خرید اینترنتی قطعات دستگاه تصفیه آب از وارد کننده

نوشیدن آب سالم یکی از اصلی‌ترین مواردی است که ما باید برای داشتن بدن سالم به آن توجه کنیم. بهترین تصفیه آب خانگی راهکاری مناسب برای دستیابی به آب سالم و استاندارد است. انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل خانگی مینروا Minerva Taiwanese Water Purifier مواد مازاد موجود در آب را حذف می‌کنند و عوامل بیماری‌ زا و میکروبی داخل آب را از بین می‌برند. در نتیجه به سلامت اعضای خانواده‌ ما کمک می‌کنند.

خرید اینترنتی قطعات دستگاه تصفیه آب از وارد کننده

خرید دستگاه تصفیه آب به‌ویژه در نقاطی که آب لوله‌کشی آنها کیفیت چندان خوبی ندارد، توصیه می‌شود؛ اما دستگاه‌ های تصفیه آب موجود در بازار ایران کیفیت‌های گوناگونی دارند. کیفیت قطعات دستگاه‌های تصفیه آب، طول عمر و البته کارایی آنها را تا حد بسیار زیادی تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل برای تولیدکنندگان حرفه‌ای دستگاه تصفیه آب و البته مصرف‌ کنندگانی که برای دستگاه خود به دنبال یک قطعه تازه می‌گردند، خرید قطعات تصفیه آب خانگی مناسب اولویت بسیار بالایی دارد.

نوشیدن آب سالم با دستگاه تصفیه آب

برای اینکه بتوانید بهترین قطعات را بخرید، باید به دنبال قطعات اورجینال باشید. قطعات تایوانی اصل از استاندارد بالایی برخوردار هستند و میزان استاندارد مصرف آب در روز برای سلامت بدن انسان را تأمین مینمایند. البته برخی قطعات دستگاه‌های تصفیه آب در ایران هم تولید می‌شوند. کره جنوبی و چین از دیگر کشورهای تولید کننده دستگاه تصفیه آب و قطعات مربوط به آن هستند.

اگر به دنبال بهترین دستگاه تصفیه آب موجود در ایران هستید، برند مینروا انتخاب ایده‌ آل شما خواهد بود. تمام قطعات به کار رفته در دستگاه‌ های تصفیه آب خانگی تایوانی اصل این برند ساخت کشور تایوان هستند و از بالاترین کیفیت برخوردارند. وجود گارانتی طلایی یک ساله و پشتیبانی مادام‌ العمر از این دستگاه‌ ها باعث می‌شود دیگر نگرانی برای پیدا کردن لوازم یدکی بهترین برند دستگاه تصفیه آب خود نداشته باشید.

بهترین دستگاه تصفیه آب موجود در ایران

یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود خرید دستگاه‌های مینروا مناسب باشد، تنوع کافی در مدل‌های تصفیه آب مینروا است. این دستگاه‌ها از مدل شش مرحله‌ای تا هشت مرحله‌ای متغیر هستند و نیاز افراد مختلف را برطرف می‌کنند.

معرفی انواع قطعات دستگاه تصفیه آب

در حال حاضر بیشتر دستگاه‌های تصفیه آب موجود در بازار با روش RO یا اسمز معکوس کار می‌کنند. ممکن است تعداد و قیمت فیلتر تصفیه آب تایوانی و مراحل دستگاه‌های مختلف با هم تفاوت‌هایی داشته باشد. اما قطعات اصلی موجود در آنها تقریباً یکسان است. قطعات اصلی دستگاه‌های تصفیه آب قیمت فیلتر تصفیه آب 6 مرحله ای تا 8 مرحله ای هستند که ست کامل فیلتر تصفیه آب تایوانی اصل را تشکیل داده و در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب میتوان برای سرویس های دوره ای از آنها استفاده نمود. آب با عبور از میان این فیلترها تصفیه شده و خالص می‌شود. سایر قطعات مانند بست‌ها، شیرها و مخزن جزو قطعات فرعی دستگاه به حساب می‌آیند.

معرفی انواع قطعات دستگاه تصفیه آب

برای این که دستگاه تصفیه آب به صورت بهینه کار کند، فیلترهای موجود در آن باید در زمان مقرر تعویض شوند. شرکت‌های معتبری که به فروش قطعات دستگاه تصفیه آب می‌پردازند، فیلترهای آن را هم می‌فروشند. شرکت مینروا از باکیفیت‌ترین فیلترها برای تولید دستگاه‌های تصفیه آب استفاده می‌کند. تمام فیلترهای موجود در دستگاه‌های مینروا ساخت کشور تایوان هستند. فیلتر ممبران این دستگاه‌ها که اصلی‌ترین فیلتر آنها است نیز در تایوان و تحت لیسانس آمریکا تولید می‌شود.

ساده‌ترین نوع دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس از شش فیلتر تشکیل شده‌اند. فیلتر مرحله‌ی اول با نام فیلتر پلی‌پروپیلن شناخته می‌شود. این فیلتر رسوبات و ذرات معلق درشت را از آب حذف می‌کند. هوزینگ یا محفظه نگهدارنده این فیلتر بی‌رنگ است. این موضوع به شما کمک می‌کند تا با دیدن رنگ فیلتر زمان تعویض آن را تشخیص دهید. اگر فیلتر از رنگ سفید اولیه به رنگ قهوه‌ای تیره درآمد، زمان تعویض آن رسیده است.

معرفی فیلترهای مرحله 1 2 3 تصفیه آب

فیلتر دوم گرانول نام دارد. این فیلتر از جنس پوست نارگیل است و کار آن از بین بردن کلر و بوی نامطبوع آب است و یکی از جواب های مهم به سوال چگونه کلر آب را از بین ببریم برای ماهی های آکواریوم آب شیرین کن به کلر و کلرامین حساسیت دارند. فیلتر سوم کربن بلاک نام دارد و کار فیلتر دوم را کامل می‌کند. دور این فیلتر یک توری وجود دارد و از کربن برای ساخت آن استفاده شده است.

فیلتر چهارم فیلتر ممبران و اصلی‌ترین فیلتر دستگاه است. این فیلتر کار اصلی تصفیه آب را انجام داده و تقریباً تمام آلودگی‌ها، میکروب‌ها و ناخالصی‌های آب را جدا کرده و آبی خالص تحویل می‌دهد. از آنجایی که این فیلتر با روش اسمز معکوس کار می‌کند، برای عبور آب از داخل آن به فشار زیادی نیاز است. آب لوله‌کشی فشار لازم برای عبور از فیلتر OR را ندارد و به همین دلیل از پمپ فشار برای ایجاد فشار مناسب آب استفاده می‌شود.در بررسی قیمت لوازم جانبی تصفیه آب می‌توان گفت فیلتر ممبران گران‌قیمت‌ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب است.

معرفی فیلتر مرحله چهارم ممبران تصفیه آب

آب بعد از عبور از فیلتر چهارم وارد مخزن شده و در آن نگهداری می‌شود. مخزن یکی از قطعات مهم دستگاه تصفیه آب است؛ زیرا کیفیت آن در کیفیت نهایی و سلامت آب بسیار مهم است. آب ممکن است برای مدتی در مخزن باقی بماند و در این مرحله دیگر کلری برای از بین بردن میکروب‌ها در آب وجود ندارد. به همین دلیل یک فیلتر پنجم با نام کربن نهایی بعد از مخزن وجود دارد که آب خروجی از مخزن را بار دیگر تصفیه می‌کند.

در نهایت فیلتر ششم، فیلتر مینرال است که از سنگ‌های معدنی تشکیل شده است. وظیفه این فیلتر اضافه کردن املاح و مواد معدنی مفید به آب آشامیدنی است و از مقطر شدن آب و کاهش سختی آب به صفر جلوگیری مینماید چون در صورتی که بدانید آب مقطر چیست اطلاع دارید که هیچ گونه املاحی در آب مقطر وجود ندارد. ممکن است در دستگاه‌های تصفیه آب مختلف فیلترهای دیگری مانند فیلتر UV و فیلتر اکسیژن‌ساز هم وجود داشته باشد که هرکدام ویژگی‌های خاصی به دستگاه تصفیه آب اضافه می‌کنند.

معرفی فیلتر مرحله پنجم ششم تصفیه آب

قطعات دستگاه تصفیه آب به موارد بالا محدود نیست. فیلترها در قطعات پلاستیکی نگهداری می‌شوند که هوزینگ نام دارد. اگر جنس پلاستیک به کار رفته در هوزینگ و شیلنگ‌ها مناسب نباشد ممکن است باعث ایجاد بوی پلاستیک در آب شود. همچنین نشت آب از اتصالات نامناسب یکی دیگر از مواردی است که ممکن است اتفاق بیفتد.قیمت قطعات دستگاه تصفیه آب با توجه به کیفیت آنها متفاوت خواهد بود. هرچند قیمت بالا لزوماً نشانه‌ی اصل بودن قطعات نیست؛ اما قیمت بیش از اندازه پایین احتمالاً نشانه‌یکیفیت پایین است.

همان‌طور که می‌دانید دستگاه‌های تصفیه آب RO به پمپ فشار نیاز دارند. کلگی پمپ فشار، ترانس یا آداپتور آن، سوئیچ فشار بالا، سوئیچ فشار پایین، قطعات مربوط به اتصالات مانند سه‌راهی و زانویی، شیر ورودی آب، شیر میکس و شیر مخزن آب در کنار شیلنگ‌های انتقال آب قطعات فرعی دیگری هستند که در دستگاه‌های تصفیه آب به کار می‌روند.

قطعات دستگاه تصفیه آب

همچنین بسیاری از دستگاه‌های تصفیه آب یک فشارسنج هم دارند. فشارسنج به خودی خود در پروسه‌ی تصفیه آب نقشی ایفا نمی‌کند. از فشارسنج برای اندازه‌گیری فشار آب قبل از فیلتر ممبران استفاده می‌کنند. در حقیقت عدد روی فشارسنج به‌عنوان سنجه‌ای برای عملکرد صحیح دستگاه به کار می‌رود و در زمان سرویس دستگاه کاربرد دارد.

لیست قیمت قطعات

برای دارندگان دستگاه تصفیه آب خانگی احتمالاً مهم‌ترین مسئله دانستن قیمت فیلترهای دستگاه تصفیه آب است. در حال حاضر در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ می‌توانید پک شش‌تایی فیلتر تصفیه آب تایوانی را به قیمت بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بخرید. قیمت همین پک در صورت ایرانی بودن بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

فیلترهای سه مرحله‌ی اول زودتر از سایر فیلترها به تعویض نیاز دارند. در حال حاضر پک تایوانی فیلتر سه مرحله‌ی اول حدود ۲۰۰ هزار تومان و پک ایرانی آن حدود ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارند. برای اینکه از اصل بودن و کیفیت فیلتری که می‌خرید اطمینان داشته باشید، خرید خود را از فروشندگان مطمئن انجام دهید. فروشگاه‌های لوازم جانبی دستگاه تصفیه آب نیز می‌توانند از امکان فروش عمده قطعات تصفیه آب بهره‌مند شوند.

در میان سایر قطعات دستگاه تصفیه آب، سنسور فشار بالا و سنسور فشار پایین بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارند. قطعات مربوط به پمپ فشار نیز از جمله قطعات دستگاه تصفیه آب هستند که ممکن است به تعویض نیاز داشته باشند. کلگی پمپ فشار بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان و قیمت آداپتور نیز تقریباً همین مقدار است.

لیست قیمت قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی

مخزن دستگاه تصفیه آب یکی از قطعات مهم این است که توصیه می‌شود برای حفظ بهداشت هر چند سال یک بار تعویض شود. پاره شدن دیافراگم درون مخزن نیز به از کار افتادن آن منجر می‌شود و در این صورت باید مخزن دستگاه را تعویض کنید. قیمت لوازم جانبی تصفیه آب معمولاً خیلی بالا نیست، اما مخزن یکی از گران‌ترین لوازم دستگاه است که بسته به کشور و شرکت تولیدکننده بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

قیمت شیر اهرمی تصفیه آب

شیر اهرمی تصفیه آب همان شیر برداشت آب است. این شیر معمولاً بر روی سینک ظرف‌شویی نصب می‌شود و امکان برداشت آب از دستگاه تصفیه آب را فراهم می‌کند. از آنجایی که این قطعه تنها قسمتی از آب تصفیه کن است که در معرض دید قرار می‌گیرد از نظر ظاهری هم اهمیت دارد. جنس این شیرها ممکن است استیل یا برنج باشد و در رنگ‌های نقره‌ای، طلایی یا مشکی به فروش برسد. همچنین ممکن است این شیرها براق یا مات باشند.

به طور معمول شیرهای اهرمی که وزن بیشتری دارند، کیفیت بالاتری هم دارند. دقت کنید که به هیچ عنوان نباید در آلیاژی که برای ساخت این شیرها استفاده می‌شود از سرب استفاده شود. آلیاژ به کار رفته در شیرها باید خالص و بی‌خطر باشد. به جز شیرهای اهرمی نوع دیگری از شیرهای برداشت وجود دارند که با نام شیرهای ستاره‌ای شناخته می‌شوند. می‌توانید این شیرها را از فروشگاه‌های لوازم یدکی دستگاه تصفیه آب یا به صورت آنلاین خریداری کند.

قیمت شیر اهرمی تصفیه آب

در انتخاب مدل شیر بهتر است به جنس سینک، میزان استفاده از شیر و نحوه‌ای که قرار است بر روی سینک قرار گیرد، توجه کنید. برای استحکام بیشتر شیر اهرمی تصفیه آب از تعدادی واشر استفاده می‌شود که باید در زیر و روی سینک قرار گیرند. قیمت شیر برداشت تصفیه آب از حدود ۱۵۰ هزار تومان شروع می‌شود و با توجه به جنس و مدل آن ممکن است قیمت بسیار بالاتری هم داشته باشد.

قیمت پمپ تصفیه آب

پمپ تصفیه آب در کیفیت نهایی آبی که می‌نوشیم تأثیر به سزایی دارد. اگر پمپ ضعیف باشد، نمی‌تواند فشار آب لازم را ایجاد کرده و فیلتر ممبران به‌درستی کار نخواهد کرد. فشار آب لوله‌کشی معمولاً بین ۲۰ تا ۳۰psi است. پمپ فشار باید بتواند این فشار را به بیش از ۵۰psi برساند.

پمپ‌های موجود در بازار ممکن است تولید داخل باشند یا از کشورهایی مانند چین و تایوان وارد شده باشند. در اردیبهشت سال ۱۴۰۲ قیمت پمپ‌های تصفیه آب از حدود ۶۵۰ هزار تومان آغاز شده و تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌رسد. اگر پمپ فشار دستگاه تصفیه آب خانگی شما به مشکل برخورد ممکن است مجبور نباشید یک پمپ نو بخرید. شاید با تعویض آداپتور یا کلگی پمپ بتوانید با هزینه کمتر مشکل دستگاه خود را حل کنید. در نتیجه بهتر است قبل از خرید قطعات تصفیه آب خانگی با کمک یک سرویس‌کار ماهر علت خرابی دستگاه خود را پیدا کنید.

قیمت پمپ تصفیه آب

قیمت فیلتر آب تصفیه کن

فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب اصلی‌ترین قطعات این دستگاه‌ها هستند. بنابراین انتخاب و خرید فیلتر مناسب اهمیت بسیاری دارد. فیلترهای اول تا سوم دستگاه تصفیه آب له طور معمول حدود ۶ ماه عمر می‌کنند. البته عمر فیلتر به کیفیت آب شما هم بستگی دارد. تعویض به‌موقع سه فیلتر اول دستگاه تصفیه آب به افزایش طول عمر فیلتر ممبران کمک می‌کند. فیلتر ممبران هم بین یک سال و نیم تا دو سال عمر مفید دارد.

قیمت فیلتر آب تصفیه کن

اگر برای خرید دستگاه‌های تصفیه آب مینروا اقدام کنید زمان تعویض فیلترها از طریق تلفن به شما اعلام می‌شود. شما می‌توانید خودتان شخصاً برای خرید و تعویض فیلترها اقدام کنید یا از سرویس‌کارهای حرفه‌ای برای این کار کمک بگیرید.

قیمت قطعات دستگاه تصفیه آب به کشور سازنده‌ی آنها بستگی دارد. فیلترهای ایرانی در مقایسه با فیلترهای تایوانی اصل قیمت کمتری دارند. اگر پک کامل سه، شش یا هشت‌تایی فیلتر بخواهید، قیمت آن با توجه به تعداد فیلترها متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید فیلترهای دستگاه تصفیه آب خود را به صورت آنلاین هم سفارش دهید. نکته مهم در هنگام خرید فیلتر تصفیه آب این است که فروشندگان معتبر را پیدا کرده و فیلترهای اورجینال را تهیه کنید.

خرید فیلترهای دستگاه تصفیه آب

خرید قطعات آب تصفیه کن خانگی

برخی شرکت‌های به فروش عمده قطعات تصفیه آب می‌پردازند و برخی دیگر قطعات را به شکل تک به فروش می‌رسانند. شما باید دائماً قطعات دستگاه تصفیه آب خود را بررسی کنید و در صورت وجود اشکال آن را برطرف کنید. زیرا اگر خیلی زود متوجه وجود اشکال در دستگاه تصفیه آب خود شوید، ممکن است بتوانید با هزینه کمتر مشکل را برطرف کنید. برخی مشکلات در صورت برطرف نشدن ممکن است به قطعات گران‌تر مانند پمپ تصفیه آب آسیب وارد کنند.

نکته دیگر در خرید قطعات آب تصفیه کن خانگی این است که به سراغ قطعات باکیفیت بروید. قطعات با کیفیت نه‌ تنها در کیفیت نهایی آبی که می‌نوشید تأثیر مستقیم دارند، بلکه در طول عمر دستگاه نیز تأثیرگذار هستند. بهترین نوشیدنی برای کمبود آب بدن انسان، آبی عاری از املاح و مواد مضر است که میتوانید از خروجی دستگاه تصفیه آب تایوانی هشت مرحله ای اکسیژن ساز مینروا با سیستم اسمز معکوس آر او از آن بهره مند شوید. این کیفیت آب تصفیه شده را حتی با جوشاندن آب باران هم نمیتوانید بدست آورید.

خرید قطعات آب تصفیه کن خانگی

همچنین برای اینکه کمتر به مشکلات مربوط به تعویض قطعات دستگاه تصفیه آب بر بخورید، بهتر است از ابتدا دستگاه‌های باکیفیت‌تر را انتخاب کنید. اگر یک دستگاه تصفیه آب خوب بخرید و فیلترهای آن را در زمان مناسب تعویض کنید، ممکن است دستگاه شما تا سال‌ها سالم بماند و نیازی به تعویض قطعه دیگر وجود نداشته باشد.

 برای مثال مخزن‌های آب باکیفیت تایوانی از سه لایه تشکیل شده‌اند که لایه داخلی آنها ضد باکتری است. به همین دلیل این مخزن‌ها ممکن است تا پنج سال به‌راحتی کار کنند. درحالی‌که طول عمر مخزن‌های با کیفیت پایین ممکن است به سه سال هم نرسد.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی

دستگاه‌های تصفیه آب مینروا بهترین دستگاه‌های تصفیه آب موجود در ایران هستند. قطعات این دستگاه‌ها تایوانی هستند و از گارانتی یک ساله برخوردار هستند. این دستگاه‌ها فرایند تصفیه را به بهترین شکل انجام می‌دهند و کمترین میزان اتلاف آب را دارند. خرید دستگاه‌های مینروا از نظر اقتصادی هم به‌صرفه خواهد بود؛ زیرا با توجه به خدمات پس از فروش مناسب مانند گارانتی و پشتیبانی مادام‌العمر هزینه نگهداری این دستگاه‌ها نسبت به سایر دستگاه‌های موجود در بازار بسیار مناسب خواهد بود.

یکی از دستگاه‌های محبوب برند مینروا دستگاه هفت مرحله‌ای قلیایی‌ساز است. در این دستگاه به جز شش فیلتری که قبلاً توضیح دادیم، یک فیلتر قلیایی‌ساز هم وجود دارد. این فیلتر خاصیت اسیدی آب را کم کرده و باعث بالا رفتن pH می‌شود. این موضوع مزایای قابل توجهی برای بدن ما دارد. آب اسیدی برای بدن ما با بیماری‌های قلبی و عروقی در ارتباط است و برای افرادی که سوزش معده دارند، مناسب نیست. از طرف دیگر آب قلیایی باعث بهبود فعالیت‌های بدن و شادابی بیشتر پوست ما می‌شود. به همین دلیل استفاده از دستگاه ۷ مرحله‌ای قلیایی‌ساز مینروا محبوبیت زیادی دارد.

دستگاه تصفیه آب هفت مرحله ای قلیایی کننده

دستگاه دیگر مینروا که پیشرفته‌ تر از مورد قبلی است، دستگاه تصفیه آب تایوانی هشت مرحله‌ای اکسیژن‌ساز است. فیلتر هشتم این دستگاه یک فیلتر اکسیژن‌ساز است که میزان اکسیژن محلول در آب را افزایش می‌دهد. اکسیژن بیشتر موجود در آب به سوخت‌وساز بهتر بدن ما کمک می‌کند و باعث سرحال‌تر شدن ما می‌شود.

به طور کل این امکان در مورد دستگاه تصفیه آب اصل تایوان مینروا وجود دارد که با خرید قطعات تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب خانگی تایوانی بیشتر بتوانید دستگاه شش مرحله‌ ای را به دستگاه‌هایی با مراحل بیشتر تبدیل کنید. برای این کار کافی است فیلترهای اضافه را تهیه کرده و با متخصصان شرکت تماس بگیرید.

در نهایت قیمت قطعات دستگاه تصفیه آب ممکن است در زمان‌های مختلف بسته به قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل متفاوت باشد به همین دلیل بهتر است در هر زمان آخرین قیمت‌ های موجود را بررسی کنید. تعویض سریع‌ تر یک قطعه خراب باعث طول عمر بیشتر سایر قطعات بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی خواهد شد.

دستگاه تصفیه آب هشت مرحله ای اکسیژن ساز

آیا قطعات دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل در ایران کمیاب است؟

قطعات دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل مینروا در مدل های شش الی هشت مرحله ای توسط نمایندگی انحصاری مینروا فیلتر در سراسر ایران عرضه میگردند و کمیاب نیستند

آیا قطعات و فیلترهای بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در بازار پیدا میشود؟

از آنجایی که بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در بازار ایران برند مینروا است و قطعات آن استاندارد میباشد تمام قطعات و فیلترهای این دستگاه در بازار و توسط نمایندگی فروش مینروا فیلتر در همه شهرها گارانتی و به فروش میرسند

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)