دستگاه تصفیه آب بدون مخزن و برق

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید برای اولین بار سراغ خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی بروید، حتماً با انواع مختلف این دستگاه‌ها روبه‌رو شده‌اید. برخی از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی در کنار خود یک مخزن آب دارند که آب تصفیه شده در آن جمع شده و سپس به مصرف می‌رسد. این دستگاه‌ها معمولاً یک فیلتر با نام فیلتر ممبران اسمز معکوس دارند که به برق شهری متصل می‌شود. اما تعداد دیگری از انواع بهترین دستگاه تصفیه آب وجود دارند که نه‌تنها به برق احتیاجی ندارند، بلکه در آنها خبری از مخزن آب نیست.

دستگاه تصفیه آب بدون مخزن و برق

با توجه به این توضیحات شاید برای شما سؤال پیش بیاید که تفاوت این دستگاه ها در چیست، هرکدام چطور کار می‌کنند و خرید کدام دستگاه برای شما مناسب‌تر است. در حقیقت تفاوت این دستگاه‌ها در فناوری و شیوه‌ی تصفیه کردن آب در آنهاست. در این مقاله قصد داریم تا شما را با دستگاه تصفیه آب بدون مخزن آشنا کنیم تا بدانید این دستگاه‌ها به چه صورتی کار می‌کنند، استفاده از آنها چه مزیت هایی دارد و در بازار ایران با چه قیمت‌هایی به فروش می‌رسند تا در نهایت انتخاب بهتری داشته باشید.

روش تصفیه آب اولترافیلتراسیون چیست؟

دستگاه‌های تصفیه آب بدون مخزن که با نام تصفیه آب اولترافیلتراسیون یا به طور اختصاری تصفیه آب uf شناخته می‌شوند، از تعدادی فیلتر برای تصفیه آب استفاده می‌کنند. به این ترتیب، آب با عبور از انواع فیلترها کاملاً تصفیه می‌شود. در ابتدا ذرات جامد بزرگ‌تر از 5 میکرون توسط فیلترهای کربنی از آب جدا می‌شوند و سپس یک فیلتر از جنس پلی‌پروپیلن ذرات کوچک‌تر را هم از آب جدا می‌کند.

روش تصفیه آب اولترافیلتراسیون چیست؟

دستگاه‌هایی که با روش اولترافیلتراسیون کار می‌کنند با نام تصفیه آب بدون برق در بین عموم مردم شناخته می‌شوند. زیرا در این دستگاه‌ها احتیاجی به فشار آب اضافه نیست و در نتیجه فشار آب شهری برای عبور آب از میان فیلترها کافی است؛ پس این دستگاه‌ها برای کار کردن به برق احتیاج ندارند؛ همچنین این دستگاه‌ها نیازی به مخزن نگهداری آب نیز ندارند. تنها کافی است شیر آب را باز کنید تا بلافاصله آب تصفیه شده و استاندارد در اختیار داشته باشید. به‌علاوه این دستگاه‌ها به دلیل عدم وجود مخزن آب، جای کمتری را هم اشغال می‌کنند. تعداد فیلترهای این دستگاه از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا تمام وظیفه تصفیه آب بر عهده‌ی فیلترهای موجود در دستگاه است.

تفاوت تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن

برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید باید با تفاوت بین تصفیه آب uf یا بدون مخزن و دستگاه مخزن‌دار آشنا باشید. تاکنون درباره شیوه‌ی عملکرد دستگاه‌های بدون مخزن توضیح دادیم؛ اما دستگاه‌های مخزن‌دار از شیوه‌ی جدیدتری برای تصفیه آب استفاده می‌کنند. در این روش که با نام روش اسمز معکوس یا RO شناخته می‌شود، یک فیلتر ممبران مخصوص در دستگاه وجود دارد که با کمک یک پمپ آب که به برق متصل می‌شود آب را با فشار از یک غشای نیمه تراوا عبور می‌دهد که منافذ بسیار کوچکی دارد.

تفاوت تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن

تفاوت اصلی بین تصفیه آب بدون برق و با برق در این است، که تصفیه آب در دستگاه‌هایی که با برق کار می‌کنند با دقت بیشتری انجام می‌شود و کوچک‌ترین ناخالصی‌های آب از آن حذف می‌شوند. کارایی بالاتر دستگاه اسمز معکوس باعث شده تا در حال حاضر از محبوبیت بیشتری برخوردار باشند. بهترین دستگاه‌های تصفیه آب معکوس در کشور تایوان تولید شده و در بازار ایران به فروش می‌رسند. برند مینروا یکی از برترین برندهای موجود در بازار است که دستگاه‌های تصفیه آب تایوانی اصل را با گارانتی 12 ماهه و نصب و ارسال رایگان در اختیار شهروندان قرار می‌دهد.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

تفاوت دیگری که در بین تصفیه آب بدون برق و با برق دیده می‌شود، مخزن آب است. در دستگاه‌هایی که با برق کار می‌کنند یک مخزن آب وجود دارد که در آن آب تصفیه شده جمع می‌شود و در هنگام باز کردن شیر آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته مثبت در مورد وجود مخزن آب این است که در هنگام قطع بودن آب نیز آب تصفیه شده در اختیار شما خواهد بود. اما ممکن است آب در مخزن‌ها برای مدت طولانی ساکن باقی بماند؛ در نتیجه احتمال جلبک زدن و ایجاد آلودگی در این مخزن‌ها وجود دارد. در دستگاه‌های تصفیه آب باکیفیت مانند دستگاه‌های برند مینروا یک فیلتر هم بعد از مخزن وجود دارد که آب خروجی از مخزن را تا حدی تصفیه می‌کند. با این حال مخزن‌های آب باید هر چند وقت یک بار شسته شوند، اما در مورد دستگاه تصفیه آب بدون مخزن این مشکل وجود ندارد.

همچنین در مورد دستگاه‌های بدون مخزن از آنجایی که نیازی به برق وجود ندارد مصرف پایین‌تر خواهد بود. در آخر فیلترهای دستگاه‌های تصفیه آب uf ارزان‌تر از فیلترهای دستگاه‌های RO هستند. این دو مورد باعث می‌شوند در نهایت هزینه‌های نگهداری از دستگاه‌های تصفیه آب بدون مخزن و برق پایین‌تر باشد.

تفاوت تصفیه آب بدون برق و با برق

تعداد فیلتر تصفیه آب UF

همان‌طور که قبلاً توضیح دادیم، تعداد فیلترهای موجود در دستگاه های تصفیه آب بدون برق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. حداقل استاندارد مورد نیاز برای رسیدن به آبی باکیفیت برای مصرف با پنج فیلتر به دست می‌آید. در نتیجه ما به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که می‌خواستید از دستگاه‌های تصفیه آب بدون برق استفاده کنید، دستگاهی را انتخاب کنید که پنج فیلتر داشته باشد.

البته این را هم در نظر داشته باشید که تصفیه آب الترافیلتراسیون امکان کاهش سختی آب آشامیدنی را ندارد. آیا میدانید که آب مقطر چیست؟ آب مقطر آبی است که سختی صفر دارد و برای بدن انسان نیز مفید نیست اما با خرید دستگاه تصفیه آب خانگی الترافیلتراسیون بدون پمپ و مخزن برای مثال اگر سختی آب لوله کشی شهری شما 300 باشد بعد از عبور از فیلتر تصفیه آب یو اف، سختی آب همان 300 خواهد بود در صورتی که استاندارد سختی آب و بهترین نوشیدنی برای کمبود آب بدن، میبایست آب تصفیه شده ای باشد که سختی آن بین 30 الی 90 است.

در نتیجه فقط بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل با سیستم اسمز معکوس میتواند با بهره گیری از 6 مرحله ای 7 مرحله ای و 8 مرحله ای بودن آن آب آشامیدنی را مابین این سختی و تی دی اس قرار دهد. بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران که با سیستم اسمز معکوس فعالیت میکند و توانایی کاهش سختی آب آشامیدنی را نیز دارد و املاح معدنی مفید را نیز حفظ مینماید، تصفیه آب مینروا اصل تایوان است که یکی از فواید نوشیدن آب در شب و روز از این دستگاه نیز، بالا بودن پی اچ آب خروجی تصفیه شده از انواع آب شیرین کن خانگی مینروا است که میتواند آبی قلیایی و با خواص آنتی اکسیدانی یا ضد سرطانی که از مسمومیت با آب نیز جلوگیری میکند، در اختیار شما قرار دهد.

شما در بازار با دستگاه‌هایی با تعداد و قیمت فیلتر تصفیه آب تایوانی اصل بالاتر هم برخورد خواهید کرد. این روزها حتی دستگاه‌هایی با ده فیلتر هم در بازار پیدا می‌شوند. در حقیقت تعداد فیلترهای بیشتر از پنج تأثیری در فرایند اصلی تصفیه آب ندارند و بیشتر برای اضافه کردن خواص دیگری به آب استفاده می‌شوند. برای مثال فیلتر یووی باعث از بین رفتن در عامل بیماری زا در آب می‌شود و فیلتر قلیایی به افزایش pH و قلیایی شدن آب منجر می‌شود که در افزایش سلامتی بدن و شادابی پوست تأثیرگذار است. دستگاه تصفیه آب ۷ مرحله‌ای یونیزه قلیایی مینروا مدل Ro7_ALKALINE یکی از بهترین برند دستگاه تصفیه آب قلیایی موجود در بازار ایران است.

تعداد فیلتر تصفیه آب UF

اگر در انتخاب تعداد فیلترهای دستگاه شک داشتید، می‌توانید از قبل با انواع فیلترهای موجود در دستگاه‌های تصفیه آب آشنا شوید و ببینید کدام موارد با توجه به نیاز شما مناسب‌تر است یا هنگام خرید از فروشنده درباره هرکدام از فیلترهای موجود و کارکرد آنها سؤال بپرسید. برای مشاوره با کارشناسان فروش برند مینروا می‌توانید به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته با ما تماس بگیرید.

مزایای تصفیه آب uf

روش تصفیه آب در دستگاه‌های تصفیه آب uf نسبت به دستگاه‌های RO اسمز معکوس قدیمی‌تر است؛ با این حال این دستگاه‌های مزیت‌هایی نسبت به دستگاه‌های RO اسمز معکوس دارند. از آنجایی که دستگاه‌های تصفیه آب uf بدون مخزن آب کار می‌کنند و به صورت مستقیم آب را در اختیار افراد قرار می‌دهند، به مشکلات هواگیری بر نمی‌خورند. ممکن است دستگاه‌های مخزن دار به هواگیری نیاز پیدا کنند و فشار آب خروجی آنها کمتر از حد معمول شود، اما در دستگاه‌های بدون مخزن از این دست مشکلات نخواهید داشت.

مزایای تصفیه آب UF

از طرف دیگر اگر می‌خواهید در مصرف برق صرفه‌جویی کنید یا احتمال قطع بودن برق در منطقه‌ای که زندگی می‌کنید زیاد است، می‌توانید از دستگاه‌های تصفیه آب بدون برق استفاده کنید. این دستگاه‌ها برای مدت طولانی بدون نیاز به سرویس و تعمیر کار می‌کنند و خودتان قادر خواهید بود تا فیلترهای آنها را تعویض کنید. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که گل‌ولای موجود در آب برای شما معضل محسوب می‌شود، دستگاه‌های تصفیه آب بدون مخزنمی‌توانند به‌راحتی و بدون کمترین دردسری مشکل شما را حل کنند. در نهایت این دستگاه‌ها برای رسیدن به آبی سالم، زلال و باکیفیت کاملاً مناسب هستند.

قیمت خرید دستگاه تصفیه آب بدون برق و مخزن

دستگاه تصفیه آبی که با برق کار می‌کنند، تجهیزات الکتریکی دارند که باعث بالاتر رفتن قیمت آنها می‌شود. پس به طور قطع میانگین قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل بدون برق کمتر خواهد بود. دستگاه‌های تصفیه آب تایوانی موجود در ایران ممکن است در داخل کشور مونتاژ شده باشند یا به کشور وارد شده باشند. به طور طبیعی دستگاه‌های وارداتی قیمت بالاتری دارند. دستگاه‌های تولید شده در کشور تایوان از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و قیمت بالاتری دارند. با این حال دستگاه‌هایی که توسط برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی در داخل کشور مونتاژ می‌شوند نیز از استانداردهای کافی برخوردار هستند.

قیمت خرید دستگاه تصفیه آب بدون برق و مخزن

هرچند دستگاه‌های تصفیه آب RO تایوانی اصل، مانند دستگاه‌های برند مینروا، بیشترین کارایی و بالاترین کیفیت را در میان تمام دستگاه‌های تصفیه آب موجود در کشور دارند؛ اما دستگاه‌های تصفیه آب uf که در داخل کشور مونتاژ می‌شوند نیز می‌توانند آب را به کیفیت مناسب و استاندارد برسانند. هرچه تعداد فیلترهای دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود قیمت پک کامل فیلتر تصفیه آب نیز بسته به تعداد 6 مرحله ای تا 8 مرحله ای بودن آن افزایش میابد و همچنین زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی هزینه سرویس بالاتری خواهد داشت، البته این را هم در نظر داشته باشید که هزینه بالاتر میتواند به خاطر کیفیت بالاتر آب خروجی نیز باشد. شما برای رسیدن به یک کیفیت مناسب حداقل تعداد 5 فیلتر را در نظر داشته باشید.

برای خرید دستگاه تصفیه آب تایوانی بدون مخزن با قیمت و کیفیت مناسب عجله نکنید. ابتدا تحقیقات خود را کامل کنید و سپس به سراغ فروشنده‌های معتبر بروید. در نهایت، مراقب باشید تا دستگاه‌هایی که در داخل کشور مونتاژ می‌شوند را با نام دستگاه‌های خارجی و قیمت‌های بالا خریداری نکنید. انتخاب فروشنده معتبر از این‌گونه مشکلات پیشگیری می‌کند. شرکت مینروا فیلتر به‌عنوان واردکننده و فروشنده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا امکاناتی مانند نصب و ارسال رایگان و گارانتی یک‌ساله را در اختیار خریداران خود قرار می‌دهد.

دستگاه تصفیه آب RO یا اسمز معکوس

 

دستگاه تصفیه آب الترافیلتراسیون یا اسمز معکوس کدام بهتر است؟

سیستم اسمز معکوس بهترین روش تصفیه آب لوله کشی شهری آشامیدنی است و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در بازار ایران تصفیه آب مینروا با توانایی کاهش سختی آب آشامیدنی طبق استاندارد جهانی بهداشت میباشد

آیا دستگاه تصفیه آب بدون مخزن و برق برای تصفیه آب شهری مناسب است؟

دستگاه تصفیه آب بدون پمپ و مخزن توانایی کاهش سختی آب و حذف املاح ریز مضر آب لوله کشی شهری را ندارد و برای این منظور میتوانید از دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل مینروا با پمپ و مخزن و سیستم اسمز معکوس بهره مند شوید

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)