بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران

همه می‌دانیم که چقدر مصرف آب آشامیدنی برای بدن مفید است و از آن مهمتر آن که میتوان با بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران به آب آشامیدنی سالم و عاری از آلودگی دست پیدا نمود. اما نکته‌ای که ممکن است به خوبی با آن آشنایی نداشته باشیم، این است که هر نوع آبی برای سلامت ما خوب نیست و در برخی مواقع آب‌هایی را می‌نوشیم که به بدن ما ضرر نیز می‌رسانند. به همین جهت ضرورت استفاده از برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران روز به روز در حال افزایش است.

کلیپ زیر در 2 دقیقه اطلاعات کامل راجع به مشخصات بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران،

برند مینروا تایوان Minerva را در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.

پیشنهاد میکنیم حتما این ویدئو را مشاهده نمایید.

دستگاه تصفیه آب خانگی نه تنها به بهبود عطر و طعم آب کمک می‌کنند، بلکه از شما در برابر ناخالصی‌هایی مانند ذرات زنگ زدگی و آلاینده‌های مضر مانند باکتری و سرب در آب آشامیدنی محافظت می‌کنند. مطمئناً، همه به این فکر می‌کنید که خب خرید آب معدنی ارزان‌تر می‌شود و دسترسی به آن آسان‌تر است و سراغ این گزینه برای مصرف آب مطمئن می‌روید. اما بدانید که شما به هیچ وجه نمی‌توانید از محتویات داخل بطری‌ها مطمئن شوید و خب، خرید آب معدنی نیز در طولانی مدت برای شما هزینه‌ی بالایی به همراه دارد؛ اما دستگاه‌های تصفیه آب دوام بیشتری دارند و در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می‌شوند.

با این وجود، تعداد بی‌شماری آب تصفیه کن در بازار موجود است که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند و حتی شاهد هستیم که در برخی فروشگاه‌ها، محصولات تقلبی نیز وجود دارد که تنها باعث هدر رفت هزینه شما می‌شوند و در اصل کاری برای تصفیه آب آشامیدنی شما انجام نمی‌دهند. انواع دستگاه‌های آب تصفیه کن شامل دستگاه‌های زیر سینکی، دستگاه متصل به شیر آب، سیستم‌های فیلتراسیون کلی خانه، پارچ تصفیه آب و موارد دیگر می‌شود. ما در راهنمای خرید خود به شما کمک می‌کنیم تا لیست بهترین تصفیه آب خانگی خود را کوچک‌تر کنید و اقلام داخل آن را محدودتر کنید. هر محصول موجود در این لیست دارای تأییده و بررسی سازمان استاندارد جهانی بهداشت NSF است و تمامی آنها کیفیت بالایی در تصفیه آب دارند.

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران

بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی

لیست زیر بهترین برندها از بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در بازار ایران است که توسط کارشناسان مجرب تایید شده است :

 • مارک مینروا مدل هشت مرحله ای اکسیژن ساز تایوانی Ro8_O2plus
 • مارک مینروا مدل هفت مرحله ای یونیزه قلیایی تایوانی Ro7_Alkaline
 • مارک مینروا مدل شش مرحله ای معدنی ساز تایوانی Ro6_50G
 • مارک مینروا مدل هشت مرحله ای یو وی دار تایوانی مناسب آب چاه
 • مارک مینروا مدل هشت مرحله ای اکسیژن ساز مناسب کافه Double Tank
 • مارک مینروا مدل هفت مرحله ای یونیزه قلیایی مناسب ادارات Double Tank
 • مارک مینروا مدل شش مرحله ای معدنی ساز مناسب سازمانها Double Tank
 • مارک مینروا مدل پنج مرحله ای بدون مینرال مناسب آکواریم No Mineral Filter
 1. از بین بردن مواد معدنی مازاد: برخی مواد معدنی مازاد در آب باعث بروز مشکل در بدن انسان می‌شوند. برخی دستگاه‌ها این مواد را از بین می‌برند، اما همچنین برخی دستگاه‌ها نیز هستند که مواد معدنی لازم بدن را نیز از آب حذف می‌کنند. دستگاه‌های عالی بازار این مواد را در مراحل ابتدایی حدف می‌کنند و بعد دوباره به آب برمی‌گردانند.
 2. فرآیند تصفیه: اکثر دستگاه‌های تصفیه کننده آب، سیستم تصفیه خاص خود را دارند. معمولا تعداد بیشتر مراحل فیلتراسیون باعث تمیزتر شدن آب می‌شود. سیستم اسمز معکوس در میان سیستم‌های موجود در بازار به عنوان بهترین مارک آب تصفیه کن خانگی شناخته می‌شود.
 3. هدر رفت آب: برای خرید دستگاه آب تصفیه کن، حتما میزان هدر رفت آب را بررسی کنید. دستگاه‌های تصفیه آب کارآمد، میزان هدر رفت آب را به حداقل می‌رسانند. در برخی موارد، تنها 20 درصد آب ورودی هدر می‌رود. محصولاتی نیز در بازار وجود دارند که هدر رفت آب در آنها صفر است.
 4. ظرفیت ذخیره سازی و تصفیه: ظرفیت ذخیره سازی دستگاه تصفیه را بررسی کنید. میزان تصفیه آب بر حسب لیتر در ساعت به شما کمک می‌کند تا محصول مناسب برای خانه خود را انتخاب کنید. بسیاری از دستگا‌ه‌ها همچنین مکانیزمی برای محافظت از آب در برابر میکروب‌ها و سایر ناخالصی‌ها به مدت 7 روز دارند.
 5. اندازه و شرایط قرار گرفتن نصب دستگاه: اندازه دستگاه یک ویژگی مهم است که باید در زمان خرید بررسی کنید و اینکه آیا با فضای آشپزخانه شما مطابقت دارد یا خیر. همچنین بررسی کنید که آیا لوله کشی مورد نیاز برای ورودی/خروجی آب یا شرایط خاص فشار آب در خانه شما وجود دارد یا خیر. دستگاه‌های عالی بازار معمولا مشکلی برای شما در این حوزه ایجاد نمی‌کنند.
 6. هزینه نگهداری: دستگاه‌های بهتر بازار هزینه نگهداری کمی نسبت به باقی دارند. شما باید علاوه بر هزینه اولیه خرید محصول، هزینه نگهداری محصول را نیز در نظر داشته باشید. همچنین دوره گارانتی و سطح خدمات پس از خرید را در نظر داشته باشید.
 7. تاییدیه های جهانی: بهترین دستگاه تصفیه آب نوع خانگی باید از نظر سلامت و کارایی تاییده‌های سازمان‌های جهانی را داشته باشند که یکی از مهم‌ترین آنها استاندارد جهانی بهداشت NSF است.
 8. بو و مزه: از مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی این است که مزه و بوی آب را مطبوع کند و حتی می‌توانند تلخی آب را نیز از بین ببرد.

بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

طبیعتا اولین قدم برای رسیدن به یک دستگاه تصفیه کننده آب مناسب منزل و نوشیدن آب تصفیه شده، این است که مارک های معروف و پرفروش موجود را پیدا کنید. در میان اولین کارهایی که باید انجام می‌دهید، این را برنامه ریزی می‌کنید که برندها را مقایسه کنید، عملکرد دستگاه‌های آن را بررسی کنید و در نهایت نیز قیمت آنها را مشاهده و با میزان بودجه خود بسنجید.

بیشتر دستگاه‌های تصفیه آب موجود در ایران، معمولا از سیستم اسمز معکوس استفاده می‌کنند که این سیستم یکی از پراستفاده‌ترین سیستم‌های تصفیه آب در دنیا به شما می‌آید که توانایی کاهش سختی آب آشامیدنی تا ابعاد 0,0001 میکرون را دارد. چرا این سیستم بسیار پرطرفدار و پر استفاده است؟ زیرا دستگاه‌های دارای سیستم اسمز معکوس می‌توانند املاح مضری همچون نیترات، نیتریت، آرسنیک و آلومینیوم را تصفیه کنند و در اصل می‌توانید با خیال راحت آب آشامیدنی را مصرف کنید. چرا که مصرف نیترات در آب آشامیدنی با افزایش خطر ابتلا به سرطان روده ارتباط مستقیم دارد.

مینروا، در میان برندهای موجود در بازار ایران برندی خوش آوازه و بسیار مورد اعتماد است که علاوه بر اینکه دستگاه‌های بسیار باکیفیت برای فروش به شما ارائه می‌دهد، خدمات قبل و پس از فروش بسیار مناسبی نیز برای مشتریان و خریداران خود دارد. تمام محصولاتی که مینروا ارائه می‌دهد، از دستگاه و اجزای داخل آن، از خود این برند می‌باشد و همین موضوع عملکرد دستگاه را بسیار عالی می‌کند و در واقع دستگاهی با اجزای یکپارچه خریداری می‌کنید.

دستگاه‌های تصفیه آب مینروا را می‌توانیم در جهت خرید بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران حال حاضر بازار بدانیم. این دستگاه‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

1- تصفیه آب هشت مرحله ای اکسیژن ساز مینروا مدل Minerva RO8_O2PLUS

2- تصفیه آب هفت مرحله ای یونیزه قلیایی مینروا مدل Minerva Ro7_Alkaline

3- تصفیه آب شش مرحله ای معدنی ساز مینروا مدل Minerva Ro6_50G

4- تصفیه آب 8 مرحله ای لامپ یو وی دار اشعه ماورا بنفش مینروا مدل Minerva Ro8_UV

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی باید از سیستم تصفیه آب اسمز معکوس بهره ببرد و همچنین نیاز تمام افراد در مناطق شهری مختلف را برآورده کند. امروزه بهترین سیستم تصفیه آب اسمز معکوس است که با توجه به میزان آلودگی منطقه زندگی خود، می‌توانید دستگاهی با این سیستم و تعداد مارحل مختلف خریداری کنید. در صورتی که نیاز به مشاروه دارید و نمی‌دانید کدام محصول برای خانه شما مناسب است، مشاوران مینروا فیلتر به شما راهنمایی خواهند داد. ادامه این مقاله نیز بهترین دستگاه تصفیه آب را معرفی خواهد کرد که با توجه به توضیحات آنها می‌توانید تصمیم گیری کنید.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

همان‌طور که اشاره کردیم، در حال حاضر می‌توانیم مینروا را مطرح‌ترین و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی تایوانی بدانیم. این برند همراه دیگر برندهای برتر در این مقاله به عنوان برندهای دارای استاندارد جهانی بهداشت NSF، گواهینامه کنترل کیفیت بهداشت آب Water Quality، گواهی سازمان بهداشت غذا و دارو آمریکا FDA و استاندارد CE اروپا به شمار می‌آیند، که تمام این گواهی‌ها برای برتری این برند در بازار ایران کافی هستند.

نشان CE (به انگلیسی: CE marking) یک نشان اجرایی است که نشانگر انطباق با استانداردهای بهداشت، ایمنی و حفاظت از محیط زیست، برای محصولات فروخته شده در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) است. (این نشان یک شاخص کیفیت یا یک علامت صدور گواهینامه نیست.) نشان CE همچنین در محصولات فروخته شده در خارج از منطقه اقتصادی اروپا که با استانداردهای EEA تولید شده‌اند نیز یافت می‌شود. این امر باعث می‌شود که نشان CE حتی برای افرادی که با منطقه اقتصادی اروپا آشنا نیستند در سراسر جهان قابل تشخیص باشد. از این لحاظ مانند نشان FCC است که برای انطباق برای فروش برخی از وسایل الکترونیکی در ایالات متحده استفاده می‌شود.

در واقع شما با مشاهده این تاییدیه ها بر روی دستگاه‌ها می‌توانید دستگاه اصل را از تقلبی تشخیص دهید و در زمان خرید دستگاه می‌توانید از متخصصین مینروا بخواهید که این مواردی که در بالا نام بردیم را روی دستگاه به شما نشان دهند. همچنین بهتری دستگاه‌های بازار، برای اینکه کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده را بسیار بهتر و درجه یک‌تر از آب معدنی کنند، از پمپ قدرتمند و فیلترهای درجه یک آمریکایی و تایوانی بهره می‌برند.

 

یکی از مهم‌ترین فاکتورها هنگام خرید دستگاه تصفیه آب این است که دستگاه به هیچ عنوان مزه و بوی آب را بد و تغییر ندهد. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی نه تنها مزه و بوی بدی به آب آشامیدنی نمی‌دهند،‌ بلکه آن را برای نوشیدن بسیار مطبوع می‌کنند.

قبل از اینکه بهترین دستگاه‌ تصفیه آب در ایران را معرفی کنیم، برخی از ویژگی‌های دستگاه‌های برند مینروا را بیان می‌کنیم:

 • قطعات و فیلترهای درجه ساخت کشور تایوان
 • دارای سیستم اسمز معکوس به‌روزترین روش تصفیه آب آشامیدنی تحت لیسانس آمریکا
 • دارای فیلتر ممبران 13 لایه ریزبافت از برند فیلمتک آمریکا
 • ضمانت قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی در کنار بهترین کیفیت
 • خدمات نصب و ارسال رایگان
 • پشتیبانی 24 ساعته
 • خدمات اطلاع رسانی دوره‌ای تعویض فیلتر تصفیه آب
 • دارای نماد اصالت و حک برند جهت تشخیص دستگاه اصلی از تقلبی
 • اتصالات کوئیک فیتینگ جهت آب بندی سریع‌تر و بهتر
 • تنوع مدل برای انواع استفاده
 • دارای گارانتی طلایی 12 تا 18 ماهه بدون قید و شرط تمام قطعات
 • مورد استفاده دستگاه‌ها برای مصرف خانگی و آب چاه
 • مخزن ذخیره 16 لیتری تحت فشار، جهت استفاده از آب آشامیدنی تصفیه شده در زمان قطع آب و برق

اما در ادامه به معرفی بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران می‌پردازیم تا بیشتر با عملکرد و ویژگی‌های این دستگاه‌ها آشنا شوید.

تصفیه آب هشت مرحله ای اکسیژن ساز مینروا مدل Minerva RO8_O2PLUS

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، دستگاه آب تصفیه کن 8 مرحله‌ای مینروا، جزو پرفروش‌ترین دستگاه‌های برند مینروا است که عملکرد کاملا استانداردی از نظر تصفیه آب آشامیدنی برای سلامت بدن انسان دارد. این دستگاه که به دستگاه 8 مرحله‌ای اکسیژن ساز معروف است تعداد مراحل فیلتر کامل‌تری نسبت به دیگر دستگاه‌ها دارد و خب به طبع، این می‌تواند سبب محبوبیت زیاد و همچنین کارایی خوب آن شده باشد.

تصفیه آب هفت مرحله ای یونیزه قلیایی مینروا مدل Minerva Ro7_Alkaline

در این مدل از دستگاه‌های مینروا، فیلترهای سه گانه تصفیه آب در همان شروع فرآیند تصفیه آب املاح درشت موجود در آب آشامیدنی همچون شن و ماسه و گل و لای، کلر و مواد جانبی کلر همچون کلرامین را تصفیه می‌کند و شما دیگر اثری از این موارد در آب آشامیدنی خود نخواهید دید.

این دستگاه در مراحل بعدی دارای فیلترهای کربنی است که این فیلترها گیاهی هستند و از پوسته نارگیل تولید شده‌اند. مسئولیت محافظت از فیلتر ممبران در این دستگاه را، فیلتر کربن بلاک بر عهده دارد که در صورتی که به خوبی از این فیلتر محافظت نشود، کارایی آن ضعیف‌تر خواهد شد.

فیلتر اصلی مینروا که فیلتر ممبران اسمز معکوس از برند فیلمتک ساخت آمریکا است، یک فیلتر ریزبافت 13 لایه است که املاح کوچکتر از 0,0001 میکرون را از آب آشامیدنی حذف می‌کند و سختی آب آشامیدنی را نیز تا زیر 100 کاهش می‌دهد. همچنین این فیلتر توانایی تصفیه و حذف املاح بسیار مضر و سرطان‌زایی همچون نیترات، نیتریت، آرسنیک و آلومینیوم را دارد.

فیلتر شماره پنجم این نوع دستگاه آب تصفیه کن، فیلتر کربن خطی است که کار اصلی آن، شیرین کردن آب و همچنین کاهش بوی بد آب است. این فیلتر همچنین از تلخ شدن آب آشامیدنی جلوگیری می‌کند.

فیلتر معدنی ساز مرحله ششم در این دستگاه، املاح معدنی مفیدی همچون کلسیم، منیزیم، سدیم، بی کربنات که در مراحل قبلی تصفیه حذف شده بودند را در آب آشامیدنی غنی سازی می‌کند تا سختی آب بیش از اندازه کاهش پیدا نکند و در واقع آب مصرفی شما هم از نظر کیفیت و هم از نظر سلامت مناسب ترین حالت باشد.

فیلتر مرحله هفتم یعنی فیلتر قلیایی کننده دستگاه 8 مرحله‌ای مینروا، سطح ph آب آشامیدنی شهری را افزایش می‌دهد، که در واقع از اسیدی شدن آب جلوگیری می‌کند و هم اینکه شما را از مزایای آب قلیایی که برای بدن بسیار مفید است، بهره‌مند می‌کند.

مالینا مالکانی، متخصص تغذیه و سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی به CNN گفته است:

“میزان Ph آب آشامیدنی شیر 7 و آب قلیایی نزدیک به 8 یا 9 است.”

فیلتر مرحله هشتم اکسیژن ساز دستگاه 8 مرحله‌ای مینروا، سطح اکسیژن موجود در آب آشامیدنی را افزایش می‌دهد و همین موضوع باعث می‌شود که بدن همیشه در بهترین حالت هیدراته قرار بگیرد و دچار کمبود آب در بدن نشوید. از مزایای هیدراته نگه داشتن بدن این است که سلامت پوست خود را تضمین می‌کنید و از بروز لک و تیرگی در پوست خود جلوگیری می‌کنید.

ویژگی‌های تصفیه آب هشت مرحله‌ای اکسیژن ساز مینروا

مراحل تصفیه و فیلترها 8 مرحله و 8 عدد
ظرفیت 200 الی 250 لیتر آب آشامیدنی در شبانه روز
سیستم بکار رفته برای تصفیه‌ی آب آشامیدنی سیستم اسمز معکوس RO
عمر فیلترها 1 تا 2 سال
قابلیت تغییر مزه و بو دارای فیلتر آب شیرین کن و مطبوع کردن مزه و بو
قابلیت تنظیم سختی آب دارای شیر تنظیم سختی آب
قابلیت اتصال به یخچال اتصال به یخچال ساید بای ساید
مخزن ذخیره مخزن تحت فشار 3.2 گالن 12 لیتری
پمپ تصفیه آب پمپ تصفیه آب تایوانی
مناسب برای تصفیه آب خانگی

خرید دستگاه 8 مرحله ای اکسیژن ساز

2- تصفیه آب هفت مرحله ای یونیزه قلیایی مینروا مدل Minerva Ro7_Alkaline

اگر به دنبال این هستید که از مزایای نوشیدن آب قلیایی بهره ببرید، انتخاب تصفیه آب 7 مرحله‌ای یونیزه قلیایی مینروا می‌تواند بهترین برند آب تصفیه کن خانگی انتخاب برای شما باشد. این دستگاه از سری دستگاه‌های مینروا، دارای 7 مرحله تصفیه آب است که مانند مدل‌های دیگر این لیست از سیستم اسمز معکوس استفاده می‌کند و تا مرحله هفتم دقیقا عین دستگاه 8 مرحله‌ای کار تصفیه آب را انجام می‌دهد.

 

در مراحل اولیه املاح درشت، املاح کوچکتر از 0,0001 میکرون و همچنین مواد مضر همچون کلر از آب حذف می‌شوند. در مرحله چهارم، سختی آب آشامیدنی کاهش پیدا می‌کند و همچنین املاح بسیار ریز از آب حذف می‌شوند.

در فیلترهای پنجم و ششم مزه و بوی آب بهبود پیدا می‌کند و همچنین املاح معدنی در آب غنی سازی می‌شوند. اما مهم‌ترین بخش از تصفیه آب در این دستگاه، فیلتر یونیزه قلیایی یا قلیایی کننده آب است. در این فیلتر سطح PH آب آشامیدنی به حد نرمال و استاندارد می‌رسد تا سلامت بدن با مصرف آب قلیایی به حد خوب برسد.

مصرف آب قلیایی مزایای بسیار برای سلامت بدن انسان دارد که از جمله آنها می‌توان به خاصیت ضد سرطانی آن اشاره کرد. با نوشیدن آب آشامیدنی قلیایی می‌توانید کاری کنید که مولکول‌های سرطانی در محیط قلیایی رشد نکنند و در نهایت سرطان را در بدن خود متوقف کنید.

همچنین می‌توانید بدن خود را همیشه هیدراته نگه دارید و سلامت پوست صورت و بدن خود را تضمین کنید. در نهایت باید اشاره کنیم که آب قلیایی سیستم ایمنی بدن را نیز بهبود می‌دهد.

ویژگی‌های تصفیه آب هفت مرحله‌ای یونیزه قلیایی مینروا

مراحل تصفیه و فیلترها 7 مرحله و 7 عدد
ظرفیت 200 الی 250 لیتر آب آشامیدنی در شبانه روز
سیستم بکار رفته برای تصفیه‌ی آب آشامیدنی سیستم اسمز معکوس RO
عمر فیلترها 1 تا 2 سال
قابلیت تغییر مزه و بو دارای فیلتر آب شیرین کن و مطبوع کردن مزه و بو
قابلیت تنظیم سختی آب دارای شیر تنظیم سختی آب
قابلیت اتصال به یخچال اتصال به یخچال ساید بای ساید
مخزن ذخیره مخزن تحت فشار 3.2 گالن 12 لیتری
پمپ تصفیه آب پمپ تصفیه آب تایوانی
مناسب برای تصفیه آب خانگی

خرید دستگاه 7 مرحله ای یونیزه قلیایی

3- تصفیه آب شش مرحله ای معدنی ساز مینروا مدل Minerva Ro6_50G

یکی از پراستفاده‌ترین دستگاه‌های آب تصفیه کن در زمانی که هنوز دستگاه‌های 7 مرحله‌ای و 8 مرحله‌ای معرفی نشده بودند، دستگاه‌های 6 مرحله‌ای بودند که هنوز هم می‌توانند یکی ازاصلی ترین گزینه ها برای تصفیه آب شهری باشند.

تصفیه آب شش مرحله ای معدنی ساز مینروا مدل Minerva Ro6_50G

فیلتر پلی پروپیلن موجود در مرحله اول تمام دستگاه‌های مینروا، مانند پنبه فشرده است که می‌تواند املاح درشت را تصفیه کند. آب آشامیدنی در مسیر رسیده به خانه ما از لوله کشی‌های آهنی عبور می‌کنند که این لوله‌ها به مرور زمان تجزیه می‌شوند و زنگ آهن به آب راه پیدا می‌کند. حذف املاحی مانند زنگ آهن و رسوبات از آب آشامیدنی، باعث جلوگیری از بروز سنگ کلیه در بدن انسان خواهد شد. بنابراین، خرید بهترین دستگاه تصفیه آب مینروا برای خانه هم می‌تواند شما را از بابت تصفیه املاح مضر شیمیایی مطمئن کند و هم می‌تواند شما را در برابر بیماری‌های کلیوی ایمن کند.

دستگاه 6 مرحله‌ای مینروا را می‌توان یک دستگاه مقرون به صرفه در بازار دانست که علاوه بر قیمت مناسبی که دارد، سختی مناسب را برای آب آشامیدنی در خانه شما به ارمغان می‌آورد. این دستگاه علاوه بر قیمت مناسب، میزان مناسبی آب آشامیدنی در روز تصفیه می‌کند که میزان آن در حدود 200 الی 250 لیتر آب در یک 24 ساعت است که می‌توانید آن را برای تمام مصارف خانگی خود از شستشو تا آشپزی استفاده کنید.

ویژگی‌های تصفیه آب شش مرحله‌ای معدنی ساز مینروا

مراحل تصفیه و فیلترها 6 مرحله و 6 عدد
ظرفیت 200 الی 250 لیتر آب آشامیدنی در شبانه روز
سیستم بکار رفته برای تصفیه‌ی آب آشامیدنی سیستم اسمز معکوس RO
عمر فیلترها 1 تا 2 سال
قابلیت تغییر مزه و بو دارای فیلتر آب شیرین کن و مطبوع کردن مزه و بو
قابلیت تنظیم سختی آب دارای شیر تنظیم سختی آب
قابلیت اتصال به یخچال اتصال به یخچال ساید بای ساید
مخزن ذخیره مخزن تحت فشار 3.2 گالن 12 لیتری
پمپ تصفیه آب پمپ تصفیه آب تایوانی
مناسب برای تصفیه آب خانگی

خرید دستگاه 6 مرحله‌ای معدنی ساز

4- تصفیه آب 8 مرحله ای لامپ یو وی دار اشعه ماورا بنفش مینروا مدل Minerva Ro8_UV

دستگاه آب تصفیه کن خانگی RO اسمز معکوس یو وی دار، بالاترین تعداد مراحل و بیشترین حد تصفیه‌ی آب را در انواع دیگر سیستم‌های اسمزی دارد و بی شک می‌توان آن را به عنوان کامل‌ترین دستگاه برای تصفیه آب در ایران در نظر گرفت.

تمام مراحل این دستگاه تا مرحله‌ ششم مانند دیگر دستگاه‌های این لیست است. اما فیلتر اصلی این دستگاه‌ها که کار متفاوتی نسبت به دیگر فیلترها دارد، فیلتر لامپ یو وی اشعه ماورا بنفش است. این فیلتر دارای یک محفظه استیل بسیار با کیفیت و ترانس جداگانه برق است. کار اصلی این فیلتر و لامپ یو وی با اشعه ماورا بنفش، انگل زدایی و میکروب زدایی آب آشامیدنی است. آب شهری که در تصفیه خانه‌های بزرگ تصفیه می‌شوند نیازی به انگل زدایی ندارند، اما وجود فیلتر یو وی می‌توان شما را از بابت وجود انگل و میکروب در آب راحت کند.

تصفیه آب 8 مرحله ای لامپ یو وی دار اشعه ماورا بنفش مینروا مدل Minerva Ro8_UV

کارایی اصلی این نوع دستگاه برای آب چاه مناسب است و معمولا در شهرک‌هایی که مخازن بزرگ ذخیره آب دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد که احتمال وجود انگل و لجن در آن از بین می‌رود. استفاده از این دستگاه برای مناطقی که آب به صورت لوله کشی نیست و محل نگهداری آب مخازن هستند، ضروری است.

خانه‌های ویلایی که آب چاه دارند و بیشتر مصرفشان از آب چاه است، می‌توانند این دستگاه را برای خانه خود در نظر داشته باشند. این دستگاه مینروا دارای با کیفیت‌ ترین فیلتر یو وی است و گارانتی بدون قید و شرط دارد تا خیال خریداران از هر نظر راحت باشد.

ویژگی‌های تصفیه آب 8 مرحله‌ای لامپ یو وی دار اشعه ماورا بنفش مینروا

مراحل تصفیه و فیلترها 8 مرحله و 8 عدد
ظرفیت 200 الی 250 لیتر آب آشامیدنی در شبانه روز
سیستم بکار رفته برای تصفیه‌ی آب آشامیدنی سیستم اسمز معکوس RO و اولترا وایولت
عمر فیلترها 1 تا 2 سال
قابلیت تغییر مزه و بو دارای فیلتر آب شیرین کن و مطبوع کردن مزه و بو
قابلیت تنظیم سختی آب دارای شیر تنظیم سختی آب
قابلیت اتصال به یخچال اتصال به یخچال ساید بای ساید
مخزن ذخیره مخزن تحت فشار 3.2 گالن 12 لیتری
پمپ تصفیه آب پمپ تصفیه آب تایوانی
مناسب برای تصفیه آب چاه خانگی

خرید دستگاه 8 مرحله ای یو وی دار

درباره مارک تصفیه آب سی سی کا CCK

درباره مارک تصفیه آب سی سی کا CCK

آب شیرین کن cck سی سی کا یک دستگاه تصفیه آب خانگی 6 مرحله‌ای است، که از شش مرحله فیلتراسیون و سیستم اسمز معکوس برای تصفیه و کاهش سختی آب بهره می‌برد. این دستگاه مونتاژ ایران با قطعات چینی می‌باشد و دارای پمپ تصفیه آب تایوانی جهت افزایش فشار و بهبود عملکرد فیلتر مرحله چهارم ممبران است. برند سی سی کا نیز مانند دستگاه‌های مینروا فیلتر دارای استانداردهای جهانی FDA ،Water Quality ،NSF و تاییدیه‌های بین المللی غذایی جهان است و قطعات آن ساخته شده از مواد Food Grade که با آب واکنش نمی‌دهند.

دستگاه در 8 مرحله آب را تصفیه می‌کند و تصفیه با فیلترهای کربن ساخته شده از جنس پوسته نارگیل و غیر مضر برای بدن انسان انجام می‌شود. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی سی سی کا cck مدل هشت مرحله ای آن است که معروف به CCK RO8_ORP میباشد. فیلترهای این دستگاه هر کدام مسئولیت کاری خاص را در بر عهده دارند که به ترتیب شامل موارد زیر می‌شود:

 • فیلتر پ پ پلی پروپیلن (ساخت تایوان)، فیلتر مرحله اول: این فیلتر مسئولیت جذب ذرات معلق بزرگ‌تر از 5 میکرون موجود در آب را بر عهده دارد.
 • فیلتر کربن فعال گرانول (ساخت تایوان)، فیلتر مرحله دوم: این فیلتر مسئولیت شفافیت آب تصفیه شده و از بین بردن بو، طعم و رنگ نامطبوع آب را بر عهده دارد.
 • فیلتر کربن بلاک (ساخت تایوان)، فیلتر مرحله سوم: این فیلتر مسئولیت تکمیل کار فیلتر کربن پودری (فیلتر مرحله دوم تصفیه آب) را بر عهده دارد.
 • ممبران فیلمتک (ساخت آمریکا) اصل آمریکا، فیلتر مرحله چهارم: مهم‌ترین فیلتر تصفیه آب است و مسئولیت کاهش سختی آب و تصفیه ذرات ذرات بزرگ‌تر از 0,0001 میکرون را بر عهده دارد.
 • فیلتر پست کربن (ساخت تایوان)، فیلتر مرحله پنجم: این فیلتر مسئولیت حذف کلر، بو و سایر مواد شیمیایی مضر برای سلامت بدن انسان را بر عهده دارد.
 • فیلتر حفظ مواد معدنی مینرال (ساخت تایوان)، فیلتر مرحله ششم: این فیلتر مسئولیت حفظ مواد معدنی و املاح مورد نیاز در آب آشامیدنی تصفیه شده نظیر کلسیم، منیزیم، منگنز، بی کربنات‌ها را بر عهده دارد و همچنین بر بالا رفتن کیفیت آب و کاهش تلخی آن اثر دارد.

ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب CCK سی سی کا مدل RO8_ORP

مراحل تصفیه و فیلترها 8 مرحله و 8 عدد
ظرفیت 200 لیتر آب آشامیدنی در شبانه روز
سیستم بکار رفته برای تصفیه‌ی آب آشامیدنی سیستم اسمز معکوس RO
عمر فیلترها 6 ماه تا یک سال
قابلیت تغییر مزه و بو دارای فیلتر آب شیرین کن و مطبوع کردن مزه و بو
قابلیت تنظیم سختی آب دارای شیر تنظیم سختی آب
قابلیت اتصال به یخچال اتصال به یخچال ساید بای ساید
مخزن ذخیره دارای مخزن تحت فشار ذخیره تصفیه آب 16 لیتری
پمپ تصفیه آب پمپ تصفیه آب تایوانی
مناسب برای تصفیه آب خانگی

درباره مارک آکوا کلر Aqua Clear

دستگاه تصفیه آب آکوا کلیر یا آکوا کلر (Aqua Clear) یکی دیگر از بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران این لیست است که ساخت کشور تایوان است. این دستگاه دارای 6 فیلتر است و برای حذف رسوبات و بهبود بو و طعم کلر و کاهش سختی آب می‌تواند یک گزینه مناسب باشد. این دستگاه نیز دارای سیستم اسمز معکوس است و علاوه بر مصرف خانگی، برای دستگاه‌های آکواریوم نیز مناسب است.

درباره مارک آکوا کلر Aqua Clear

فیلترهای دستگاه آکوا کلیر در 6 مرحله تصفیه را انجام می‌دهند و هر کدام می‌توانند کارهای زیر را انجام دهند:

 • فیلتر الیافی پلی پروپیلن برای حذف رسوبات و ذرات بزرگتر از 5 میکرون
 • فیلتر کربن فعال گرانول برای حذف بوی کلر آب شهری
 • فیلتر کربن بلاک برای حذف طعم کلر آب شهری
 • ممبران فیلمتک اصل آمریکا برای کاهش سختی آب و حذف ذرات بزرگتر از 0.0001 میکرون
 • فیلتر پست کربن برای تکمیل مراحل پیش تصفیه فیلترهای اول، دوم و سوم
 • فیلتر حفظ مواد معدنی مینرال برای جذب مواد معدنی نظیر کلسیم، منیزیم و پتاسیم

ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا کلر مدل Aqua Clear RO-C172

مراحل تصفیه و فیلترها 6 مرحله و 6 عدد
ظرفیت 280 لیتر آب آشامیدنی در شبانه روز
سیستم بکار رفته برای تصفیه‌ی آب آشامیدنی سیستم اسمز معکوس RO
عمر فیلترها 6 ماه تا یک سال
قابلیت تغییر مزه و بو دارای فیلتر آب شیرین کن و مطبوع کردن مزه و بو
قابلیت تنظیم سختی آب دارای شیر تنظیم سختی آب
مخزن ذخیره دارای مخزن 16 لیتری تحت فشار ذخیره تصفیه آب (4 گالن)
پمپ تصفیه آب پمپ تصفیه آب تایوانی
مناسب برای تصفیه آب خانگی

درباره مارک سافت واتر Soft Water

دستگاه تصفیه آب سافت واتر از دستگاه های آب تصفیه کن است که برند سافت واتر به عنوان شناخته شده‌ترین برندهای تایوانی به شمار می‌آید. سافت واتر از تکنولوژی اسمز معکوس (Ro Reverse Osmosis System) برای تصفیه آب استفاده می‌کند و با کمک این سیستم میزان PH آب را تنظیم و ذرات بزرگتر از 0,0001 میکرون را از آب حذف می‌کند و همچنین، سختی آب را کاهش داده و به حد استاندارد و سالم می‌رساند.

درباره مارک سافت واتر Soft Water

این دستگاه از 6 مرحله برای تصفیه آب بهره می‌برد که فیلترهای آن به ترتیب زیر هستند:

 • فیلتر مرحله اول (ساخت تایوان): فیلتر پلی پروپیلن
 • فیلتر مرحله دوم (ساخت تایوان): فیلتر کربن فعال گرانول
 • فیلتر مرحله سوم (ساخت تایوان): فیلتر کربن بلاک
 • فیلتر مرحله چهارم (ساخت آمریکا): ممبران فیلمتک اصل آمریکا
 • فیلتر مرحله پنجم (ساخت تایوان): فیلتر پست کربن
 • فیلتر مرحله ششم (ساخت تایوان): فیلتر حفظ مواد معدنی مینرال

ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر Soft Water تایوانی

مراحل تصفیه و فیلترها 6 مرحله و 6 عدد
ظرفیت 200 لیتر آب آشامیدنی در شبانه روز
سیستم بکار رفته برای تصفیه‌ی آب آشامیدنی سیستم اسمز معکوس RO
عمر فیلترها 6 ماه تا یک سال
قابلیت تغییر مزه و بو دارای فیلتر آب شیرین کن و مطبوع کردن مزه و بو
قابلیت تنظیم سختی آب دارای شیر تنظیم سختی آب
مخزن ذخیره دارای مخزن 16 لیتری تحت فشار ذخیره تصفیه آب (4 گالن)
پمپ تصفیه آب پمپ تصفیه آب تایوانی
مناسب برای تصفیه آب خانگی

خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی

شما می‌توانید در وب‌سایت مینروا یکی از بهترین مارک دستگاه تصفیه آب معرفی شده در این مقاله را خریداری کنید و یا اینکه اگر در مورد خرید به تصمیم قطعی نرسیدید، با مشاوران مینروا تماس بگیرید تا شما را در مورد مناسب‌ترین دستگاه راهنمایی نمایند.

محصولات خریداری شده از فروشگاه مینروا پس از 48 ساعت تحویل مشتریان در سراسر ایران می‌گردند. ارسال رایگان از دیگر خدمات شرکت در جهت سهولت مشتریان برای سراسر ایران حتی کیش و قشم است.

خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی، انواع محصولات برند مینروا میباشد که با قطعات استاندارد Taiwanese در ایران عرضه شده و از سیستم اسمز معکوس آر او محبوبترین تکنولوژی در دنیا بهره گیری مینماید.

لیست 10 تا از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی طبق پرفروش ترین ها و بر اساس کیفیت از زیاد به کم به شرح زیر است:

 • مینروا 8 مرحله ای Minerva / تایوانی مونتاژ ایرانی
 • مینروا 7 مرحله ای Minerva / تایوانی مونتاژ ایرانی
 • مینروا 6 مرحله ای Minerva / تایوانی مونتاژ ایرانی
 • مینروا 8 مرحله یو وی Minerva / تایوانی مونتاژ ایرانی
 • سافت واتر 8 فیلتر Soft Water / چینی مونتاژ ایرانی
 • سافت واتر 7 فیلتر Soft Water / چینی مونتاژ ایرانی
 • سافت واتر 6 فیلتر Soft Water / چینی مونتاژ ایرانی
 • آکوا 8 فیلتر AQUA / چینی مونتاژ ایرانی
 • آکوا 7 فیلتر AQUA / چینی مونتاژ ایرانی
 • آکوا 8 فیلتر AQUA / چینی مونتاژ ایرانی

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی

چگونه از استاندارد و اصلی بودن تصفیه آب تایوانی مینروا اطمینان حاصل کنیم؟

قطعا برای خرید هر دستگاه و لوازم خانگی در بازار میتوان از نمادهای اصالت محصول به اصلی و اورجینال بودن آن پی برد. اما همانطور که اشاره کردیم بیش از 80 برند متفاوت در مراکز فروش تصفیه آب تهران و ایران فعالیت مینمایند. برند مینروا اما با دارا بودن نماد اصالت و هولوگرام رنگی فیلتر ممبران اسمز معکوس، بدون شک خیال مشتریان را بسیار راحت و آسوده کرده و قبل از نصب دستگاه توسط کارشناسان فنی مینروا فیلتر تمامی موارد لازم به خریدار نشان داده خواهد شد تا از کیفیت درجه یک محصول خریداری شده رضایت کامل را کسب نماید.

چگونه از استاندارد و اصلی بودن تصفیه آب تایوانی مینروا اطمینان حاصل کنیم؟

بهترین مارک تصفیه آب

بهترین مارک تصفیه آب در بازار ایران تصفیه آب مینروا تایوان با قطعات درجه یک تایوانی و سیستم اسمز معکوس بهترین تکنولوژی تصفیه آب آشامیدنی در دنیا است.

لیست 10 مدل از بهترین مارک تصفیه آب خانگی در ایران بر اساس پرفروش ترین های بازار به شرح زیر است :

 • مارک مینروا مدل اکسیژن ساز هشت فیلتره RO8_O2PLUS
 • مارک مینروا مدل یونیزه قلیایی هفت فیلتره RO7_ALKALINE
 • مارک مینروا مدل معدنی ساز شش فیلتره RO6_50G
 • مارک مینروا مدل ماورا بنفش هشت فیلتره RO8_UV
 • مارک سافت واتر مدل هشت فیلتره OX
 • مارک سافت واتر مدل هفت فیلتره ALKALINE
 • مارک سافت واتر مدل شش فیلتره MINERAL
 • مارک سی سی کا مدل هشت فیلتره RO8
 • مارک سی سی کا مدل هفت فیلتره RO7
 • مارک سی سی کا مدل شش فیلتره RO6

برند مینروا با دارا بودن چهار مدل اصلی برای استفاده آب آشامیدنی و ضمن داشتن یک محصول به خصوص برای تصفیه آب چاه خانگی، مناسب ترین تصفیه آب خانگی تایوانی در ایران محسوب میشود ضمن این که یک مدل پنج مرحله ای نیز برای استفاده آب آکواریوم تعبیه شده است تا کلر و املاح مضر آب برای ماهی آب شیرین کاملا حذف و مناسب استفاده در آکواریوم های خانگی شود.

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب چیست؟

سلامت بدن انسان مسئله بسیار حائز اهمیتی است که میبایست حتما از محصولات دارای استاندارد جهانی بهداشت و گرید food grade استفاده نمود تا با آب آشامیدنی واکنش شیمیایی ایجاد نکنند و از دیگر مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا در مقایسه با دیگر برندهای معتبر تصفیه آب در بازار میتوان به دارا بودن اتصالات و شلنگ ها و مخازن تحت فشار فود گرید اشاره کرد که به هیچ عنوان طعم، رنگ و بوی آب آشامیدنی را تغییر نخواهد داد.

ضمن این که یکی دیگر از موارد جلوگیری از ویروس کووید 19 یا کرونا ویروس، خشک نشدن گلو است زیرا در صورت خشک شدن گلو امکان ایجاد و رشد ویروس افزایش پیدا خواهد کرد و میتوانید برای سلامت بدن خود و خانواده گرامیتان از سه مدل اصلی 6 مرحله ای ، 7 مرحله ای یونیزه قلیایی و هشت مرحله ای آنتی باکتریال اکسیژن ساز بهره مند شوید.

غنی سازی املاح معدنی مورد نیاز بدن انسان در آب آشامیدنی

همانطور که اشاره شد در بازار ایران بسیاری از دستگاه ها برای مصرف آب آشامیدنی تنها با 5 مرحله فیلتراسیون اسمز معکوس یا الترافیلتراسیون عرضه میگردند. با توجه به تحقیقات و ارائه های علمی سازمان جهانی بهداشت NSF میتوان گفت که دستگاهی که از فیلتر مینرال معدنی ساز بهره گیری نکند برای بدن انسان ضرر داشته و آب آشامیدنی خروجی آن برای حفظ سلامت بدن مفید نخواهد بود.

به همین جهت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا، از شش مرحله به بالا تعبیه شدند تا با دارا بودن فیلتر مینرال Mineral Filter املاح معدنی مفید همچون کلسیم ، منیزیم، سدیم، بی کربنات و دیگر املاح مفید را به میزان لازم و در جهت جلوگیری از کاهش بیش از اندازه سختی آب آشامیدنی در آب حفظ کنند. همچنین کاهش بیش از حد سختی تی دی اس آب آشامیدنی میتواند به تلخی آب منجر شود و تلخی بیش از حد آب آشامیدنی دستگاه تصفیه آب شما را بلا استفاده خواهد کرد. با این حال دستگاه های مینروا دارای شیر تنظیم سختی آب آشامیدنی نیز هستند تا با سختی مورد نیاز و طبق نیاز مشتری و محل سکونت ایشان تنظیم شوند.

غنی سازی املاح معدنی مورد نیاز بدن انسان در آب آشامیدنی

توانایی حذف و کاهش کامل نیترات در آب آشامیدنی

اگر بگوییم نیترات و نیتریت، مضرترین املاح موجود در آب آشامیدنی لوله کشی شهری هستند دروغ نبوده و نخواهد بود. ضمن این که شهرهای بزرگ ایران همچون تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و دیگر شهرهای صنعتی کشور با دارا بودن کارخانه های مختلف در اطراف شهر باعث آلودگی هوا و وجود موارد شیمیایی در هوای شهر خواهند شد که با آمدن باران این مواد شیمیایی وارد آب های زیر زمینی شده و در لوله کشی آب شهری راه پیدا خواهند کرد.

انواع تصفیه آب خانگی مینروا در هر مدل شش مرحله تا هشت مرحله با دارا بودن غشاء اسمز معکوس که یک فیلتر بسیار ریزبافت 13 لایه با مارک فیلمتک آمریکایی است ابتدا تمام املاح مضر و مفید آب آشامیدنی را به صفر رسانده و به پساب فاضلاب هدایت مینماید و سپس توسط فیلتر پست کربن آب شیرین کن طعم و رنگ و بوی آب را مطبوع سازی نموده و فیلترهای مراحل بعدی نیز املاح مفید را حفظ و آب آشامیدنی را قلیایی و اکسیژنه خواهند کرد. به همین جهت نیترات و نیتریت که ریزترین املاح مضر آب هستند و باعث کاهش اکسیژن خون در بدن شده و بعضا میتوانند باعث مرگ انسان و کودکان نیز شوند کاملا از آب شرب حذف خواهند شد.

توانایی حذف و کاهش کامل نیترات در آب آشامیدنی

حذف فلوراید از آب آشامیدنی به طور کامل

میدانیم که فلوراید یک ماده ضد عفونی کننده در آب لوله کشی محسوب میشود که توسط سازمان آب به آن اضافه میگردد. اما سطح زیاد فلوراید علاوه بر سرطان زا بودن میتواند پوسیدگی دندان های انسان را نیز تسریع بخشد. به همین جهت حذف فلوراید از آب شهری یکی دیگر از دغدغه های افرادی است که به خرید دستگاه تصفیه کننده آب روی می آورند.

این مسئله را در نظر داشته باشید که فلوراید یک ماده محلول در آب شهری است و توسط مینروا هشت مرحله ای اکسیژن ساز Minerva RO8_O2PLUS کاملا از آب تصفیه خواهد شد. از دیگر مضرات فلوراید در آب شرب میتوان به چروک شدن پوست و ریزش مو نیز اشاره کرد. پس از نصب دستگاه تصفیه آب میتوانید برای شست و شوی دست و صورت خود از خروجی شیر تصفیه آب استفاده کنید تا سلامت پوست بدن شما نیز حفظ گردد.

حذف فلوراید از آب آشامیدنی به طور کامل

استانداردهای جهانی دستگاه تصفیه آب خانگی

دارا بودن استانداردهای جهانی برای بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران مینروا میتواند یکی دیگر از مزیت های این برند نسبت به دیگر مارک های معروف تصفیه آب باشد. توجه کنید که برند مینروا طبق استاندارد جهانی بهداشت NSF و گواهی بین المللی غذا و دارو آمریکا FDA آب آشامیدنی را مطابق سلامت بدن انسان از املاح مضر پاکسازی خواهد کرد.

گواهینامه بین المللی دیگری که انواع محصولات تصفیه آب مینروا طبق آن آب را تصفیه میکند WaterQuality است که میزان استاندارد هر گونه املاح مفید و مضری در آب آشامیدنی را برای حفظ سلامت بدن در سراسر جهان بررسی و ارائه داده و محصولات مینروا Minerva طبق این گواهی املاح مضر را به کمترین سطح استاندارد و املاح مفید را به بیشتری سطح استاندارد خود خواهند رساند. توجه کنید که مینروا ، بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی اصفهان و تهران و سراسر ایران است.

استانداردهای جهانی دستگاه تصفیه آب خانگی

 

سختی آب آشامیدنی تی دی اس TDS طبق استاندارد جهانی بهداشت عدد زیر 100 است که پس از خرید و نصب دستگاه تصفیه آب توسط تکنسین های فنی شرکت سختی آب شهری و سختی آب تصفیه شده بررسی و به شما زیر صد تحویل داده خواهد شد.

بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی

طبق بررسی کارشناسان و استانداردهای جهانی برند مینروا بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران است که سختی آب را تا زیر عدد 100 کاهش میدهد و املاح مفید را حفظ میکند.

لیست 10 تا از بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران بر اساس پرفروش ترین های بازار به شرح زیر است :

 • برند مینروا / هشت مرحله ای / آنتی باکتریال
 • برند مینروا / هفت مرحله ای / یونیزه قلیایی
 • برند مینروا / شش مرحله ای / معدنی ساز
 • برند مینروا / هشت مرحله ای / اشعه ماورا بنفش
 • برند سافت واتر / هشت مرحله ای / UV
 • برند سافت واتر / هفت مرحله ای / Alkaline
 • برند سافت واتر / شش مرحله ای / اسمز معکوس
 • برند سی سی کا / هشت مرحله ای / Infrared
 • برند سی سی کا / هفت مرحله ای / Membrane Protector
 • برند سی سی کا / شش مرحله ای / Dolomite

 

ویژگی های بهترین برند آب تصفیه کن خانگی

بررسی کیفیت آب آشامیدنی در لحظه پس از نصب

بعد از نصب و راه اندازی تصفیه آب خانگی مینروا، تکنسین فنی شرکت مینروا فیلتر از صحت عملکرد درست دستگاه به وسیله دستگاه سختی سنج آب یا تی دی اس متر مطمئن میشود ضمن این که سختی آب آشامیدنی تصفیه شده را زیر 100 که استاندارد سلامت بدن انسان و تایید شده توسط سازمان جهانی بهداشت است به شما تحویل خواهد داد. دستگاه سختی سنج یا تی دی اس متر یک دستگاه دیجیتالی برای بررسی کیفیت آب آشامیدنی است که میتواند تفاوت سختی آب شهری و سختی آب تصفیه شده را پس از راه اندازی دستگاه به شما نشان دهد.

سختی آب لوله کشی شهری، به میزان املاح محلول و موادی همچون نیترات و نیتریت و کلا نمک های مضر داخل آب آشامیدنی میگویند که در آب شهری به طور معمول و همیشه عددی بالای 100 و در برخی مناطق کرج، تهران و حتی اصفهان این عدد میتواند حتی تا 900 یا 1000 هم باشد . در تابستان سختی آب معمولا بالاتر است و میزان املاح مضر بیشتر میشود که امری طبیعی است. عدد سختی آب همانطور که گفتیم برای حفظ سلامت بدن و جلوگیری از انواع بیماری های ناشی از آلودگی آب آشامیدنی زیر 100 است.

بررسی کیفیت آب آشامیدنی در لحظه پس از نصب

سختی آب بیش از صد میتواند به بیماری های بسیاری منجر شود. طبق گفته پزشکان و حتی پزشکان طب سنتی، برای مثال آلومینیوم موجود در آب آشامیدنی میتواند منجر به آلزایمر زودرس در سنین میانسالی شود که بسیار ناراحت کننده خواهد بود. همچنین مضرترین و سرطان زا ترین ماده موجود در آب نیترات و نیتریت است که به کمبود اکسیژن خون در بدن انسان منجر خواهد شد و میتواند حتی به مرگ یک فرد بیمار باعث گردد. به همین جهت از ویژگی ها و مزایای خرید آب شیرین کن خانگی برند مینروا میتوان به جلوگیری از انواع بیماری های آب که 96 درصد از انواع بیماری های روزمره انسان را تشکیل میشوند، اشاره نمود.

ضمانت بهترین قیمت در کنار بالاترین کیفیت

از دیگر مزیت های برند مینروا تایوان Minerva Taiwanese Water Purifier میتوان به دارا بودن نمایندگی انحصاری شرکت مینروا فیلتر اشاره نمود. مینروا در 4 مدل اصلی شش الی هشت مرحله ای در بازار ایران و با یک قیمت مشخص در سراسر ایران عرضه میشود. این مسئله باعث میگردد تا مدل های تقلبی از این برند در بازار ایران عرضه نشوند ضمن این که سایتهایی نظیر دیجی کالا، ایمالز، ترب و دیگر شرکت های تصفیه آب به فروش این برند نمیپردازند و این امر باعث دلگرمی و ارائه خدمات پس از فروش منسجم از یک شرکت واحد خواهد شد.

مینروا در کنار این که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران محسوب میشود به شما تضمین قیمت نیز ارائه میکند. شما عزیزان در سراسر ایران همچون تهران، کرج، اصفهان و دیگر شهرهای کشور عزیزمان میتوانید با یک قیمت مشخص اقدام به خرید نمایید و قیمت بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران، قیمت های درج شده در سایت مینروا فیلتر خواهند بود.

کیفیت محصولات مینروا در نمایندگی های رسمی این شرکت درجه یک و اورجینال و برابر میباشند. به همین جهت خرید شما از نمایندگی های رسمی که توسط شرکت مینروا فیلتر و تصفیه آسا تایید شده باشند بلامانع خواهد بود.

ضمانت بهترین قیمت در کنار بالاترین کیفیت

برای آپارتمان و منازل، بهترین دستگاه تصفیه آب مینروا که مدل هشت مرحله ای اکسیژن ساز است به همراه تضمین قیمت و کیفیت مناسب ترین گزینه به شمار میرود به همین جهت اگر هنوز سوال دارید که چه دستگاه تصفیه آبی بخریم؟ جواب مارک مینروا تایوان Minerva خواهد بود.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا تایوان

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب مینروا همگی برای سالم و پاکسازی آب آشامیدنی و حفظ سلامت بدن انسان تعبیه شده اند. به بررسی این قطعات و مهم ترین آنها میپردازیم تا شما عزیزان کاملا از قطعات استفاده شده ذهنیت کاملی داشته باشید :

پک نصبی تصفیه آب : در کارتن تصفیه آب مینروا، یک پک نصبی شامل 4 الی 5 متر شلنگ تصفیه آب وجود دارد که برای نصب دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد. سراهی و شیر ورودی دستگاه نیز در همین پکیج قرار گرفته تا برای راه اندازی دستگاه تصفیه از آب سرد شهری بتوانید ورودی های لازم را بگیرید و هیچ نیازی به خرید قطعات اضافی نخواهد بود. ضمن این که شیر مخزن تحت فشار دستگاه نیز در همین پک قرار داده شده تا برای اتصال مخزن به دستگاه مورد استفاده قرار گیرد.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا تایوان

مخزن تحت فشار تصفیه آب : یک مخزن 12 الی 16 لیتری تحت فشار با برند مینروا که تایوانی و فود گرید است در کارتن دستگاه موجود میباشد. این مخزن ذخیره آب تصفیه شده است که در داخل آن یک تیوپ پلاستیکی برای تحت فشار باد قرار گرفتن وجود دارد و کاملا آنتی باکتریال میباشد. تانک آنتی باکتریال تصفیه آب مینروا باعث می شود آب آشامیدنی تصفیه شده ذخیره شده بو نگیرد یا طعم و رنگ آن تغییر نکند. ضمن این که درجه غذایی این مخزن از سازمان جهانی بهداشت NSF تایید شده و در صورت وجود داشتن آب در مدت طولانی، کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده تغییر نخواهد کرد و از آن کاسته نمیشود. همچنین توجه داشته باشید که در صورت قطع برق یا آب شهری، شما به میزانی که داخل مخزن ذخیره شده تصفیه آب خانگی، آب تصفیه شده دارید میتوانید بدون افت فشار آب آشامیدنی برداشت نمایید که این مسئله برای شهرهای ایران که در تابستان با مشکل قطعی برق و آب مواجه میشوند بسیار حیاتی و حائز اهمیت است.

فیلتر ممبران تصفیه آب : فیلتر اسمز معکوس یا فیلتر ممبران استفاده شده در دستگاه های تصفیه کننده آب مینروا، برند فیلمتک Filmtec و دارای 13 لایه ریزبافت و اورجینال است. حتما اطلاع دارید که ممبرین فیلمتک بهترین مارک فیلتر تصفیه آب اسمز معکوس در دنیا میباشد که توانایی کاهش سختی آب آشامیدنی را تا ابعاد یک ده هزارم میکرون داراست. زمان تعویض این فیلتر تا موقعی است که کتری آب جوش شما رسوب بزند و یا سختی تی دی اس آب تصفیه شده بالای 100 آمده باشد که معمولا این اتفاق بالای دو و نیم الی سه سال زمان میبرد که به معنی دوام بالا و عمر مفید بسیار خوب این فیلتر استفاده شده در بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران است.

شیر برقی ، های پرشر و لو پرشر : در گذشته در دستگاه های تصفیه آب از چهار راهی به جای شیر برقی استفاده میشد که دور ریز آب فاضلاب در آن دستگاه های متفرقه بسیار بالا بود. برند مینروا این مسئله را نیز حل کرده و از شیر برقی به همراه های پرشر یا شیر فشار بالا و لو پرشر یا شیر فشار پایین استفاده کرده است. شیر برقی وظیفه قطع و وصل پمپ در صورتی که مخزن به میزان لازم خالی شده باشد و به صورت کلی اتومات کردن دستگاه را بر عهده دارد. شیر برقی دستگاه زمانی که شما از شیر روی سینک آب برداشت میکنید به پمپ فرمان میدهد که آب تصفیه شده خالی شده از مخزن را شارژ کند تا هیچ موقع دچار کمبود آب تصفیه شده و یا شاهد افت فشار آب نباشید. ضمن این که در صورتی که فشار آب شهری کم و یا زیاد شود شیر برقی با اتومات کردن دستگاه از خرابی و مشکل ایجاد شدن برای تران و پمپ دستگاه جلوگیری خواهد کرد.

پمپ آب شیرین کن مینروا : پمپ دستگاه با 220 ولت برق شهری کار میکند و نماد اصالت دستگاه یعنی حک برند، لوگو و ساخت تایوان روی پمپ وجود دارد. پمپ دستگاه های مینروا یک قطعه قوی و با دوام بسیار بالا است که آب شهری را با فشار بسیار زیاد از لایه های فیلتر ممبران ریزبافت عبور میدهد تا املاح مضر و آب از هم جدا شوند و آب با سختی نزدیک به صفر در تانک ذخیره آب تصفیه شده قرار گیرد. توجه داشته باشید که انواع دستگاه های آب شیرین کن مینروا دارای یک پساب فاضلاب هستند که املاح مضر و مواد آلوده را به فاضلاب شهری هدایت میکنند.

حوزینگ مراحل اول تا سوم : هوزینگ یا حوزینگ Housing مراحل اول تا سوم برای جای گیری فیلتر اول تا سوم به صورت عمودی در دستگاه تعبیه شده اند. یک نکته بسیار حائز اهمیت این است که حوزینگ مرحله اول با دارا بودن فیلتر پلی پروپیلن، به صورت شفاف روی دستگاه قرار گرفته تا شما در صورت مشاهده این مسئله که فیلتر سفید رنگ داخل این حوزینگ رنگ برگردانده یا کثیف شده و به رنگ قرمز یا قهوه ای درآمده نشان دهنده آن است که زمان تعویض فیلتر مراحل اول تا سوم فرا رسیده است.

شیر برداشت بهداشتی روی سینک تصفیه آب : از دیگر قطعات مهم دستگاه تصفیه که در داخل کارتن موجود است شیر تصفیه آب در مدل های ستاره ای و اهرمی است. از نظر کیفیت هر دو مدل کاملا استاندارد و استیل هستند که کیفیت بسیار مرغوبی را در اختیار شما قرار خواهند داد. با این وجود از نظر ظاهر طبق سلیقه میتوانید ببینید که کدام شیر به سینک ظرفشویی شما ظاهر زیباتری میدهد و آن را انتخاب نمایید. توجه نمایید که شیر ستاره ای از یک مغزی سه پره تشکیل شده و شیر اهرمی نیز همانند انواع شیرهای ظرفشویی فقط یک اهرم نیم دور چرخش برای باز و بسته کردن آب تصفیه شده دارد.

شیر تنظیم طعم و سختی آب تصفیه شده : بسیاری از دستگاه های چینی، آمریکایی، ایرانی، آلمانی در بازار ایران دارای این شیر میکس یا شیر تنظیم نیستند اما برند مینروا تمام موارد را در جهت راحتی مصرف کننده در نظر گرفته تا جایی را از قلم نینداخته باشد. شیر تنظیم سختی آب در مواردی که آب آشامیدنی با سختی زیر 30 از خروجی شیر روی سینک در اختیار شما قرار گیرد مورد استفاده میباشد. در این موارد به وسیله این شیر و با کمی باز کردن آن میتوانید کمی سختی یا tds آن را افزایش دهید تا بین 30 الی 90 تنظیم شود. ضمن این که در صورتی که احساس تلخی در آب آشامیدنی مصرفی نمایید میتوانید کمی شیر تنظیم را باز کنید تا این تلخی مرتفع شود و از بین برود. همچنین در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب میتوان از شیر تنظیم برای شست و شوی فیلترهای کربنی دستگاه تصفیه کننده آب مینروا استفاده نمود. به این صورت که کاملا شیر میکس را باز میکنید تا فیلتر ممبران مرحله چهارم از مدار خارج شود و بتوانید کربن فیلتر شماره 2 و شماره 3 و شماره 5 را از شیر روی سینک خالی نمایید. توجه کنید که کربن گیری تصفیه آب در زمان تعویض فیلتر امری بسیار مهم و حیاتی است و در صورتی که این مسئله نادیده گرفته شود ممبران دستگاه شما آسیب می بیند به همین جهت در صورتی که تخصص کافی و لازم برای تعویض فیلترهای آب تصفیه کن را ندارید از متخصصین و کارشناسان فنی مینروا فیلتر کمک بگیرید.

پساب فاضلاب یا Flow300 : بسیاری از خریداران تصفیه آب میپرسند که املاح مضر حذف و تصفیه شده از آب آشامیدنی کجا می روند و چطور از دستگاه تصفیه تخلیه میگردند؟ پاسخ سوال اینجاست. حوزینگ ممبران که فیلتر اصلی دستگاه محسوب میشود دو خروجی دارد. یک خروجی که آب تصفیه شده را خارج میکند به فیلتر پنج و مخزن میرود و دیگر خروجی به یک شیر یک طرفه که پساب فاضلاب میباشد ریخته میشود که املاح مضر تفکیک شده در این خروجی به فاضلاب شهری و در نهایت از دستگاه خارج میگردند. شیر یک طرفه موجود در این قطعه باعث میشود این املاح به هیچ عنوان به دستگاه باز نگردند و مشکلی برای کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده ایجاد نشود.

گارانتی و ضمانت خدمات پس از فروش تصفیه آب مینروا

مینروا فیلتر یک شرکت سلامت محور در ایران و عرضه کننده برند مینروا تایوان می باشد. هدف اصلی شرکت حفظ سلامت خانوارهای عزیز ایرانی و رضایت مندی شما عزیزان از محصولات مینروا Minerva می باشد و به همین جهت پرفروش ترین دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران با این اهداف مارک مینروا است. گارانتی طلایی بدون قید و شرط قطعات محصولات مینروا بین 12 الی 24 ماه ارائه میگردند که در سراسر ایران امکان دریافت خدمات پس از فروش به خوبی و به راحتی امکان پذیر است. توجه نمایید که نصب و ارسال رایگان در سراسر ایران به خصوص تهران، کرج، اصفهان، سنندج و دیگر شهرهای ایران توسط کارشناسان فنی شرکت انجام خواهد گرفت و در این بازه زمانی یکساله هر قطعه ای از دستگاه های مینروا به مشکلی برخورد نماید حتی قطعات برقی بدون هیچ شرطی تعویض خواهد شد.

گارانتی و ضمانت خدمات پس از فروش تصفیه آب مینروا

 

این موضوع یکی از مسائل بسیار حائز اهمیت در دستگاه تصفیه آب محسوب میشود و وجه تمایزی بین برند مینروا با برندهایی نظیر آکوا، سافت واتر، سی سی کا و دیگر برندهای متفرقه عرضه شده در بازار ایران است.

همانطور که میدانید دستگاه های مونتاژ ایرانی قطعات چینی در بازار ایران به وفور عرضه و به فروش میرسند با این حال اکثرا گارانتی 7 روز سلامت فیزیکی کالا دارند و یا بدون ضمانت و یا با ضمانت بدون پمپ و مخزن که قطعات اصلی دستگاه هستند عرضه میشوند. قطعاتی که توسط شرکت معتبر مینروا فیلتر گارانتی شوند در سراسر ایران امکان تعویض قطعه خراب با سالم را دارند.

توجه نمایید که برخی از گارانتی هایی که شرکت های متفرقه ارائه مینمایند به اسم بی قید و شرط بوده و قطعات برقی و حتی قطعات اصلی و اورجینال دستگاه به علت فشار آب یا نوسانات برق گارانتی نمیشوند اما شرکت مینروا فیلتر به هر دلیلی که مسئله ای برای هر قطعه بوجود آمده باشد از شما عزیزان میپذیرد.

ضمن این که زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب خانگی مینروا توسط شرکت مینروا فیلتر به شما اطلاع رسانی خواهد شد تا سرویس های دوره ای دستگاه سر وقت و به موقع انجام شوند. توجه نمایید که هزینه نگهداری مدلهای شش مرحله ای تا 8 مرحله ای چندان تفاوت بسیاری با هم ندارند و کاملا برای خریداران مقرون به صرفه و اقتصادی خواهند بود.

همچنین از دیگر مزیت های شرکت مینروا فیلتر این است که با معرفی ما به دیگران و تهیه محصولات ما از طرف شما، علاوه بر تخفیف به مشتری بعدی فیلترهای اشانتیون به عنوان هدیه برای شما عزیزان در نظر گرفته شده که میتواند هزینه نگهداری دستگاه شما را بسیار کمتر و به صرفه تر نماید.

آلاینده های مضر موجود در آب آشامیدنی شهری کدام اند؟

استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی به علت افزایش سطح آلاینده های آلوده و مواد مضر، روز به روز در حال افزایش است. حتما این موضوع را هم میدانید که در تابستان سختی آب لوله کشی شهری همچون تهران کرج و اصفهان بیش از بهار و زمستان است ضمن این که قطعی آب نیز به افزایش املاح و نمک های مضر می افزاید که میتواند سلامت بدن انسان را به خطر بی اندازد. در جدول زیر به بررسی انواع آلودگی های سرطانزای آب آشامیدنی میپردازیم و برخی از آنها را شرح میدهیم :

مواد محلول بیماری زا در آب آشامیدنی ضررهای ناشی از مواد مضر
شن و ماسه و رسوبات بزرگتر از 5 میکرون بروز سنگ کلیه
کلر و مواد جانبی کلر همچون کلرامین ریزش مو، چروک شدن پوست
زنگ آهن لوله کاهش سطح ph آب آشامیدنی
نیترات و نیتریت کاهش اکسیژن رسانی به خون
آرسنیک سرطان پوست و مسمویت
آلومینیوم آلزایمر زودرس
فلوراید پوسیدگی دندان ، لکه های قهوه ای
نمک ها و فلزات سنگین رسوب در کلیه و کبد
سرب جایگزین کلسیم در استخوان ، بروز کم خونی
کادمیم سوزش دیواره های معده و روده
بریلیم مسمومیت حاد ، سرطانزا
کروم سمی برای گیاهان
مس زرد شدن دندان ها
فلوئور باعث خرابی دندان
زینک روی طعم نامطبوع آب
سلنیوم سرطان کبد
جیوه به شدت مسموم کننده
سیانور موجب مرگ حتی در حد 1 ppm
آمونیاک اولین ماده آلوده کننده آب آشامیدنی

کادمیم : به طور طبیعی، کادمیوم در روی، در سنگ های معدنی سرب و مس، زغال سنگ و سایر سوخت های فسیلی وجود دارد و در طی فعالیت های آتشفشانی آزاد میشوند. این رسوبات مضر برای بدن به عنوان منابعی در آب های زیر زمینی و آب های رودخانه ها حل می شوند. ضمن این که هنگامی که با مواد جامد محلول در آب یعنی TDS ترکیب شوند میتوانند سطح قلیایی آب را کاهش داده و آب را اسیدی نمایند. کادمیوم دارای پتانسیل بسیار بالا و مزمن برای ایجاد سنگ کلیه، مشکلات کبد، پوکی استخوان و همچنین آسیب رساندن به خون در بدن انسان می باشد و قرار گرفتن در معرض آب آشامیدنی با سختی بالا و حاوی کادمیوم در مدت طولانی و در سطوح بالاتر از حد استاندارد جهانی بهداشت میتواند موجب بیماری ها و نارسایی کلیه نیز شود. شواهد کافی برای این که آیا کادمیوم در آب آشامیدنی به صورت مادام العمر میتواند باعث ایجاد سرطان شود یا خیر وجود ندارد با این وجود این ماده مضر مشکلات جبران ناپذیری در بدن انسان بوجود می آورد که توسط بهترین برند های خانگی قابل برطرف شدن و جلوگیری خواهند بود. کادمیوم بیشتر از طریق خوردگی لوله های گالوانیزه، فرسایش ذخایر طبیعی همچون آتشفشان، تخلیه و فاضلاب پالایشگاه های فلزی و همچنین از ضایعات باتری ها و رنگ ها در رودخانه ها در آب لوله کشی شهری حل و محلول میشود و طبق تحقیقات دانشمندان روش تصفیه این ماده مضر سیستم اسمز معکوس یا Reverse Osmosis می باشد.

بریلیم : بریلیم فلزی است که در ذخایر طبیعی به عنوان سنگ معدنی که حاوی بسیاری عناصر دیگر همچون کادمیوم و در برخی از سنگ های قیمی همچون زمرد و آکوامارین یافت میگردد. بیشتر استفاده از بریلیم در ساخت آلیاژهای فلزی برای رآکتور های هسته و صنعت هوا فضا می باشد ضمن این که در آب لوله کشی شهری هم در سطوح غیر استاندارد این فلز مضر یافت میشود.

از مضرات بریلیم در کوتاه مدت میتوان طبق گفته سازمان بهداشت EPA اشاره نمود که به طور بالقوه در سطوح غیر استاندارد اگر به صورت مداوم در آب آشامیدنی وجود داشته باشد میتواند باعث التهاب ریه ها هنگام استنشاق و نفس کشیدن شود. در بلند مدت نیز فلز بریلیم در آب آشامیدنی باعث آسیب به استخوان ها و ریه ها و در نهایت ثابت شده که میتواند منجر به سرطان Cancer شود. مناسب ترین روش حذف کامل بریلیوم از آب لوله کشی شهری سیستم اسمز معکوس میباشد و روش دیگر آن که تا حدی میتواند بریلیوم را از آب حذف کند تقطیر است. ضمن این که طبق بررسی ها و آزمایشات انجام شده بهترین برند برای حذف بریلیوم از آب لوله کشی شهری مارک مینروا است.

کروم در آب آشامیدنی : کروم یا Chromium وقتی در آب لوله کشی شهری به صورت شش طرفیتی محلول میشود در سطوح مشخصی منجر به کنسر یا سرطان میشود. اما مطالعات پزشکی هنوز در حال انجام است تا بررسی شود که چه سطحی از میزان کروم در آب آشامیدنی استاندارد بوده و تا چه سطحی نا ایمن برای سلامت بدن خواهد بود. روش کاهش کروم 6 ظرفیتی سیستم اسمز معکوس و بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی برای این محلول مضر Minerva است. همچنین با روش تقطیر و تبادل آنیون نیز میتوان سطح کروم شش در آب را کاهش داد اما به سطح کاملا ایمن نخواهد رسید.

سطوح بالای کروم در آب آشامیدنی میتواند باعث ناراحتی های گوارشی، زخم معده، زخم های پوستی همچون اگزما، واکنش های آلرژیک و آسیب به کلیه و کبد شود. ضمن این که کروم میتواند باعث تولید مثل سلولهای سرطانی ریه و بینی شود.

مس در آب آشامیدنی لوله کشی شهری : مس یا Copper فلزی است که به میزان استاندارد وجود آن در رژیم غذایی انسان ضرورت دارد. با این وجود وجود مقادیر زیاد مس در آب شهری میتواند منجر به مسمومیت شود. بدن انسان قابلیت و توانایی سنتز و هضم مس محلول در آب را ندارد. بنابر این رژیم غذایی انسان نیاز به مقادیر منظمی برای جذب فرآورده های مس دارد. مسمومیت شدید مس میتواند علائمی همچون حالت تهوع، استفراغ، اسهال و بیماری های گوارشی، درد شکم و دردهای عضلانی ایجاد کند. موارد شدید وجود مس در آب نیز منجر به کم خونی، مسمومیت کبدی و نارسایی کلیه خواهد شد. طبق گفته سازمان بین المللی کیفی آب آشامیدنی WaterQuality استفاده از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی که از سیستم اسمز معکوس نیز بهره گیری کند میتواند مس را کاملا از آب آشامیدنی تصفیه نماید.

فلوئور و فلوراید در آب : فلوئور یک عنصر کمیاب طبیعی است و در تمامی خاک های زیر زمینی یافت میشود. فلوراید در واقع ترکیب دو تایی فلوئور با هر عنصر دیگری می باشد. شناخته شده ترین عنصر فلوراید و کاربرد آن افزودن آن به منابع آب آشامیدنی عمومی با حدود یک میلی گرم در لیتر نمک فلوراید است که به منظور کاهش پوسیدگی دندان در تصفیه خانه های شهری استفاده میگردد. کودکان زیر 9 سال که در معرض سطوح بالای فلوراید بیش از 2 میلی گرم در لیتر قرار میگیرند، ممکن است به شرایطی دچار شوند که به نام لک شدن یا تغییر رنگ دادن دائمی رنگ ها شناخته میشود. قرار گرفتن در معرض فلوراید در آب آشامیدنی زمانی که بیش از 4 میلی گرم در لیتر باشد و استفاده مداوم طولانی مدت از این آب ممکن است به فلوئوروزیس اسکلتی فلج کننده شود، که یک اختلال استخوانی جدید است و تراکم و سختی استخوان را پایین آورده و شکنندگی غیر طبیعی استخوان ها را منجر میشود که اصطلاحا به آن استخوان های مرمری نیز گفته میشود. در فلوراید بیش از 4 میلی گرم در لیتر پوسیدگی دندان را افزایش داده و همچنین منجر به پوکی استخوان در دراز مدت میشود به همین جهت با استفاده از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی میبایست آن را تصفیه و از آب آشامیدنی مصرفی حذف نمود.

روی : زینک یا روی یا zinc در سطوح غیر استاندارد در آب آشامیدنی میتواند باعث کدر شدن آب به رنگ شیری، یا حالت گچی که طعم فلز می دهد شود. عوارض و مضرات روی در آب عبارت اند از فشار خون پایین، احتباس ادرار، یرقان، تشنج، درد مفاصل، تب، سرفه و طعم فلز در دهان که حالتی ناخوشایند را به ارمغان خواهد آورد. منبع اصلی روی در آب آشامیدنی آبکاری لوله های گالوانیزه برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی لوله هاست که در دراز مدت در آب شهری و سیستم لوله کشی حل و محلول میگردند.

ریسک ها و مضرات استفاده از آب لوله کشی که سطوح غیر استاندارد زینک را محلول در خود داشته باشد گرفتگی معده، حالت تهوع و استفراغ است.

سلنیوم : سلنیوم یا selenium در ذخایر طبیعی سنگ های معدنی که حاوی عناصر دیگر نیز هستند یافت میشود. از عوارض آن در آب آشامیدنی میتوان به کاهش کیفیت و ضخامت موی سر و ریزش مو و کاهش ضخامت ناخن اشاره نمود. همچنین آسیب به سیستم عصبی و خستگی شدید در طول روز میتواند از مضرات این ماده مضر در آب باشد.

جیوه : یک فلز طبیعی است که با عناصر دیگر ترکیب شده و ترکیبات غیر آلی جیوه را تشکیل میدهد. جیوه همچنین با کربن ترکیب میگردد. منبع اصلی جیوه گازهای آتشفشان ها و برآمده از دل زمین است که با خاک و آب های زیر زمینی از طریق باران های اسیدی محلول میگردد. سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده آمریکا دریافته است که جیوه موجود در آب آشامیدنی پتانسیل ایجاد آسیب کلیوی ناشی را دارد. سطح آلودگی استاندارد MCL گفته میشود و وقتی جیوه بالاتر از این حد قرار میگیرد میتواند بیماری های جبران ناپذیری را منجر شود.

سطوح بالای جیوه در آب آشامیدنی میتواند به مغز، کلیه ها و جنین در حال رشد در شکم بانوان باردار آسیب برساند. تاثیرات جیوه بر عملکرد مغز عبارت اند از تغییر در بینایی یا شنوایی و مشکلاتی که برای حافظه کوتاه و بلند مدت انسان بوجود می آورد.

سیانور : در مواجهه کوتاه مدت سیانور یا سیانید یا Cyanide میتواند به اختلالات تنفسی، لرزش دست و سایر اثرات عصبی شود اما در طولانی مدت باعث کاهش وزن، تشدید تیروئید و آسیب عصبی و حتی مرگ میشود. تماس پوست با مایعات حاوی سیانید محلول در آب آشامیدنی نیز میتواند باعث ناراحتی های پوستی و اگزما شود که توسط تصفیه آب مینروا میتوان آن را به کلی از آب لوله کشی شهری حذف نمود ضمن این که در مقاله های دیگر شرکت معتبر مینروا فیلتر گفته بودیم که برای شست و شوی سر و صورت میتوانید از آب تصفیه شده استفاده نمایید که فواید بسیار زیادی نیز دارد.

قیمت بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی

مینروا فیلتر عرضه کننده و نمایندگی انحصاری برند مینروا در ایران است که به عرضه برندهای دیگر بازار نیز همچون سافت واتر، سی سی کا، آکوا، کریستال، التراتک، آرتک و… میپردازد و همه دستگاه های عرضه شده توسط مینروا فیلتر دارای گارانتی طلایی بدون قید و شرط قطعات و خدمات پس از فروش مادام العمر هستند.

شما در زیر میتوانید لیست قیمت بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در بازار ایران را که در تاریخ 23 تیر ماه 1403 ( Saturday – 2024 13 July ) بروزرسانی شده است مشاهده نمایید :

 

نام دستگاه تعداد فیلتر قیمت دستگاه
بهترین گزینه برای منزل و آب شهریMinerva RO8_O2Plus 8 7,490,000 تومان
یونیزه قلیاییMinerva RO7_Alkaline 7 7,240,000 تومان
معدنی سازMinerva RO6_50G 6 6,990,000 تومان
مناسب آب چاهMinerva RO8_UV 8 7,990,000 تومان
Minerva RO5 Stages AQUARIUM 5 6,459,000 تومان
Minerva RO8 Stages Espresso Machine 8 7,999,000 تومان
Minerva RO8 Double Tank 8 7,990,000 تومان
Minerva RO7 Double Tank 7 7,740,000 تومان
Minerva RO6 Double Tank 6 7,490,000 تومان
Minerva RO400G 10 26,659,000 تومان
Minerva RO8 Case 8 8,899,000 تومان
Minerva RO7 Case 7 8,656,000 تومان
Minerva RO6 Case 6 8,499,000 تومان
Minerva RO5 Case 5 8,259,000 تومان
Minerva RO9 O2PLUS_UV 9 8,395,000 تومان
Minerva Eco RO8_Oxygen 8 5,895,000 تومان
Minerva Eco RO7_Ionized 7 5,745,000 تومان
Minerva Eco RO6_Mineral 6 5,385,000 تومان
Minerva Eco RO5_Carbon 5 5,265,000 تومان
Minerva Ultrafiltration 8 Stages 8 3,885,000 تومان
Minerva Ultrafiltration 7 Stages 7 3,756,000 تومان
Minerva Ultrafiltration 6 Stages 6 3,388,000 تومان
Minerva Ultrafiltration 5 Stages 5 3,266,000 تومان
Minerva Ultrafiltration 4 Stages 4 3,157,000 تومان
Minerva Ultrafiltration 3 Stages 3 3,108,000 تومان
Minerva Eight Water Filter No Pump 8 5,168,000 تومان
Minerva Seven Water Filter No Pump 7 4,878,000 تومان
Minerva Six Water Filter No Pump 6 4,656,000 تومان
Minerva Five Water Filter No Pump 5 4,426,000 تومان
Minerva 3Jambo 20Inch 3 2,518,000 تومان
Minerva 2Jambo 20Inch 2 2,156,000 تومان
Minerva 1Jambo 20Inch 1 1,888,000 تومان
Minerva 3Jambo 10Inch Apartment 3 1,888,000 تومان
Minerva 2Jambo 10Inch Apartment 2 1,656,000 تومان
Minerva 1Jambo 10Inch Apartment 1 1,418,000 تومان
Soft Water RO8_OX ایرانی تایوانی 8 4,526,000 تومان
Soft Water RO7 Pump Back ایرانی تایوانی 7 4,176,000 تومان
Soft Water RO6 Pump Back ایرانی تایوانی 6 3,888,000 تومان
Soft Water RO5 Pump Back ایرانی تایوانی 5 3,666,000 تومان
Soft Water UF 8S ایرانی چینی 8 1,898,000 تومان
Soft Water UF 7S ایرانی چینی 7 1,576,000 تومان
Soft Water UF 6S ایرانی چینی 6 1,366,000 تومان
Soft Water UF 5S ایرانی چینی 5 1,276,000 تومان
Soft Water UF 4S 4 1,166,000 تومان
Soft Water UF 3S 3 1,076,000 تومان
CCK RO8_ORP ایرانی تایوانی 8 4,796,000 تومان
CCK RO7_Alkaline 7 4,727,000 تومان
CCK RO6_Mineral Ball 6 4,646,000 تومان
CCK RO5Stages 5 4,526,000 تومان
CCK UF8_NO_PU_TA 8 1,726,000 تومان
CCK UF7_NO_PU_TA 7 1,616,000 تومان
CCK UF6_NO_PU_TA 6 1,516,000 تومان
CCK UF5_NO_PU_TA 5 1,435,000 تومان
CCK UF4_NO_PU_TA ایرانی 4 1,327,000 تومان
CCK UF3_NO_PU_TA 3 1,225,000 تومان
AQUA RO8_OX 8 4,407,000 تومان
AQUA RO7 Oxidation Reduction Potential 7 4,185,000 تومان
AQUA RO6 Mineral Last Stage 6 4,265,000 تومان
AQUA RO5 NO_MIN 5 4,185,000 تومان

برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی

شرکت مینروا فیلتر، در کنار معرفی برند مینروا، به شما عزیزان برندهای معتبر تصفیه آب همچون سافت واتر و سی سی کا و آکوا را نیز معرفی نموده است. بیش از 80 برند مختلف و متفرقه در بازار ایران عرضه میشوند که طبیعتا همه این برندها کیفیت و توانایی لازم برای تصفیه کامل آب شهری و تبدیل آن به آب شرب سالم و پاکیزه برای سلامت بدن انسان را نخواهند داشت ضمن این که خدمات پس از فروش این برندها ضعیف بوده و نمیتوانند در آینده به شما فیلترها و قطعات مورد نیاز برای نگهداری و سرویس های دوره ای دستگاه تصفیه آب را ارائه نمایند.

برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی

آب آشامیدنی سیستم لوله کشی شهری در تهران، کرج، شیراز، اصفهان، اهواز، بوشهر، مشهد، سنندج و سراسر شهرهای کشور عزیزمان ایران سرشار رسوبات مضر برای بدن انسان همچون نیترات و نیتریت است که برخی از این مواد سرطانزا هستند به همین جهت ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی که البته بتواند این املاح بسیار ریز را نیز کاهش و حذف کند روزافزون است.

توجه داشته باشید که کارشناسان مینروا فیلتر، به صورت بیست و چهار ساعته شبانه روزی و حتی در تمام تعطیلات سال مشاورینی مطمئن برای انتخاب دستگاه آب تصفیه کن خواهند بود که میتوانید از آنها راهنمایی ها و مشاوره های بسیار مناسبی برای انتخاب بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب منزل و آپارتمان خود را دریافت نمایید.

با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور عزیزمان ایران، انتخاب یک دستگاه آب شیرین کن خانگی مقرون به صرفه که درجه یک نیز باشد و کیفیت فوق العاده ای داشته باشد ضمن این که جزو پرفروش ترین و معتبرترین برندهای دنیا نیز باشد امری مهم محسوب میگردد. شرکت های معتبر تصفیه آب در سیستم های زیر به عرضه مارک های معروف تصفیه آب میپردازند :

 • تصفیه آب خانگی اسمز معکوس Reverse Osmosis System RO
 • تصفیه آب خانگی الترافیلتراسیون Ultra-Filtration UF
 • تصفیه آب ورودی ساختمان Purification of water entering the building
 • تصفیه آب کلمنی رومیزی Desktop water purifier
 • تصفیه آب سرشیری Purification of headwaters

برای استفاده آب شرب و تصفیه کامل آب که برای نوشیدن روزمره استفاده میشود برندهای معتبر از سیستم اسمز معکوس بهره میگیرند و مارک مینروا تایوان نیز از این قاعده مستثنی نیست و بهترین مارک ممبران در دنیا که فیلمتک است را در پکیج خود به همراه دارد که شامل سیزده لایه ریزبافت بوده و به میزان استاندارد سختی آب را کاهش میدهد. همچنین قیمت بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران نیز در حال حاضر در رنج قیمتی بین 4 الی 6 میلیون تومان است.

 

تصفیه آب رومیزی کلمنی در 14 لیتر املاح درشت و رسوبات آب لوله کشی شهری را تا 20 درصد حذف و تصفیه مینماید و نمیتواند به صورت عملی سختی آب آشامیدنی را کاهش دهد. رنج قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی کلمنی بین 500 الی 1 میلیون و پانصد هزار تومان است. این دستگاه ها کم جا گیر هستند و روی اوپن آشپزخانه به صورت کلمن قرار میگیرند.

تصفیه آب ورودی ساختمان در محفظه فیلترهای جامبو و اسلیم بزرگ 20 اینچ در ورودی آب واحد بسته میشوند. برای آپارتمان به سختی میشود این دستگاه را برای یک واحد نصب کرد و عموما در موتورخانه نصب و راه اندازی میگردند. تعداد مراحل این دستگاه های آب تصفیه کن ورودی ساختمان بین 1 تا 3 مرحله است که وظیفه آب حذف املاح درشت همچون شن و ماسه و گل و لای و رسوبات زنگ لوله گالوانیزه و حذف کلر از آب آشامیدنی مصرفی روزانه شما است.

تصفیه آب سرشیری در یک مرحله فیلتراسیون پلی پروپیلن میتواند کمی از املاح درشت آب لوله کشی را حذف نماید. این دستگاه ها اندازه یک کف دست بوده و سرشیر ظرفشویی وصل میگردند. زمان تعویض فیلتر تصفیه آب سرشیری هر یکسال بسته به مصرف آب در این یکسال است.

تصفیه آب الترافیلتراسیون یو اف uf در سه مرحله تا 8 مرحله بدون پمپ و مخزن و در زیر سینک نصب میشود. این دستگاه ها به علت نداشتن فیلتر ممبران اسمز معکوس توانایی کاهش سختی آب و حذف املاح مضر تا 0,0001 میکرون را ندارد. از املاح مضری که سیستم الترافیلتراسیون نمیتواند حذف نماید میتوان به نیترات و نیتریت و آرسنیک و آلومینیوم اشاره نمود.

تصفیه آب زیرسینکی کیسی در برخی موارد سیستم الترافیلتراسیون دارند و در برخی مدل های دیگر نیز از تکنولوژی اسمز معکوس بهره میگیرد. گر چه استفاده از دستگاه کیسی اسمز معکوس میتواند باعث تصفیه کامل آب آشامیدنی شود اما دو عیب بزرگ این دستگاه فیلتر تصفیه آب اینلاین کمیاب آن و از معایب دیگر نیز ماندن آب در زمان سرویس و تعویض فیلتر تصفیه آب داخل کیس دستگاه است که عمر مفید قطعات برقی دستگاه آب شیرین کن خانگی شما را کاهش خواهد داد.

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در بازار ایران مدلهای بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی زیرسینکی اسمز معکوس هستند که به صورت عرف پرفروش ترین های بازار جهانی هم محسوب میشوند. بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران، مینروا Minerva اصل تایوان است که قطعات و متریال درجه یک و گارانتی طلایی بدون قید و شرط آن باعث شده تا نظرات مشتریان در مورد دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل مینروا مثبت بوده و سطح رضایتمندی آنها از این برند بالا باشد.

شرکت های معتبر تصفیه آب

این یک امر طبیعی است که برای خرید لوازم خانگی و ملزومات آشپزخانه، تمایل به خرید از نمایندگی های رسمی و با اعتبار بالا و همچنین با سابقه فعالیت مستمر در هر زمینه ای بیشتر است. شرکت مینروا فیلتر، با بیش از ده سال سابقه در زمینه عرضه محصولات مینروا تایوان، نمایندگی رسمی این برند در ایران محسوب میشود که فقط در زمینه انواع بهترین برند های خانگی فعالیت مینماید و این یک موضوع مهم است زیرا آب آشامیدنی و پاکسازی آن تخصص کارشناسان این شرکت بوده و هست. خدمات پس از فروش مینروا فیلتر که بر روی پرفروش ترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران عرضه مینماید و آن را از دیگر برندها و شرکتهای تصفیه آب متمایز مینماید به شرح زیر است :

 • امکان خرید اقساطی دستگاه تصفیه آب تا 10 ماه
 • نصب و ارسال رایگان در سراسر تهران، کرج، اصفهان، سنندج و سراسر شهرهای ایران
 • ارسال رایگان به سراسر ایران حتی جزیره های خلیج فارس
 • اطلاع رسانی سرویس های دوره ای و زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی
 • گارانتی طلایی بدون قید و شرط Warranty
 • پاسخگویی 24 ساعته جهت مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب

شرکت های معتبر تصفیه آب

معرفی بهترین مدل های آب تصفیه کن قلیایی

در بازار ایران و در منازل، مدل های مختلفی از دستگاه های تصفیه آب خانگی به چشم میخورند که توانایی های متفاوتی نیز دارند. برخی دستگاه ها کمتر و برخی بیشتر و بهتر آب آشامیدنی را تصفیه مینمایند. اما همه این انواع مختلف در یک هدف کوشا هستند و آن هم در اختیار قرار دادن آب آشامیدنی سالم و عاری از املاح مضر برای شما عزیزان است. از بهترین مارک تصفیه آب قلیایی که در مراکز فروش ایران نیز یافت میشوند میتوان به تصفیه آب یونیزه قلیایی اشاره نمود که اتفاقا برند مینروا تایوان هم در مدل های 7 مرحله ای آلکالاین مینروا و 8 مرحله ای اکسیژن ساز مینروا از فیلتر قلیایی استفاده نموده تا شما عزیزان بتوانید علاوه بر فواید نوشیدن آب تصفیه شده از فواید آب یونیزه قلیایی و خواص آن نیز بهره مند شوید.

فواید آب یونیزه قلیایی

بر کسی پوشیده نیست که نوشیدن هشت لیوان آب تصفیه شده در روز برای سلامتی شما و خانواده عزیزتان مفید و لازم است. طبق مطالعات صورت گرفته، هیدراته ماندن بدن انسان میتواند بهره وری، خلق و خو و سیستم عصبی، حافظه، سطح انرژی و شفافیت پوست بدن انسان را بهبود بخشد. اما اگر به شما بگوییم که چیزی وجود دارد، میتوانید بنوشید که نه تنها سریع تر و طولانی تر از آب آشامیدنی معمولی تصفیه شده آبرسانی به بدن شما را انجام میدهد، بلکه سلامت خون، استخوان و اندام های داخلی بدن را نیز بهبود می بخشد، باور میکنید؟ بله این موضوع صحت دارد و شما میتوانید همه این خواص و فواید را از تصفیه آب خانگی یونیزه قلیایی مینروا انتظار داشته باشید.

این ایده که آب قلیایی دارویی شفابخش است و میتواند سلامتی مطلوب برای بدن انسان را به ارمغان آورد، مبتنی بر این است که مضرات آب اسیدی موجود در بدن انسان و اسیدیته خون که عامل بیماری است را خنثی مینماید. بنابر این بدن قلیایی تر منجر به سلامتی بهتر هم میگردد. آب قلیایی حاوی چهار ماده معدنی اصلی است که به مزایای سلامت چشمگیر آن کمک شایانی مینماید :

کلسیم : برای سلامت استخوان ها و همچنین عملکرد قلب، ماهیچه ها و اعصاب بسیار حائز اهمیت است.

منیزیم : به تبدیل غذا به انرژی کمک میکند و برای بیش از 300 واکنش بیوشیمیایی در بدن انسان ضروری است.

سدیم : فشار خون و حجم خون در گردش در بدن انسان را تنظیم نموده و عملکرد عصب ها و عضله های بدن انسان را بهبود میبخشد.

پتاسیم : نوعی الکترولیت که برای عملکرد ماهیچه ها ضروری است و هضم درست غذا را منجر میشود.

از دیگر فواید نوشیدن آب قلیایی از دستگاه آب تصفیه کن خانگی میتوان به افزایش سطح سیستم ایمنی بدن، کاهش وزن و لاغری سریع تر و خواص آنتی اکسیدانی یا ضد سرطانی قوی اشاره نمود. آب قلیایی خواص و فواید باورنکردنی دارد که میتوانید با بهترین مارک های تصفیه آب که سطح پی اچ ph آب را بین 7 الی 7.5 تنظیم مینماید و با نوشیدن مداوم آب به این خواص دست پیدا نمایید و پاسخ به این سوال که بهترین مارک تصفیه آب چیه؟ یا چه دستگاه تصفیه آبی بخریم و دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه؟ و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی چیست را دریافت نمایید.

بهترین مارک تصفیه آب قلیایی

برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران معمولا و اغلب از یک مدل یونیزه قلیایی هم رونمایی میکنند. با این وجود از آنجایی که بهترین مارک فیلتر قلیایی در ایران، مینروا است و همچنین پرفروش ترین دستگاه تصفیه آب خانگی نیز مدل هشت مرحله ای اکسیژن ساز مینروا در سراسر ایران است میتواند گفت که اگر دنبال یک تصفیه آب یونیزه قلیایی مطمئن هستید که آب آشامیدنی شهری را به میزان لازم و استاندارد جهانی بهداشت یونیزه Ionized Alkaline نماید مدل Minerva R8_O2Plus و مدل Minerva RO7_Alkaline از آنجایی که از فیلتر ممبران آمریکایی بهره میبرند، بهترین دستگاه های تصفیه آب برای خرید خواهند بود که قیمت بسیار مقرون به صرفه ای نیز نسبت به کیفیت درجه یک خود دارند.

تفاوت دستگاه های تصفیه آب ۶ مرحله ای با ۸ مرحله ای

اگر برای خرید دستگاه تصفیه آب اقدام کرده باشید و یا قصد خرید آن را داشته باشید، حتما دیدید که بیشتر دستگاه‌های آب تصفیه کن بازار 6 مرحله‌ای هستند. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب در آن منطقه نسبتا آلودگی کمتری دارد و احتیاج به تصفیه آن هم به میزان نرمال دارد، دستگاه‌های 6 مرحله‌ای انتخاب خوبی برای شما خواهند بود. ترتیب قرارگیری فیلترهای این دستگاه‌ها معمولا به این صورت است:

 1. فیلتر پلی پروپیلن
 2. فیلتر کربن اکتیو
 3. فیلتر کربن بلاک
 4. ممبران
 5. پست کربن خطی
 6. مینرال

در حال حاضر سیستم تصفیه آب خانگی که آب را در سلامت ترین شکل ممکن تصفیه می‌کند، سیستم اسمز معکوس است. در دستگاه‌های 6 مرحله‌ای دارای سیستم فیلتراسیون اسمز معکوس، فیلتر پلی پروپیلن در اولین مرحله املاح درشت را از  آب آشامیدنی حذف می‌کند. این املاح به مرور در لوله‌های آب شهری رخنه می‌کنند و شما باید آنها را تصفیه کنید تا بتوانید از داشتن بدن سالم مطمئن باشید.

حتی این لوله‌ها از جنس آهن هستند و به مرور در اثر برخورد زیاد با آب زنگ می‌زنند. فیلتر پلی پروپیلن املاحی مانند زنگ آهن را نیز از آن آشامیدنی حذف می‌کند. فیلتر کربن اکتیو کار حذف کلر از آب را بر عهده دارد. در تصفیه خانه‌های شهری برای اینکه آب را تصفیه کنند، از کلر استفاده می کنند. زمانی که به شیر آب خانه شما می‌رسد، دیگر نیازی به وجود کلر نیست و فیلتر مرحله دوم دستگاه‌های تصفیه آب کلر را از آب حذف می‌کند.

در مرحله سوم فیلتر کربن بلاک وجود دارد که مسئولیت حذف کلرامین را بر عهده دارد. این فیلتر همچنین به عنوان محافظ فیلتر ممبران در دستگاه نیز شناخته می‌شود.

اما اگر بخواهیم به مهم‌ترین فیلتر دستگاه‌های تصفیه آب 6 مرحله‌ای اشاره کنیم، باید بگوییم که فیلتر ممبران اسمز معکوس توانایی حذف املاح کوچکتر از 0,0001 میکرون را از آب آشامیدنی دارد و سختی آب آشامیدنی را نیز تا زیر 100 کاهش می‌دهد. این فیلتر تصفیه آب همچنین وظیفه حذف املاح بسیار مضر برای بدن که برخی از آنها سرطان‌زا نیز هستند را برعهده دارد. این فیلتر املاحی همچون نیترات، نیتریت، آرسنیک و آلومینیوم را از آب حذف می‌کند تا از نوشیدن آب سالم مطمئن باشید.

مرحله بعد از دستگاه‌های 6 مرحله‌ای این است که طعم، مزه و بوی آب را بسیار مطبوع شود. فیلتر کربن خطی خاصیت شیرین کنندگی آب را دارد و عطر و مزه خوبی به آب می‌دهد. مرحله آخر نیز برگرداندن تمام املاح معدنی است که در مراحل اولیه تصفیه آب حذف شده بودند. املاح معدنی مفیدی چون کلسیم، منیزیم، سدیم، بی کربنات با کمک فیلتر مینرال به آب آشامیدنی برگردانده می‌شوند تا آب تصفیه شده برای شما سالم و پاکیزه شود.

معمولا این مدل دستگاه تصفیه آب انتخاب بسیاری از مصرف کنندگان است. مهم‌ترین دلیل در انتخاب این دستگاه قیمت مقرون به صرفه‌تر نسبت به مدل‌های دارای مراحل بیشتر است. همچنین این دستگاه چیزی در حدود 200 الی 250 لیتر آب در یک 24 تصفیه می‌کند که برای مصرف آشامیدن، پخت و پز و همچنین شستشو میزان بسیار خوبی است.

مطمئنا هر چه دستگاهی دارای مراحل کامل‌تری باشد، می‌توان آن را در میان بهترین دستگاه‌ها قرار دارد. در دستگاه‌های 6 مرحله‌ای آخرین فیلتری که در دستگاه وجود دارد، فیلتر مینرال است که مواد معدنی را به آب برمی‌گرداند. در دستگاه‌های 8 مرحله‌ای دو مرحله‌ی دیگر برای تصفیه آب وجود دارد که فیلتر هفتم آب را قلیایی می‌کند و فیلتر مرحله هشتم در دستگاه‌های خانگی، اکسیژن ساز است و در دستگاه‌های آب چاه لامپ یو وی است که کار اصلی آن انگل زدایی و میکروب زدایی است. ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی در دستگاه‌های 8 مرحله‌ای معمولا به این صورت است:

 1. فیلتر پلی پروپیلن
 2. فیلتر کربن اکتیو
 3. فیلتر کربن بلاک
 4. ممبران
 5. پست کربن خطی
 6. مینرال
 7. فیلتر قلیایی کننده
 8. فیلتر اکسیژن ساز یا فیلتر یو وی

در دستگاه‌های 8 مرحله‌ای تا مرحله ششم درست همان کاری انجام می‌شود که دستگاه‌های 6 مرحله‌ای انجام می دهند. یعنی حذف املاح درشت و گل و لای، حذف کلر و کلرامین، محافظت از ممبران، کاهش سختی آب و حذف املاح بسیار ریز، شیرین شدن و تغییر بوی آب و در نهایت بازگشت مواد معدنی حذف شده در مراحل به آب، کارهایی است که فیلترهای شش مرحله اول در تصفیه آب انجام می‌دهند و بین دستگاه 6 مرحله‌ای و 8 مرحله‌ای مشترک است.

فیلتر مرحله هفتم در دستگاه‌های 8 مرحله‌ای تصفیه آب، فیلتر قلیایی کننده است که سطح ph آب آشامیدنی را افزایش می‌دهد و خب میزان اسیدی بودن آب را کاهش می‌دهد. مزایای آب قلیایی برای بدن به اندازه‌ای زیاد است که به هیچ عنوان نمی‌توان از این مزیت دستگاه‌های 8 مرحله‌ای به آسانی عبور کرد.

اما فیلتر مرحله هشتم در برخی دستگاه‌های 8 مرحله‌ای متفاوت است. در دستگاه‌های خانگی فیلتر مرحله هشتم، فیلتر اکسیژن ساز است که سطح اکسیژن موجود در آب آشامیدنی را افزایش می‌دهد. خرید دستگاه‌های 8 مرحله‌ای اکسیژن ساز باعث می‌شود که آب آشامیدنی که در خانه مصرف می‌کنید همیشه میزان اکسیژن بالایی داشته باشد و به این ترتیب، هیچ وقت دچار کمبود آب در بدن نشوید و بدنتان همیشه هیدراته می‌ماند.

اما در دستگاه‌های تصفیه آب چاه مرحله هشتم، لامپ یو وی اشعه ماورا بنفش دارد که کار اصلی آن انگل زدایی و میکروب زدایی آب آشامیدنی است.

چگونه از دستگاه تصفیه آب مراقبت کنیم؟

انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب مهم‌ترین راهکاری است که باعث می‌شود خیالتان راحت باشد که وسیله‌تان به راحتی خراب نمی‌شود و کیفیت آب خارج شده از مخزن هم در سطح استانداردی است. برای اینکه این وسیله که خود یک کارخانه تصفیه آب کوچک است عمر مفید بیشتری داشته باشد از اتصال آن به شیر آب گرم پرهیز کنید. این کار عمر فیلترها به ویژه فیلترهای ممبران دستگاه را به میزان قابل توجهی کاهش داده و باعث می‌شود شکل آن‌ها از حالت طبیعی خارج شود.

جایی که دستگاه نصب می‌شود هم بسیار مهم است. تصفیه آب نباید در یک جای گرم یا زیادی سرد باشد، یخ زدگی دستگاه باعث می‌شود عملکرد سیستم مختل شده و گاهی با تعمیر هم به حالت اولیه باز نمی‌گردد. اگر اطراف دستگاه را به خوبی عایق بندی کنید امکان یخ زدگی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

برای افزایش طول عمر دستگاه حتما آن را به صورت مستمر بازدید کنید و در صورت وجود هر گونه مشکل هر چه سریع‌تر با متخصصان تماس بگیرید. سرویس دوره‌ای دستگاه و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی در زمان مقرر هم بسیار مهم است. زمان عملکرد مناسب فیلترها به کیفیت آب منطقه‌ای و شیوه نگهداری از دستگاه بستگی دارد، پس با نگهداری مناسب می‌توانید عمر فیلترها را هم افزایش دهید.

دستگاه تصفیه آب چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه تصفیه آب به کمک فیلترهای متنوعی که دارد آلودگی‌های مختلفی مثل کلر، شن و خاک و بسیاری از مواد مولکولی ریز خطرناک که با چشم قابل مشاهده نیستند را از آب حذف کرده و آن را سالم و قابل نوشیدن می‌کند. بدن انسان به نحوی طراحی شده که شاید بتواند چند هفته بدون غذا زندگی کند اما بدون آب زندگی بیش از چند روز غیر ممکن است. در عین حال نوشیدن آب آلوده و تصفیه نشده هم آسیب‌های جبران ناپذیری را به بدن وارد می‌کند.

آب به دلیل ساختار مولکولی خاص خود می‌تواند بسیاری از آلودگی‌ها را در خود حل کند، مصرف این آب ممکن است به بروز بیماری‌های مختلفی مثل حصبه منجر شود. سیستم تصفیه آب شهری قادر نیست همه این آلودگی‌ها را حذف کند به همین دلیل استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی می‌تواند به تصفیه تمام آلودگی‌ها کمک کند و یک آب سالم و قابل شرب را به شما تحویل دهد. دستگاه‌های موجود در بازار دارای کیفیت‌های متفاوتی هستند و با برندهای مختلف عرضه می‌شوند. جالب است بدانید این محصولات از کشورهای مختلف وارد ایران می‌شوند، برای اینکه بتوانید بهترین آب تصفیه کن خانگی در ایران را برای خود خریداری کنید، باید ویژگی‌های یک دستگاه خوب، نحوه عملکرد آن و تفاوت دستگاه تصفیه آب خانوادگی با انواع فیلتر را بدانید.

دستگاه‌های تصفیه آب در انواع مختلفی مثل زیر سینکی، سردوشی، سرشیری و رومیزی در بازار موجود است که بسته به کاربرد و انتظاری که از دستگاه تصفیه دارید می‌توانید آن‌ها را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی مدل های پارچی نیستند مدلهای کیسی هستند اما باز هم توانایی حذف تمام املاح مضر آب آشامیدنی را همچون سیستم اسمز معکوس زیرسینکی ندارند.

هنگام خرید دستگاه‌های تصفیه آب باید به حجم مخزن آن دقت کنید، حجم این مخزن باید متناسب با نیاز شما و تعداد افراد ساکن در خانه باشد. لازم است به صورت مداوم بر عملکرد دستگاه تصفیه خود نظارت داشته باشید تا با تعویض به موقع فیلترها بتوانید به صورت مستمر از کیفیت بالای آب استفاده کنید. کارشناسان پشتیبانی شرکت ارائه دهنده فیلتر دستگاه تصفیه می‌توانند زمان مناسب تعویض فیلتر را به شما اطلاع دهند. زمان تعویض فیلتر به عوامل مختلفی مثل سختی آب محل زندگی شما بستگی دارد، خرید دستگاه تصفیه آب هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری مناسب در جهت افزایش سطح سلامت اعضای خانواده شما است.

فیلتر آب و دستگاه تصفیه آب خانگی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

دستگاه تصفیه آب ابزاری برای رفع انواع آلودگی‌های موجود در آب است که با انجام فرایندهای مختلف آن را قابل شرب می‌کند. این دستگاه‌ها مزایای بسیاری دارند و از این رو استفاده از آن‌ها در سراسر جهان مرسوم شده است. فیلتر آب بخشی از دستگاه‌های تصفیه هستند که با مکانیسم‌های مختلف آلودگی آب را حذف می‌کنند.

فیلترها در واقع قسمتی از دستگاه تصفیه آب هستند که بار اصلی رفع آلودگی از آب را بر دوش دارند، یک دستگاه هر چقدر هم که گران و معروف باشد اگر فیلتر استاندارد و مناسبی روی آن نصب نشود نمی‌تواند آب را به خوبی تصفیه کند. رفع آلودگی تنها بخشی از مزایای استفاده از این فیلترها است، مزیت دیگر آن بهبود کیفیت آب و رنگ و طعم آن است. آب خارج شده از دستگاه‌های تصفیه آب بسیار گواراتر از آبی است که در سیستم تصفیه آب شهری پاکسازی می‌شوند.

تعداد بالای فیلترهای موجود در دستگاه تصفیه آب لزوما به منی کیفیت بالای آن نیست بلکه اصل و استاندارد بودن فیلترها است که روی کیفیت آب خروجی از دستگاه تاثیر مستقیم دارد.

هنگام خرید دستگاه تصفیه آب لازم است با کارشناسان مشورت کنید تا انتخاب مناسبی داشته باشید. دستگاه‌های تایوانی مینروا یکی از باکیفیت‌ترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی موجود در بازار است که با خیال راحت می‌توانید آن را خریداری کنید. فیلترهای مورد استفاده در این دستگاه استاندارد هستند و به وفور در بازار با قیمت مناسب یافت می‌شوند.

راه‌های تشخیص دستگاه تصفیه آب خوب از بد کدام است؟

بدنه اصلی بیشتر دستگاه‌های تصفیه آب از پلاستیک ساخته می‌شوند هر چه کیفیت این پلاستیک بهتر باشد دستگاه کیفیت بیشتری دارد. فیلترهای کربنی موجود در این دستگاه‌ها هم باید باکیفیت باشد، استفاده از فیلترهای گیاهی که بسیار مرغوب و واکنش پذیر هستند مواد مضر موجود در آب را حذف کرده و طعم و بوی آن را بهتر می‌کنند.

فیلترهایی که در دستگاه بکار برده می‌شوند باید استانداردهای لازم را دریافت کنند تا از کیفیت مناسب برخوردار باشند. استفاده از مواد غیر مجاز مثل چسب و رنگ در این فیلترها روی کیفیت آب تاثیر مستقیم دارد. هنگام خرید دستگاه تصفیه آب حتما سراغ برندهای خوشنام که امتحان خود را در بازار پس داده‌اند بروید.

ملاک‌های اصلی مقایسه دستگاه‌های تصفیه آب چه چیزهایی است؟

در کنار خوش‌نامی برند و سابقه طولانی خدمات رسانی، نکته دیگری که بسیار مهم است دسترسی راحت به محصولات و امکان تهیه دستگاه تصفیه آب به صورت اینترنتی است. برندهای خوب و معتبر باید با ایجاد تنوع در راه‌های فروش، دست خریداران را در انتخاب باز بگذارند.

همچنین تکنولوژی‌های بکار رفته در دستگاه‌های تصفیه باید به روز باشد و آب سالم را با کیفیت استاندارد در اختیار مصرف کننده بگذارند. قیمت دستگاه تصفیه آب ارائه شده باید مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی باشد و در نهایت کالای اصیل و باکیفیت به مصرف کننده تحویل داده شود، که عمر طولانی داشته باشد.

فیلتر تصفیه آب باید استاندارد باشد و از آنجایی که هر از چند گاهی نیاز است تعویض شوند، باید بتوانید در سراسر کشور به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید و در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی دیگر استرس پیدا کردن فیلتر را نداشته باشید.

خرید دستگاه‌های ارزان قیمت در نگاه اول انتخاب خوبی است، اما از آنجایی که قطعات آن در بازار موجود نیست، پس از مدتی عملا بدون استفاده خواهند بود. اگر مطرح‌ترین و گران‌ترین برندها را خریداری کنید که خدمات پس از فروش مناسبی در کشور نداشته باشند، پس از مدتی عملا دستگاه بدون استفاده خواهند ماند.

دستگاه‌های تصفیه آب باید بتوانند سختی آب را کاهش دهند و به سطح استانداردهای روز دنیا که برای بدن انسان مناسب است برسانند.

همچنین با افزایش سطح اکسیژن موجود در آب، کیفیت آن را ارتقا داده و به افزایش سلامت انسان کمک کنند. در حال حاضر برندهای مختلف در بازار وجود دارند که ادعا می‌کنند کلیه این امکانات را دارند اما باید با دقت بررسی کنید و صحت ادعای آن‌ها را بسنجید.

برترین تکنولوژی‌های تصفیه آب موجود در بازار کدام‌ها هستند؟

بهترین دستگاه‌های موجود از فرآیندهای متنوع اکسیژن سازی، قلیایی کردن آب آشامیدنی و کاهش سختی آب استفاده می‌کنند. به این ترتیب دستگاه‌های تصفیه به کمک فیلترهای مختلف و طی مراحل گوناگون، آب شیرین و باکیفیت در اختیار افراد قرار می‌دهند.

امروزه جدیدترین فرآیند تصفیه آب، اسمز معکوس است و دستگاه‌هایی که این سیستم را دارند بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی موجود در بازار هستند. روش کار این دستگاه‌ها به این ترتیب است که اعمال فشار به آب به کمک یک پمپ فشار بالا صورت می‌پذیرد و آب با فشار و با فیلتر شدن انواع آلاینده‌ها و گذر از فیلترهای مختلف به کیفیت استاندارد سلامت NSF می‌رسد. شوری این آب به حداقل می‌رسد و علاوه بر کیفیت و سلامت بالا طعم خوبی هم خواهد داشت.

در این سیستم بیش از 99 درصد املاح و آلاینده‌ها که باعث سختی آب می‌شوند از بین می‌رود و پس از تصفیه، آب از نظر طعم و شفافی تغییر آشکاری خواهد داشت.

هنگامی که قصد تهیه دستگاه تصفیه آب برای منزل خود را دارید، باید مجموع عوامل را در نظر بگیرید که انتخاب بهتری داشته باشید. باید ویژگی‌ها، مزایا و قابلیت‌های مختلف دستگاه را بررسی کنید و در کنار آن قیمت دستگاه را مورد سنجش قرار دهید تا بهترین دستگاه موجود را برای خود انتخاب کنید.

اما انتخاب بهترین مدل های آب تصفیه کن و سیستم فیلتراسیون به سختی آب در منطقه‌ی خانه شما نیز بستگی دارد. برای مناطقی که میزان سختی آب در آنها بسیار زیاد است، دستگاه‌های دارای سیستم اسمز معکوس کامل ترین انتخاب خواهد بود. همچنین اگر آب چاه را در منزل خود استفاده می‌کنید، بهتر است سراغ دستگاه‌های دارای لامپ یو وی بروید. بنابراین، قبل از خرید این موارد را در انتخاب و خرید بهترین دستگاه تصفیه آب در نظر داشته باشید.

چطور از خرید دستگاه تصفیه آب تقلبی جلوگیری کنید؟

متأسفانه هنگام بررسی دستگاه‌های تصفیه آب موجود در بازار متوجه می‌شوید که مدل‌های تقلبی زیادی ارائه می‌شوند که عملا روی کیفیت آب تاثیر ندارند. برای اینکه گرفتار این دستگاه‌ها نشوید، خوب است کمی مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد دستگاه‌های تصفیه آب داشته باشید.

اگر دستگاهی را دیدید که با وجود امکانات بالا به قیمتی پایین‌تر از سطح قیمت‌های بازار ارائه می‌شود، لازم است دست نگه دارید و کمی بیشتر آن را بررسی کنید. تهیه دستگاه از یک مرکز معتبر و شناخته شده به شما کمک می‌کند با خیال راحت خرید کنید و از کیفیت دستگاه اطمینان داشته باشید.

دستگاه‌های تصفیه آبی که در ایران خریداری می‌کنید باید متناسب با شرایط کشور طراحی و ساخته شده باشند، به نحوی که اگر آب یا برق برای مدت کوتاهی قطع شد آب با همان کیفیت قبل و فشار مناسب در اختیار شما قرار بگیرد. دستگاهی که تمام این مشخصات را داشته باشد انتخاب مناسبی برای یک خانواده ایرانی است.

کدام دستگاه تصفیه آب را بخرم؟

دستگاه تصفیه آب مینروا Minerva یکی از برندهای مطرح و شناخته شده بازار ایران است که در مدل‌های مختلف و با توجه به نیاز مصرف کننده ایرانی طراحی و ارائه می‌شود.

تمام دستگاه‌های تصفیه آب مینروا از سیستم اسمز معکوس(Reverse Osmosis System) که جدیدترین تکنولوژی حال حاضر بازار است، استفاده می‌کنند که سختی آب را گرفته و با آن را با طعم مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد.

فیلترهای این دستگاه‌ها همگی استاندارد هستند و در بازار سراسر ایران به راحتی یافت می‌شوند. محصولات این برند دارای نماد اصالت هستند و نشان استاندارد ایران را نیز دریافت کرده‌اند.

دستگاه‌های مینروا در سه مدل استاندارد 6 مرحله‌ای، 7 مرحله‌ای و 8 مرحله‌ای ارائه می‌شوند و توانایی معدنی سازی و اکسیژن سازی آب را دارند. این دستگاه‌ها پمپ و مخزن ذخیره فشار دارند که باعث می‌شود در صورت قطعی برق و آب، فشار آب در سطح مطلوبی باقی بماند و شما با سختی مواجه نشوید.

این دستگاه‌ها آب آشامیدنی لوله کشی شهری را دریافت کرده و با بهترین کیفیت که برای سلامت بدن انسان بسیار مفید است، در اختیار شما قرار می‌دهند. استفاده از این دستگاه‌های تصفیه آب کیفیت زندگی شما را به شکل مطلوبی ارتقا می‌دهند.

همچنین نکته بسیار مهم در مورد این دستگاه‌ها این است که کلر را از آب لوله کشی شهری حذف می‌کنند و این باعث می‌شود که شما دیگر در آب مزه تلخی حس نکنید. بسیاری همیشه این سؤال را دارند که چرا آب تصفیه شده تلخ است؟ یکی از جواب‌های آن وجود کلر در آب است. فیلترهای کربنی تمامی دستگاه‌های آب تصفیه کن مینروا فیلتر این مزه و تلخی را از بین می‌برند و اصولا حضور آن در دستگاه برای حذف طعم و مزه کلر آب است.

مشخصات انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

تعداد زیاد برندهای موجود از انواع دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران و تفاوت در کیفیت قطعات و متریال ساخت و کشور ساخت و قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی، همه و همه افراد را در هنگام خرید دچار مشکل و سردرگم خواهد کرد. کشور ساخت دستگاه هایی که که خریداران برای انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی از آنها بهره میگیرند به طور معمول تایوانی اصل، چینی، ایرانی، آلمانی، کره ای، آمریکایی هستند. اما عمده دستگاه ها از قطعات ساخت تایوان و چین و ایران تولید و به فروش میرسند.

عملکرد متفاوت هر یک از سیستم های تصفیه آب خانگی که برای منزل و آپارتمان و حتی شهرک ها و ویلا برای آب چاه خانگی استفاده میشود باعث تفاوت قیمت تصفیه آب خانگی میشود و طبیعتا هر دستگاهی توانایی حذف کامل و جامع املاح مضری که موجب کاهش سلامت بدن شما و خانواده محترمتان میشود را ندارد.

یکی از نکات مهم در خرید دستگاه آب تصفیه کن خانگی، این است که انواع بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل در بازار ایران از هر نظر بهتر از مارک های متفرفه دیگر بوده و خب طبیعتا قیمت آب تصفیه کن اصل تایوان نیز از دستگاه های ایرانی، چینی و یا آمریکایی تحت لیسانس بالاتر است.

به این جهت که توانایی تشخیص بهترین دستگاه آب تصفیه کن خانگی را برای منزل و یا آپارتمان خود خریداری کنید، بهتر است تا مشخصات دستگاه تصفیه آب و تفاوت های کیفیتی و قیمت هر یک را از نظر سیستم و روش تصفیه آب آلوده لوله کشی شهری بدانید و در رابطه با بهترین برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی اطلاعات جامعی داشته باشید.

این مطلب به همین جهت به بررسی دستگاه تصفیه آب و تفاوت انواع سیستم های تصفیه کننده میپردازد و بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی را به شما معرفی خواهیم کرد تا نکات لازم برای خرید دستگاه آب شیرین کن خانگی را به خوبی دریابید.

مشخصات انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

قبل از هر چیز و قبل از آن که انواع دستگاه تصفیه کننده آب خانگی را بشناسید بهتر است که ابتدا بدانیم هدف از تصفیه آب چیست؟ اصلا دستگاه تصفیه آب چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه است؟

دستگاه های تصفیه آب طی یک فرآیند و توسط یک سیستم که تشکیل شده از چند مرحله فیلتراسیون با تکنولوژی های متفاوت، ناخالصی های محلول در آب لوله کشی شهری، مواد جامد همچون شن و ماسه و گل و لای و رسوبات ته نشین شده در آب، مواد شیمیایی همچون نیترات و نیتریت و آرسنیک و آلومینیوم و در کل، تمام املاح مضر آب آلوده لوله کشی را تصفیه مینماید تا با افزایش کیفیت آب آشامیدنی، سطح سلامت بدن انسان را افزایش دهد.

افزایش کیفیت آب آشامیدنی طبق تحقیقات و نظرات کارشناسان و دانشمندان به نام دنیا، تا 94 درصد میتواند از انواع بیماری های ساده و پیچیده جلوگیری و پیشگیری نماید. از ساده ترین بیماری هایی که میتوان توسط دستگاه تصفیه آب خانگی جلوگیری شود میتوان به سنگ کلیه یا Kidney Stone اشاره نمود.

دستگاه آب تصفیه کن خانگی انواع مواد جانبی کلر همچون کلرامین، فلوراید به طور کامل، فلزات سنگین و نمک های آلی مضر برای بدن و همچنین انواع باکتری های غیر ضروری را از بین میبرد تا از هر گونه خطر احتمالی که میتواند توسط آب آشامیدنی مصرفی روزانه برای سلامت بدن انسان ایجاد شود را جلوگیری خواهد نمود.

دستگاه های آب تصفیه کن خانگی تایوانی، روش ها و سیستم های پیچیده و ساده مختلف و متفاوتی برای از بین بردن مواد سرطانزا و بیماری زا دارند و با توجه به این که سیستم های متفاوت به طبع روش های جدید و قدیمی برای حذف املاح مضر دارند، از فیلتر تصفیه آب با وظایف و ویژگی ها و مزیت های متفاوتی نیز بهره گیری میکنند که هر تکنولوژی را به طور خاص برای مصارف و نیازهای روزمره مختص میکند. در ادامه انواع این دستگاه ها به همراه روشهای آن و انواع فیلتر تصفیه آب را بررسی میکنیم تا با توجه به نیاز مصرفی روزانه خود، بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران را انتخاب و خرید نمایید.

 

آیا میتوانم اطلاعات بیشتری برای انتخاب بهترین دستگاه مناسب منزل خود دریافت کنم؟

شما عزیزان برای مشاوره راهنمایی انتخاب اطلاع از قیمت و خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب منزل میتوانید به صورت شبانه روزی با تکنسین های فروش شرکت مینروا فیلتر تماس حاصل فرمایید.

کدام دستگاه تصفیه آب خانگی بهترین گزینه برای خرید و استفاده در خانه میباشد؟

تصفیه آب مینروا Minerva تایوانی با دارا بودن نماد اصالت و تصفیه آب آشامیدنی طبق استاندارد جهانی بهداشت و گواهی های بین المللی سلامت آب آشامیدنی بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)