زیاد نیترات پدیدار شده است. به نظر می‌رسد بهتر است تا جای ممکن از مصرف آب‌هایی که مقدار زیادی نیترات دارند دوری کنیم.

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا، مقدار کم‌تر از ۱۰میلی‌گرم نیترات در هر لیتر آب را برای تمام اعضای خانواده بی‌خطر می‌داند. سازمان بهداشت جهانی، این عدد را حدود ۵۰ میلی‌گرم در لیتر اعلام کرده است. برای اینکه بفهمید چه مقدار نیترات در آب آشامیدنی شما وجود دارد، باید مقداری از آب را به آزمایشگاه بدهید. اگر مقدار نیترات در آب زیاد باشد، بهتر است که برای حذف نیترات از آبی که می‌آشامید چاره‌ای بیندیشید. به‌ویژه اگر از آب چاه استفاده می‌کنید، هر سال آب چاه خود را آزمایش کنید. همچنین اگر کودک خردسال یا نوزاد دارید باید از سلامت آبی که می‌نوشند مطمئن شوید.

چه مقدار نیترات در آب برای سلامتی مضر نیست؟

چگونه نیترات را از بین ببریم؟

نیترات به صورت محلول در آب وجود دارد و به‌راحتی با مواد دیگر ترکیب نمی‌شود. به همین دلیل حذف نیترات از آب را روش‌های معمول سختی‌زدایی مانند فیلتر کردن بسیار دشوار خواهد بود؛ اما روش‌های خاصی برای حذف نیترات از آب وجود دارد. یکی از راه‌های حذف نیترات الکترودیالیز نام دارد. در این روش جریان آب از تعدادی غشای آنیونی و کاتیونی خاص عبور می‌کند. در نتیجه یون‌های نیترات از جریان ورودی به سیستم به سمت بخش تغلیظ شونده و در نهایت پساب خروجی حرکت می‌کنند.

روش‌های بیولوژیکی هم برای حذف و کاهش عوارض نیترات به کار می‌رود. این روش‌ها بیشتر در محیط‌های صنعتی کاربرد دارند. در این روش‌های برای از بین بردن مواد آلی و غیرآلی از میکروارگانیسم‌ها استفاده می‌شود. باکتری‌های خاصی وجود دارند که می‌توانند نیترات موجود در آب را به نیتروژن تبدیل کنند.

اما برای آن که در خانه خود بتوانیم نیترات را از آب آشامیدنی حذف کنیم، یک راه‌حل نسبتاً ساده وجود دارد و آن استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب است. حذف نیترات با دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس یا RO انجام می‌گیرد. قیمت فیلتر تصفیه آب تایوانی چهارم این دستگاه‌ها که با نام فیلتر RO شناخته می‌شود، از یک غشای نیمه‌تراوا تشکیل شده است بین 300 الی 900 هزار تومان بسته به کیفیت قطعات و تعداد لایه های موجود در فیلتر ممبران اسمز معکوس است که در قیمت پک کامل فیلتر تصفیه آب تایوانی اصل نیز میتوانید از آن بهره گیری نمایید و برای انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل 6 مرحله ای الی 8 مرحله ای آنتی باکتریال اکسیژن ساز استفاده نمایید.

چگونه نیترات را از بین ببریم؟

در حالت معمول پدیده اسمز در طبیعت به این صورت کار می‌کند که وقتی آب در دو طرف غشا سلولی غلظت‌های متفاوتی دارد، از ناحیه رقیق به غلیظ حرکت می‌کند. دلیل این حرکت اختلاف فشار بین دو ناحیه است. حالا اگر فشار آب در ناحیه غلیظ‌ تر بالا برود، این جریان معکوس می‌شود. در دستگاه‌های تصفیه آب تایوانی اصل اسمز معکوس نیز با کمک یک پمپ، فشار آب را در پشت فیلتر زیاد می‌کنند در نتیجه آب از فیلتر عبور کرده و کاملاً خالص می‌شود. به این ترتیب نه‌ تنها نیترات، بلکه تمام ناخالصی‌ های موجود در آب از آن حذف می‌شوند. البته توجه داشته باشید که در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی نیاز به سرویس دستگاه و جایگزین کردن فیلترهای نو با فیلتر های استفاده شده خواهید داشت تا کیفیت آب خروجی تصفیه شده از دستگاه تصفیه آب خانگی یا آب شیرین کن خانگی اصل تایوان شما کاهش پیدا نکند.

حذف نیترات با دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس از چندین فیلتر پی‌درپی تشکیل شده‌اند. فیلتر ممبران در مرحله چهارم عملکرد دستگاه قرار گرفته است. سه فیلتر اول برای از بین بردن بوی بد، کلر و ذرات معلق بزرگ در آب طراحی شده‌اند. عملکرد صحیح آنها به کیفیت بالاتر آب و طول عمر بیشتر فیلتر ممبران منجر می‌شود. فیلتر پنجم فیلتر مینرال است. از آنجایی که آبی که توسط سیستم RO تصفیه شده هیچ‌گونه ناخالصی ندارد، این فیلتر به مجموعه اضافه شده تا مواد معدنی و املاح مورد نیاز برای بدن مانند کلسیم را به آب اضافه کند. فیلتر ششم برای تصفیه دوباره آبی که از مخزن خارج می‌شود طراحی شده است.

دستگاه‌های تصفیه آب ممکن است فیلترهای دیگر هم داشته باشند که هرکدام خاصیت تازه‌ای به آب اضافه می‌کند. دستگاه‌های تصفیه آب مینروا هفت و هشت مرحله‌ای فیلترهایی مانند قلیایی‌ساز، UV و اکسیژن‌ساز را هم دارند. برای اینکه بتوانید دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید، می‌توانید به نیاز خود توجه کنید. برای مثال اگر می‌خواهید از آب چاه که اصلاً تصفیه نشده استفاده کنید، دستگاه تصفیه آب UV دار می‌تواند برای شما مناسب باشد. زیرا تمام میکروب‌های موجود در آب را از بین می‌برد.

دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای به روش اسمز معکوس

انتخاب و خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

حذف نیترات با دستگاه تصفیه آب یک راه‌حل ساده و خانگی برای از بین بردن عوارض نیترات است. در نتیجه برای مناطقی که آب شهری باکیفیتی ندارند یا از آب چاه استفاده می‌کنند، این دستگاه‌ها کاربرد بسیاری خواهند داشت. تعدادی از بهترین دستگاه‌های تصفیه آبی که در حال حاضر در ایران به فروش می‌رسند توسط برند مینروا تولید می‌شود.

برند مینروا از قطعات تایوانی برای تولید دستگاه‌های خود استفاده می‌کند. فیلتر ممبران این دستگاه‌ها در تایوان و تحت لیسانس ایالات متحده آمریکا تولید می‌شود. شما می‌توانید در استان تهران و استان البرز از امکان نصب رایگان بهره‌مند شوید. همچنین ارسال دستگاه‌ها به سراسر کشور به صورت رایگان انجام می‌شود و برای نصب دستگاه در شهرهای دیگر می‌توانید از راهنمایی تلفنی و آنلاین کمک بگیرید.

قطعات دستگاه‌های مینروا تا یک سال گارانتی طلایی دارند و پس از آن نیز هر زمان به مشکلی برخورد کردید یا نیاز به راهنمایی داشتید، می‌توانید با مشاورهای ۲۴ ساعته تماس برقرار کنید. انواع خدمات تصفیه آب در کمتر از ۴۸ ساعت در اختیار شما قرار می‌گیرد و نگرانی درباره خدمات پس از فروش نخواهید داشت.

انتخاب و خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

یکی از مهم‌ترین مواردی که پس از تهیه دستگاه تصفیه آب برای حفظ کیفیت آب نیاز خواهید داشت تا از عوارض نیترات و سایر مواد مضر در امان باشید، تعویض به‌موقع فیلترهای تصفیه آب است. پس از اولین خرید از شرکت مینروا زمان تعویض فیلترها به صورت تلفنی به شما یادآوری می‌شود. با تعویض فیلترها در زمان مناسب طول عمر دستگاه خود را هم تضمین خواهید کرد.

یکی دیگر از امکانات بسیار مناسبی که موقع خرید دستگاه‌های مینروا در اختیار شما قرار می‌گیرد، امکان خرید اقساطی است. شما می‌توانید دستگاه خود را دریافت کرده و هزینه آن را به صورت قسطی در طول مدت ده ماه پرداخت کنید. همچنین مینروا جشنواره‌ها و تخفیف‌هایی به صورت دوره‌ای در نظر می‌گیرد که باعث می‌شود خرید دستگاه‌های مینروا به‌صرفه و با بهترین قیمت باشد.

عوارض جانبی نیترات آب، شامل بیماری‌های مختلف از سردرد و تهوع گرفته تا بیماری‌های سختی مانند سرطان می‌شود. با اینکه هنوز تحقیقات درباره عوارض نیترات ادامه دارد؛ اما همین حالا نگرانی‌های بسیاری درباره تأثیرات مصرف طولانی‌مدت نیترات بر بدن وجود دارد، که باعث می‌شود افراد بسیاری تصمیم بگیرند راه‌حلی برای از بین بردن نیترات آب پیدا کنند.

به‌ ویژه اگر از آب چاه استفاده می‌کنید، بهتر است هر سال یک بار آب چاه خود را آزمایش کرده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. حتی اگر از آب لوله‌کشی استفاده می‌کنید، احتمال بالا بودن میزان نیترات موجود در آب وجود دارد. استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی استاندارد به شما کمک می‌کند تا نه‌تنها نیترات موجود در آب را حذف کنید، بلکه سایر مواد شیمیایی و میکروب‌های موجود در آب را هم از بین ببرید و آبی سالم و تصفیه شده بنوشید.

آیا دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل توانایی حذف کامل نیترات از آب آشامیدنی را دارد؟

دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل مینروا با سیستم اسمز معکوس پمپ و مخزن دار با بهره گیری از فیلتر ممبران فیلمتک آمریکایی توانایی حذف کامل نیترات از آب آشامیدنی لوله کشی شهری را دارد

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی برای تصفیه نیترات از آب شهری کدام مارک و برند است؟

دستگاه تصفیه آب هشت مرحله ای اکسیژن ساز مینروا بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در بازار ایران برای حذف کامل نیترات و نیتریت و تمام املاح بسیار ریز و مضر موجود در آب لوله کشی شهری است

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)