آلاینده‌های آب

آب به عنوان مایه حیات انسان و تمام موجودات شناخته می‌شود. اما آب آلوده منشأ بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها برای ما نیز است. در بسیاری از گزارش‌های جهانی مشخص شده است که میزان سموم موجود در آب مصرفی بیشتر مردم دنیا به میزان زیادی افزایش یافته است و این می‌تواند خطر بزرگی برای دنیا و برای بروز مسمومیت با آب باشد. در واقع وجود این میزان آلاینده‌ها و همچنین سموم مختلف، می‌تواند سلامت را در کل جهان دچار مشکل کند و باید سازمان‌های مربوطه را بر این وادارد که به دنبال راهی برای حل آن باشند.

با این حال، با خرید دستگاه تصفیه آب و خرید بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی بازار، هنوز می‌توانید از مصرف آب آشامیدنی آلوده جلوگیری کنید. اما ابتدا باید كاملاً در مورد انواع آلاینده‌های آب آشامیدنی كه در منابع عمومی آب شما وجود دارند، آگاهی داشته باشید و مشخصات بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا تایوانی را نیز مشاهده نمایید. قیمت فیلتر تصفیه آب در برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی به میزانی است که هزینه نگهداری بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی مقرون به صرفه باشد و هر مرحله از فیلتراسیون اسمز معکوس توانایی حذف گونه های مختلف املاح مضر موجود در آب آشامیدنی را دارد.

برای مثال فیلتر پلی پروپیلن مرحله اول املاح درشت و شن و ماسه را حذف میکند و در مقابل فیلتر ممبران مرحله چهارم فلوراید و نیترات و آرسنیک و آلومینیوم را به پساب فاضلاب هدایت میکند. زمان تعویض فیلتر تصفیه آب در مراحل اول تا سوم هم هر شش ماه یک بار است. پک کامل فیلتر تصفیه آب هم که شامل 6 مرحله الی 8 مرحله فیلتر آب تصفیه کن خانگی اصل تایوان است هر دو سال الی سه سال تعویض میگردد.

آلاینده‌های آب

در مورد آلاینده‌های آب شاید اطلاعات جامع و کاملی نداشته باشید، اما اگر به خوبی بدانید که این موارد کدام هستند بهتر می‌توانید در مورد تشخیص آب سالم از ناسالم و کاهش و از بین بردن آنها تصمیم بگیرید. در ادامه شما را با این آلاینده‌ها آشنا خواهیم کرد.

1. فلوراید

فلوراید به طور طبیعی در آب وجود دارد و مصرف آن تا حد معینی بی خطر است. اما بسیاری از کشورها خصوصا آمریکا برای اینکه سلامت دندان‌ها را بهبود دهد، اقدام به ریختن مقادیری فلوراید مصنوعی داخل می‌کند. این کار شاید بتواند میزان مشکلات مربوط به دندان را کاهش دهد، اما تعداد مسمومیت‌ها با مصرف آب دارای فلوراید نیز افزایش می‌یابد که اکنون در جهان به یک مشکل تبدیل شده است. مصرف بیش از حد فلوراید در مقایسه با مشکلات دندان، می‌تواند مشکلات بسیار خطرناکی برای سلامت به وجود آورد که شاید برخی از آنها جبران ناپذیر باشند.

2. کلر

وجود کلر در آب هم برای نوشیدن و هم برای استحمام مهم است. این ماده به عنوان ضد عفونی کننده برای تمیز نگه داشتن آب و همچنین استفاده از آب و ذخیره کردن آن به مقدار زیاد، در تصفیه خانه‌های شهری بسیار مهم است. اما کلر یک ماده شیمیایی واکنشی است که با آب واکنش نشان می‌دهد و اسید کلریدریک سمی (HCL) تولید می‌کند. این می‌تواند میزان اسیدی بودن معده و گوارش هر فردی را افزایش دهد. در طولانی مدت، مصرف کلر می‌تواند باعث از دست دادن حافظه، اختلال در تعادل، مشکلات تنفسی و آسیب عصبی شود.

3. سرب

آلاینده‌های آب

 

اگر به بحران‌های آب مصرفی مردم دنیا مراجعه کنید و درباره آن بیشتر مطالعه کنید، ممکن است به راحتی به این موضوع پی ببرید که سرب یکی از خطرناک‌ترین سم‌ها برای بدن انسان است. حتی مصرف کم سرب در آب آشامیدنی نیز می‌تواند باعث مشکلات شدید سلامتی در کوتاه مدت و طولانی مدت شود. مقدار سرب در تأمین آب آشامیدنی عمومی، هر روز در حال افزایش است که به دلیل ضایعات صنعتی ریخته شده در آب است و نگرانی عمده مردم جهان به شمار می‌آید.

4. جیوه

جیوه یک عنصر طبیعی است که در آب وجود دارد، اما برای سلامت ایمن نیست. در سراسر جهان، استفاده از منابع آب حاوی جیوه ممنوع است. اما در بسیاری از مناطق دنیا، انبوهی از زباله‌های صنعتی به داخل آب‌هایی ریخته می‌شود كه حاوی مقدار زیادی سرب هستند. سرب می‌تواند مشکلات سلامتی بسیاری برای افراد به وجود آورد که از جمله آنها مشکلات روانی مانند افسردگی، اضطراب، پرخاشگری، نوسانات خلقی، لرزش و آتروفی را می‌توان نام برد.

5. بیفنیل پلی‌کلر یا PCB

بیفنیل پلی‌کلر مواد شیمیایی هستند که برای مصارف صنعتی مانند عایق بندی، ماشین آلات، وسایل الکترونیکی، رنگ و چراغ‌های فلورسنت استفاده می‌شوند. این ماده در بسیاری از کشورها ممنوع است، اما با این حال بسیاری از صنایع و واحدهای تولیدی آنها را به طور غیرقانونی در آب می‌ریزند. بیفنیل پلی‌کلر مشکل اساسی در سیستم ایمنی، تولید مثل، مشکلات عصبی و غدد درون ریز ایجاد می‌کند.

6. آرسنیک

 

آلاینده‌های آب

آرسنیک نیز یک ماده شیمیایی بسیار خطرناک است که توسط صنایع و کارخانه‌ها به عنوان زباله در آب ریخته می‌شود. می‌توان این ماده را کیلومترها دورتر از مناطق تخلیه شده پیدا کرد، زیرا همیشه در محیط می‌ماند و از بین نمی‌رود. آرسنیک دلیل بیماری پاشنه پا به شمار می‌آید و در بسیاری از افرادی که آب آلوده به این آلاینده آب را مصرف کردند، دیده شده است.

7. پرکلرات

پرکلرات‌ها مواد مهمی در ساخت سوخت موشک و مواد منفجره هستند. آنها به راحتی در آب‌های زیرزمینی حل می‌شوند و بنابراین شاهد هستیم که بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌ها آن را درون آب می‌ریزند و به این خاطر بسیاری از افراد دچار مشکلاتی می‌شوند. آنها به معنای واقعی کلمه منابع آب زیرزمینی را از بین می‌برند، مشکلات تیروئیدی ایجاد می‌کنند و شدت آن به حدی است که تقریباً همه آزمایشات انسانی وجود پرکلرات‌ در بدن را مثبت اعلام می‌کند.

8. دیوکسین

دیوکسین‌ها در اثر احتراق مانند آتش سوزی در جنگل، سوختن زباله یا چوب آزاد می‌شوند. آنها همچنین در مقادیر زیادی دود سیگار نیز وجود دارند. مواد شیمیایی به راحتی به داخل زمین نفوذ می‌کنند و تا حد زیادی روی آب‌های زیرزمینی تأثیر می‌گذارند. دیوکسین‌ها نیز این خاصیت را دارند و به عنوان ماده‌ای سرطان‌زا شناخته می‌شوند، به این معنی که دلیل اصلی سرطان هستند.

9. دی‌کلرو دی‌فنیل تری‌کلرواتان یا ددت

ددت زمانی به مقدار زیاد به عنوان حشره کش کشاورزی مورد استفاده می‌گرفت. اما بعداً، استفاده از آن در بسیاری از کشورها خصوصا آمریکا به دلیل تأثیرات شدید آن بر محیط زیست ممنوع شد. اما بسیاری از کشورها هنوز از آن برای نیازهای کشاورزی خود استفاده می‌کنند. ددت می‌تواند مسافت زیادی را در جو طی کند و یک نگرانی عمده برای سلامتی ما است. وجود این ماده در آب می‌تواند خطر سرطان را تا 65٪ افزایش دهد.

10. هگزاکلروبنزن

آلاینده‌های آب

هگزاکلروبنزن زمانی به عنوان آفت کش استفاده می‌شد. اما بعداً استفاده از آن نیز به عنوان ماده‌ای برای دفع آفت ممنوع شد. با این حال، این ماده هنوز در منابع آبی وجود دارد و هم برای محیط زیست و هم برای سلامتی ما نگران کننده است. دوز زیاد هگزاکلروبنزن می‌تواند باعث مرگ شود.

11. داکتال

داکتال یک علف کش است که برای محیط زیست ما واقعاً خطرناک است. اما هنوز در بسیاری از محصولات کشاورزی و دامداری مانند شیر، علف گندم و سایر سبزیجات وجود دارد. همچنین این ماده در آب نوشیدنی ما نیز وجود دارد. مصرف آن در آب می‌تواند به کلیه آسیب برساند، باعث تشنج و مشکلات رشد جنین شود.

12. متیل ترت-بوتیل اتر

این ماده در بنزین یافت می‌شود که مقادیر زیادی از آن در منابع آب زیرزمینی وجود دارد. این ماده آب را کاملاً غیر قابل شرب می‌کند. بسیاری از مناطق تولید روغن و سوخت تحت تأثیر آلودگی متیل ترت-بوتیل اتر در تأمین آب خود هستند که مصرف آنها در آب، دلیل اصلی بروز چندین اختلال در سیستم عصبی است.

چگونه از مصرف این آلاینده‌های آب جلوگیری کنید؟

وقت آن است که ما قدمی در پاکسازی منابع آب برداریم، اما باید به عنوان اولین کار این پروسه را از خانه‌های خود شروع کنیم. دستگاه‌ تصفیه آب خانگی بهترین راه حل برای از بین بردن کامل این آلاینده‌های سمی از آب آشامیدنی ما هستند و انواع مختلفی برای خرید با توجه به نیاز و مقرون به صرفه بودن در بازار وجود دارد. هر کدام از دستگاه‌ها دارای فناوری خاصی هستند و اسمز معکوس می‌تواند به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های تصفیه آب شناخته شود. اگر دوست دارید تا دستگاهی کاربردی برای تصفیه آلاینده‌های آب خریداری کنید مینروا فیلتر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: چقدر باید در روز آب بنوشیم؟

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)