آب یک مایع و حلال شگفت انگیز است. این ماده این توانایی را دارد که هر ماده‌ی دیگری مانند مواد شیمیایی، نمک، فلز، میکروب، ناخالصی و غیره که در تماس با آن است را، در خود حل کند. آبی که در لوله کشی خانه شما در جریان دارد در تصفیه خانه‌های شهری تصفیه می‌شود، اما در حین انتقال از منبع تصفیه خانه‌ها به شیر آب خانه شما در معرض آلودگی‌هایی قرار می‌گیرد و آلوده می‌شود. خط لوله انتقال آب به خانه شما معمولاً زیر زمین است. با گذشت زمان خطوط لوله فرسوده می‌شوند و دچار ترک می‌شوند. در بسیاری از مناطق خطوط آب و فاضلاب بسیار نزدیک به یکدیگر هستند. بنابراین آب میکروب‌ها و ناخالصی‌ها را در خود حل می‌کند و آلوده می‌شود. این ناخالصی‌های محلول بر طعم، بو و کیفیت آب تأثیر می‌گذارد.

بهترین مارک تصفیه آب خانگی نمک‌های محلول، مواد معدنی و میکروب‌ها را از بین می‌برند و طعم آب را برای مصرف مناسب می‌کند. اما گاهی اوقات برخی از دستگاه‌های تصفیه آب قادر به حذف ناخالصی‌های محلول نیستند. این موضوع می‌تواند طعم آب را تحت تأثیر قرار دهد همچنین در صورتی که پک کامل فیلتر تصفیه آب اعم از فیلتر مینرال معدنی ساز و فیلتر آب شیرین کن خانگی پست کربن را دیر تعویض نمایید، آب تصفیه شده خروجی از دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل به تلخی میزند. در این مقاله قصد داریم تا درباره تلخی در آب تصفیه شده و دلایل آن صحبت کنیم.

عدم تصفیه کلر در آب

اگر خانه یا آپارتمان شما به منبع آب شهری متصل است، مطمئنا آب تصفیه شده با کلر را در لوله کشی خانه خود دارید. در حالی که این روش تصفیه آب آشامیدنی را برای نوشیدن ایمن می‌کند، اما اغلب طعم شیمیایی (و اغلب بو) کلر در آب باقی می‌ماند و بعضا باعث تلخی آب می‌شود. کلری که در آب استفاده می‌شود به اندازه کلری که در استخرها ریخته می‌شود قوی نیست، اما اکثر مردم آن را در آب حس می‌کنند و برخی نسبت به این ماده در آب حساسیت زیادی دارند.

برخی برای از بین برن کلر در آب لوله کشی سراغ خرید دستگاه تصفیه آب می‌روند، اما عدم آگاهی باعث می‌شود که دستگاهی را خریداری کنند که این کار را به درستی انجام نمی‌دهد و در بهترین حالت اثر کلر را تا حدی کم می‌کند. برای این کار باید سراغ خرید دستگاه‌های تصفیه آبی بروید که فیلترهای کربنی داشته باشند و برای حذف طعم و مزه کلر آب از آن دستگاه‌ها استفاده کنید.

جلبک‌ها و باکتری‌ها

اگر آبی که در خانه مصرف می‌کنید از آب چاه تأمین می‌شود، ممکن است به طور فصلی طعم و بوی تلخی در آب احساس کنید. این طعم ناشی از جلبک‌ها و باکتری‌هایی است که به طور طبیعی در بدنه زمین و چاه وجود دارد. به طور معمول، این آلاینده‌های آب برای سلامتی شما مضر نیستند، اما رشد جلبک‌ها، ممکن است طعم و طعم بسیار بدی به آب بدهد. گاهی اوقات، جلبک‌ها و باکتری‌ها همچنین می‌توانند در داخل شیر آب و لوله کشی خانه شما رشد کنند و منجر به همان نتیجه در مزه و طعم آب شوند.

در این حالت نیز می‌توان سراغ خرید بهترین دستگاه‌های تصفیه آب رفت، اما اگر انتخاب شما درست نباشد، در واقع هزینه‌ای پرداخت کردید که برای آب چاه مناسب نیست. از مزایای تصفیه آب چاه با دستگاه مناسب این است که دستگاه تصفیه آب اورجینال و استاندارد با روش پیشرفته فیلتراسیون و با داشتن فیلتر کربن فعال می‌تواند باکتری‌هایی را از بین ببرد که اساساً باعث به وجود آمدن بوی بد در آب می‌شوند. کربن طعم و بوی نامطبوع آب چاه را خنثی می‌کند. برای اطلاع از قیمت تصفیه آب خانگی اصل تایوان ، مشخصات بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی و خرید فیلتر تصفیه آب با کارشناسان مینروا فیلتر ارتباط برقرار نمایید.

فلزات محلول

لوله‌های آهن، مس یا گالوانیزه در خانه شما ممکن است در اثر فرسودگی تجزیه شوند و مواد آنها در آب حل شوند. این ممکن است طعم آب را تلخ کند یا طعم فلزی ایجاد کند. وقتی اولین بار شیر آب را صبح باز می‌کنید و آبی را که مدتی در لوله‌ها نشسته است را داخل لیوان می‌ریزید، طعم و مزه آن بسیار تلخ و قوی خواهد بود. وقتی صحبت از فلزات می‌شود، بیشترین نگرانی میزان سرب در آب است که ممکن است ناشی از لحیم کاری باشد که در لوله‌های قدیمی استفاده می‌شود. اگر خانه شما قدیمی است و سیستم لوله کشی شما از سال‌ها پیش تا به امروز تعویض نشده است، حتماً از نظر علائم سرب باید آن را بررسی کنید.

فلزاتی مانند مس و آهن نیز به طور طبیعی در آب یافت می‌شوند. غلظت فلزات در بعضی مناطق بیشتر از مناطق دیگر است. این بدان معناست که مشکل در لوله‌ها نیست، بلکه در خود آب است. یک سیستم تصفیه آب مانند اسمز معکوس می‌تواند این مشکل را به صورت ریشه‌ای حل کند و طعم تلخی در آب دیگر وجود نداشته باشد. اما اگر دستگاه را به اشتباه خریداری کنید، باید انتظار تلخی آب را داشته باشید، چرا که این فلزات خصوصا سرب در آب هنوز وجود دارد و در فرایند تصفیه، این فلز از آن حذف نشده است.

عادت نداشتن به مزه آب تصفیه شده

بعضی اوقات، حتی اگر از طریق دستگاه‌هایی دارای سیستم اسمز معکوس یا روش فیلتراسیون دیگری آب را تصفیه کنید، ممکن است آب طعم جدیدی بگیرد که این طعم جدید تلخی نیست. دلیل این حالت ممکن است این باشد که شما با طعم جدید آشنایی ندارید و ممکن است این مزه جدید در آب به نظر شما تلخ بیاید.

عدم تعویض فیلتر تصفیه آب در زمان مشخص شده

آب تصفیه شده به طور معمول طعم بدی نخواهد داشت، اما برای برخی از افراد ممکن است مزه ناجوری داشته باشد که این فقط به عدم عادت نداشتن به آب تصفیه شده ربط دارد. اما اگر مدتی است که دستگاه را دارید و احساس کردید که مزه آب عوض و تلخ شده، باید به فکر تعمیر دستگاه بیفتید و بدانید که دستگاه به خوبی کار نمی‌کند. عدم تعویض فیلتر تصفیه آب در زمان مشخص شده می‌تواند باعث این مشکل شود و دستگاه را خراب کند. حتماً زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود را به خاطر داشته باشید و فیلتر را به موقع تعویض کنید، همچنین هنگام خاموش بودن دستگاه، اجزای سیستم قابل دسترسی آن را تمیز کنید. البته برخی شرکت های عرضه کننده بهترین مارک های معروف دستگاه تصفیه آب خانگی همچون مینروا فیلتر، سرویس های دوره ای دستگاه آب تصفیه کن تایوانی شما را در دوره های معین انجام میدهند.

سخن پایانی

علت تلخی آب تصفیه شده در نهایت به انتخاب شما در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب برمی‌گردد و اینکه کدام دستگاه برای خانه شما مناسب است. زمانی که دستگاهی را به اشتباه انتخاب کنید و آن را در خانه خود نصب کنید، علاوه بر تلخی در آب می‌توانید انتظار وجود تمام آلاینده‌ها در آب را داشته باشید و در واقع آب را سالم مصرف نخواهید کرد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)