در حال حاضر بیشتر منابع آب آشامیدنی جهان با آلودگی‌هایی مواجه شدند. برای نوشیدن یک آب سالم که به دور از آلودگی‌های محیطی و ناخالصی‌های بیماری‌زا باشد، نیاز است از آب تصفیه شده استفاده کنیم. دستگاه‌ تصفیه آب خانگی تایوانی اصل و اورجینال بهترین راهکارهای موجود هستند، اما بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل هم ممکن است مدتی پس از استفاده با مشکلاتی مثل پر نشدن مخزن تصفیه آب خانگی و کاهش فشار شیر آب مواجه شوند که این موارد به دلایل مختلفی ایجاد می‌شوند که یکی از این دلایل کیپ کردن و پر شدن فیلتر آب خانگی است ضمن این که زمان و نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی فرا رسیده باشد و سرویس دستگاه به موقع انجام نگرفته باشد. در این مطلب تلاش می‌کنیم به بررسی علل بروز این مشکل و راه‌های برطرف کردن آن بپردازیم.

آسیب دیدگی اسمز معکوس

بهترین مارک دستگاه‌ تصفیه آب خانگی تایوانی مینروا Minerva انواع مختلف و کاربردهای متفاوتی دارند، اما معمولا مشکل پرنشدن مخزن تصفیه آب خانگی به سیستم اسمز معکوس دستگاه باز می‌گردد. به همین دلیل قبل از پرداختن به علل بروز مشکل، بد نیست با نحوه عملکرد این بخش از برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی آشنا شوید.

اسمز بخش اصلی تصفیه آب است که دارای چند فیلتر است و معمولا از 4 تا 6 الی 8 مرحله پک کامل فیلتر تصفیه آب برای پاکسازی و زدودن آلودگی‌های ریز آب در حد چند میکرون استفاده می‌کند. این روند تا جایی ادامه پیدا می‌کند که مخزن آب دستگاه پر شود؛ در این لحظه عملیات تصفیه متوقف می‌شود.

هنگامی که شما شیر آب را باز می‌کنید، دستگاه به کمک فشار هوا آب را به خارج از دستگاه هدایت می‌کند در این مسیر هر اشکالی به وجود آید مخزن تصفیه آب پر نمی‌شود.

مشکل دیافراگم و پارگی آن

از دیگر عواملی که دسترسی به آب تصفیه شده را مختل کرده و مانع پر شدن مخزن دستگاه می‌شود، آسیب دیدن دیافراگم است. دیافراگم و تیوب مخزن ممکن است پاره شوند و این امر آب را به مخزن هوای فشرده هدایت می‌کند. برای تشخیص این مشکل لازم نیست حتما از متخصص کمک بگیرید و با دانستن مشخصات بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی میتوانید مشکل را مرتفع کنید.

بالای دیافراگم یک سوپاپ سوزنی وجود دارد؛ اگر آن را باز کنید و به جای هوا از مخزن آب خارج شود که نشان می‌دهد دلیل بروز مشکل پارگی دیافراگم و تیوب است.

کم شدن فشار هوای داخل مخزن

علت پر نشدن مخزن تصفیه آب خانگی چیست؟

در این مورد مشکل به پارگی دیافراگم نرسیده است، تنها فشار هوای فشرده داخل دستگاه کم شده و مانع از پر شدن مخزن دستگاه تصفیه می‌شود؛ برای رفع مشکل کافی است مخزن هوا شارژ شود. این ایراد دستگاه با کم شدن حجم آب خارج شده از شیر آب قابل تشخیص است و وقتی چک می‌کنید می‌بینید درون دستگاه هم پر از آب است، اما خیلی کم کم از شیر خارج می‌شود. برای شارژ مخزن هوا باید از متخصصان کمک بگیرید یا آموزش های استفاده و سرویس دستگاه تصفیه آب را مطالعه کنید.

مشکلات به وجود آمده در اتصالات

هر دستگاه تصفیه آب از چندین اتصالات مختلف تشکیل شده است که در صورت آسیب دیدگی ممکن است خود را با پر نشدن مخزن تصفیه آب نمایان کند. معمولا این مشکل به راحتی قابل تشخیص نیست، اما گاهی در محل آن اتصال خاص نشتی آب قابل مشاهده است که به تعیین مشکل کمک می‌کند. در صورتی که چنین ایرادی را مشاهده کردید، سعی کنید با ابزار مناسب اتصال را محکم کنید؛ اما اگر قطعه آسیب دیده باشد لازم است توسط کارشناسان متخصص یا خود شما تعویض شود.

سوراخ شدن مخزن دستگاه

مخزن یکی از بخش‌های اصلی تمام دستگاه‌های تصفیه است که هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی باید چک کنید از جنس پلاستیک تهیه شده یا فلزی است. مخزن در دستگاه‌هایی که با سیستم اسمز معکوس کار می‌کنند جایگاه ویژه‌ای دارد، بنابراین اگر با مشکل پر نشدن مخزن تصفیه آب مواجه شدید بهتر است سرتاسر مخزن را بررسی کنید و ببینید آیا نشت آبی وجود دارد. هر گونه نشتی یا خیس بودن اطراف مخزن نشان دهنده سوراخ شدن است که معمولا به تعویض قطعه نیاز دارد.

آیا مخزن دستگاه‌های تصفیه آب قابل شارژ کردن است؟

علت پر نشدن مخزن تصفیه آب خانگی چیست؟

 

پاسخ مثبت است و خوشبختانه لازم نیست با بروز هر مشکل مخزن را تعویض کنید. شارژ مخزن در خانه و توسط شما هم امکان پذیر است، تنها کافی است مخزن را از دستگاه جدا کنید و در جای مناسبی مثل حمام آنقدر آن را تلمبه بزنید تا تمامی آب موجود در مخزن خارج شود. بعد می‌توانید به شکل تقریبی فشار آب ورودی به دستگاه را تنظیم کنید؛ مخزن در این مرحله شارژ شده و دوباره با کیفیت اول کار می‌کند. فقط کافی است آن را همان‌طور که از دستگاه جدا کردید مجدد سر جای اصلی خود وصل کنید.

برای پیشگیری از بروز مشکلات پر شدن مخزن دستگاه تصفیه آب چه کارهایی باید انجام داد؟

هنگام خرید فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی دقت کنید فیلترهای اصل و باکیفیت بخرید این کار عمر دستگاه را افزایش داده و از آسیب دیدگی سیستم اسمز معکوس پیشگیری می‌کند. گاهی افت کیفیت فیلتر ممبران یکی از عوامل اصلی ایجاد مشکل پر نشدن مخزن دستگاه است که با تعویض به موقع آن می‌توان از بروز مشکل جلوگیری کرد. بنابراین اگر دیدید مخزن دستگاه پر نمی‌شود و مدتی از زمان تعویض فیلتر ممبران گذشته قبل از هر اقدامی و پرداخت هزینه‌های اضافه، فیلتر را تعویض کنید مشکل احتمالا برطرف می‌شود. شما در مقاله‌های قبلی ما می‌توانید نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب را مشاهده کنید.

کار دیگری که لازم است انجام دهید آن است که از دستگاه بیش از ظرفیت تعیین شده برای آن کار نکشید و سرویس‌های دوره‌ای آن را به موقع انجام دهید، اگر دستگاه را از مراجع معتبر مانند مینروا فیلتر خریداری کرده باشید کارشناسان در زمان مقرر با شما تماس می‌گیرند تا دستگاه چک شود به آن‌ها اجازه دهید از تصفیه آب بازدید کنند و مشکلات احتمالی را رفع کنند تا از پر نشدن مخزن پیشگیری شود.

اگر به هر دلیلی نتوانستید علت به وجود آمدن مشکل را تشخیص دهید به جای دست زدن به بخش‌های مختلف دستگاه که ممکن است شدت آسیب دیدگی را افزایش دهد، با کارشناسان متخصص یا نمایندگی رسمی دستگاه تماس بگیرید و درخواست کنید برای رفع عیب مراجعه کنند.

دستگاه‌های اصل و باکیفیت همگی گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی دارند و به محض اینکه تماس بگیرید زمان مراجعه کارشناس به شما اطلاع داده می‌شود. اگر مشکل به وجود آمده شامل گارانتی دستگاه باشد بدون هزینه رفع می‌شود و اگر هم خارج از گارانتی باشد، با دریافت مبلغ اجرت تعمیر دستگاه رفع عیب شده و به شما تحویل می‌شود.

علت پر نشدن مخزن تصفیه آب خانگی چیست؟

کلام آخر

دستگاه تصفیه آب خانگی اصل تایوان هم مثل سایر لوازم خانگی ممکن است دچار آسیب شده و به تعمیر نیاز پیدا کند. علت پر نشدن مخزن تصفیه آب خانگی ممکن است به عوامل مختلفی مثل آسیب دیدگی مخزن یا سیستم اسمز معکوس وابستگی داشته باشد. بهترین کاری که برای پیشگیری از مشکل می‌توانید انجام دهید سرویس به موقع بهترین دستگاه تصفیه آب و استفاده اصولی از آن است که معمولا هنگام نصب دستگاه تصفیه از سوی کارشناسان به شما آموزش داده می‌شود.

تشخیص علت بروز مشکل در بسیاری مواقع ساده است و توسط خود شما هم امکان پذیر است اگر توانستید مشکل را تشخیص دهید کافی قطعه مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید و پس از تحویل خودتان تعویض کنید. این راهکار برای دستگاه‌هایی امکان پذیر است که از برندهای معتبر خریداری شده و قطعات آن به راحتی در بازار پیدا می‌شود. خوبی این دستگاه‌ها این است که حتی اگر خود شما هم نتوانید علت بروز مشکل را تشخیص دهید با یک تماس ساده می‌توانید تعمیرکار متخصص سیستم را پیدا کنید و بخواهید برای تعمیر سیستم تصفیه آب به منزل شما مراجعه کنید. دستگاه‌ها پس از رفع عیب مثل روز اول کار کرده و آبی شفاف، عاری از هر گونه بو و مشکل را به شما ارائه خواهند کرد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)