نیترات از آب با دستگاه تصفیه آب

<p style=”text-align: justify;”>تحقیقاتی نشان می‌دهد که با قرار گرفتن در معرض نیترات‌های موجود در آب آشامیدنی، خطر سرطان روده بزرگ و مقعد افزایش می‌یابد. همان اندازه که سرب در آب آشامیدنی می‌تواند خطرناک باشد، نیترات نیز خطرات بسیار دارد که محققان بسیاری به آن پی برده‌اند. از بهترین و کامل ترین روش های حذف نیترات از آب آشامیدنی استفاده از دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل که با سیستم اسمز معکوس توانایی کاهش سختی آب آشامیدنی تا ابعاد 0,0001 میکرون را داشته باشد است. قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی اصل تایوان از مینروا فیلتر با گارانتی طلایی یکساله بدون قید و شرط قطعات امکان پذیر است و شما عزیزان میتوانید مشخصات انواع بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی را از کارشناسان نمایندگی رسمی مینروا استعلام نمایید. ضمن این که خدمات نصب و ارسال رایگان در سراسر ایران برای شما عزیزان فراهم آورده شده است.

مدت‌ها است که منابع آب زیرزمینی و آب آشامیدنی به دلیل  قرار گرفتن در معرض کودهای مورد استفاده در تولید محصولات زراعی، مشکوک به وجود نیترات هستند و این، با افزایش خطر سرطان ارتباط دارد. اکنون، بزرگترین مطالعه بهداشت عمومی که تاکنون در مورد این موضوع انجام شده است، نشان می‌دهد که این ارتباط وجود دارد؛ حتی زمانی سطح نیترات در آب آشامیدنی بسیار کمتر از سطح ایمن تعیین شده فعلی برای آب آشامیدنی سالم است. در این مقاله قصد داریم تا به اثرات منفی وجود نیترات در آب آشامیدنی بپردازیم و درباره ارتباط با آن سرطان و راه پیشگیری از آن بگوییم.

نیترات در آب

یک گروه مدافع محیط زیست می‌گوید، میلیون‌ها تن نیترات حاصل از کشاورزی صنعتی سالانه به آب آشامیدنی راه می‌یابد و باعث هزاران مورد سرطان و سایر مشکلات بهداشتی می‌شود.

در گزارشی که محققان گروه کاری محیط زیست (EWG) انجام دادند، این خطر را ارزیابی کردند. آنها معتقدند نیترات موجب تقریباً 12600 مورد سرطان در سال است. در این مطالعه عنوان شده است که کشاورزی صنعتی تا حد زیادی به کودهای نیترات متکی است كه می‌توانند به سطح آب مورد استفاده در تاسیسات آب آشامیدنی برسند.

این خطر از منطقه‌ای به منطقه‌ای دیگر متفاوت است و بسیاری از مزارع کشاورزی کوچك دارای بیشترین میزان نیترات در آب خود هستند و بیشترین خطر را دارند. در شهرها و روستاهایی که کشاورزی حرف اول را می‌زند و مردم آن به کشاورزی متکی هستند، بیشترین موارد سرطان مربوط به نیترات دیده می‌شود.

در این گزارشات آمده است که 80٪ سرطان‌های مربوط به نیترات، سرطان روده بزرگ است و بقیه موارد مربوط به سرطان تخمدان، تیروئید، کلیه و مثانه است. بر اساس این گزارش، هزینه‌های درمان برای مصرف آب با نیترات و ابتلا به سرطان روده تا میلیون‌ها تومان در سال می‌رسد.

به گفته محققان، نیترات موجود در آب لوله کشی به دلیل ضرری که دارد، به شدت بر روی تولد نوزادان تأثیر منفی می‌گذارد. در این میان و در سطح جهانی، تقریباً 3000 کودک با وزن بسیار کم هنگام متولد شدند، بیش از 1700 تولد زودرس داشتند و 41 مورد نقص سیستم عصبی در آنها گزارش شده که بسیار ناراحت کننده است.

از سال‌ها پیش استاندارد دنیا برای نیترات در آب آشامیدنی 10 میلی گرم در لیتر بوده است. در گزارشات منتشر شده در این باره مشخص شده است كه مشكلات و بیماری‌هایی که با مصرف نیترات به وجود آمده است، در مصرف یك دهم این میزان بوده است.

سازمان حفاظت محیط زیست جهانی با توجه به کاهش سطح مجاز نیترات در آب آشامیدنی قرار بود استانداردهای مربوط به میزان نیترات مجاز در آب را بررسی کند، که فعلا دست نگه داشته است و تصمیمی در این باره گرفته نشده است. اما چیزی که تمام محققان و متخصصان به آن اعتقاد دارند این است که برای مصرف ایمن آب، میزان نیترات در آن باید 70 برابر کمتر از مقدار فعلی باشد.

چگونه متوجه سطح بالای نیترات موجود در آب آشامیدنی شویم؟

اگر نیترات به آب آشامیدنی نفوذ کند، شما نمی‌توانید به راحتی متوجه آن شوید چرا که بی بو، بی مزه و بی رنگ است. تنها روش برای مطمئن شدن این است که آب را برای آزمایش به آزمایشگاه‌های معتبر ببرید و برای آن هزینه بالایی پرداخت کنید. دستگاه سختی سنج نیز میزان نیترات را نشان می‌دهد، اما میزان سنجش این دستگاه در مورد میزان نیترات، به درستی نتیجه‌ای که آزمایشگاه اعلام می‌کند نیست. اما با این حال و در صورت استفاده از دستگاه TDS، اگر عدد 100 و بالای آن را مشاهده کردید، می‌بایست فکری به حال میزان نیترات موجود در آب آشامیدنی خود کنید و به فکر خرید دستگاه‌های تصفیه آب خانگی تایوانی حذف نیترات باشید. بهترین تصفیه آب خانگی تایوانی برای حذف نیترات در سراسر دنیا از برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا Minerva است که در مدل های تصفیه آب 6 مرحله ای معدنی ساز، دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ای یونیزه قلیایی و دستگاه تصفیه آب 8 مرحله ای اکسیژن ساز عرضه و به فروش میرسد که در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب نیز به صورت دوره ای فیلتر مراحل اول تا سوم و چهارم تا ششم تعویض میگردند. گفتنی است که هر کدام از مراحل فیلتر تصفیه آب خانگی یک وظیفه واحد را بر عهده دارند.

مورد دیگر در مورد نیترات موجود در آب آشامیدنی این است که، غیر از مزارع کشاورزی و کودهای شیمیایی لوله‌های انتقال دهنده آب نیز می‌توانند باعث نیترات در آب باشند.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی WHO:

نیترات می‌تواند توسط لوله‌های گالوانیزه و حتی در صورت استفاده از کلر در آب آشامیدنی برای ضد عفونی کردن آب شهری، در لوله‌های انتقال آب به صورت شیمیایی و با واکنش با فولاد لوله گالوانیزه افزایش یابد. ضمن این که بسیاری از شهرک‌های موجود در تهران و کلان شهرهای ایران از آب چاه استفاده می‌کنند که کلرزنی نیز نمی‌شود و از سطح نیترات بالایی برخوردار است.

جلوگیری از ابتلا به سرطان با مصرف نیترات در آب

اگر چه برای این مورد باید سال‌ها تحقیق و بررسی صورت پذیرد، اما تا به اینجا به قدری اثرگذاری این ماده بر روی سلامت زیاد بوده است که تمام دنیا خود را ملزم به پیدا کردن راه حل مناسب برای این مشکل بسیار جدی کرده است.

به همین خاطر بسیاری از کشورها تصمیم گرفتند که در مورد استانداردهای آب سالم تجدید نظر کنند و ماموریت اصلی آنها جلوگیری از رسوب نیترات در آب آشامیدنی است. البته محققان بر این باورند که باید در کشاورزی و استفاده از کودهای شیمیایی نیز تجدید نظرهایی نیز انجام شود و یکی از فوری‌ترین کارها این است که در تولید این محصولات سراغ مواد مسموم کننده مانند نیترات نرویم و خود را با مصرف این خوراکی‌ها مسموم و بیمار نکنیم.

حذف نیترات از آب با دستگاه تصفیه آب

حذف نیترات از آب با دستگاه تصفیه آب

 

یکی از بهترین کارهایی که می‌توان برای مقابله با این ماده و مصرف آن در آب انجام داد، این است که بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی که مخصوص تصفیه نیترات در آب است را تهیه کرد و از مصرف آب تصفیه شده و سالم مطمئن شد. یکی از بهترین آنها، دستگاه تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس است که با دارا بودن فیلتر ممبران که یک فیلتر بسیار ریزبافت است، نیترات را به خوبی از آب تصفیه می‌کند. پک کامل فیلتر تصفیه آب در دستگاه هایی که از سیستم اسمز معکوس بهره گیری میکنند دارای قیمت مناسب و استاندارد برای سلامت بدن انسان هستند و شما را از خرید آب معدنی در طول شبانه روز بی نیاز خواهند کرد.

همچنین چاه‌های خصوصی می‌توانند سطح نیترات بالایی داشته باشند. افرادی که به مصرف آب چاه متکی هستند اگر بخواهند نیترات را حذف کنند، باید برای خرید سیستم‌های اسمز معکوس سرمایه گذاری کنند.

دستگاه‌های دارای سیستم اسمز معکوس آب را با فشار از فیلتر تصفیه آب عبور می‌دهند و این می‌تواند حتی ریزترین املاح موجود در آب را نیز تصفیه کند. سپس آب بدون نیترات به مخزن ذخیره آب دستگاه آب تصفیه کن وارد می‌شود و املاح مفید که در مراحل قبل از آب حذف شده بود به آن اضافه می‌شود و سختی آب به بهترین میزان خود می‌رسد.

مینروا فیلتر می‌تواند بهترین گزینه شما برای خرید دستگاه تصفیه آب نیترات باشد. دستگاه‌های مینروا دارای فیلتر آمریکایی ممبران اسمز معکوس و فیلمتک هستند که که بسیار ریز بافت است و کوچک‌ترین و ریزترین املاح مضر در آب را تصفیه می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)