آیا کیت‌های تست آب به خوبی جواب می‌دهند؟

بررسی کیفیت آب باز کارهای مهمی است که برای سلامت بدن باید انجام دهید و می‌تواند از بروز بیماری‌های مختلف ناشی از مصرف آب آلوده پیشگیری کند. استفاده از کیت‌های تست آب یکی از روش‌هایی است که می‌تواند با تجزیه آب پارامترهای مختلفی مثل سختی، کلر، اکسیژن، آهن، نمک، فسفات، ید و سایر مواد موجود در آب را بررسی کرده و میزان سلامت آن را تعیین کند. با کمک این کیت‌ها می‌توانیم ببینیم آب قابل آشامیدن است یا خیر. از دیگر وسایلی که میتوان برای تست کیفیت آب آشامیدنی برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل در ایران استفاده نمود تی دی اس متر یا سختی سنج قلمی است. اما به نظر شما دقت این کیت‌های تست چقدر است و آیا می‌توانیم به نتایج آن‌ها اعتماد کنیم؟ در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

برای تست کیفیت آب چه روش‌هایی وجود دارد؟

در حال حاضر روش‌های مختلفی برای سنجش کیفیت آب آشامیدنی وجود دارد. یکی از ساده‌ترین راه‌های بررسی کیفیت آب آن است که یک لیوان شیشه‌ای شفاف را از آب پر کنید، سپس آن را در مقابل نور خورشید بگیرید اگر ذرات موجود در آن قابل مشاهده نباشند کیفیت آب در سطح مطلوبی است.

روش دیگر آن است که آب آشامیدنی را بو کنید، آب آشامیدنی باکیفیت نباید بو و طعم مشخصی داشته باشد. اگر بوی شدید کلر یا هر ماده دیگری در آن احساس شود، احتمال دارد کیفیت آن برای آشامیدن مناسب نباشد. دستگاه‌های مختلفی برای تست کیفیت آب وجود دارد به عنوان مثل دستگاه TDS متر ناخالصی‌های موجود در آب را شناسایی می‌کند.

کیت‌های تست آب هم در کنار سایر ابزار به کمک شما می‌آیند که بتوانید کیفیت آب مصرفی خود را به دقت مورد سنجش قرار دهید. این روزها با توجه به آلوده شدن منابع آب آشامیدنی سراسر جهان به انواع مواد مضر صنعتی و میکروبی خرید دستگاه تصفیه آب به یک ضرورت تبدیل شده است. در کنار آن باید هر از چند گاهی با روش‌های مختلف کیفیت آبی که مصرف می‌کنید را بسنجید.

کیت تست آب چیست و چه کار می‌کند؟

کیت تست آب متداول‌ترین روش برای اندازه‌گیری یون‌های موجود در آب است که می‌تواند کیفیت آب تصفیه شده را بسنجد. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی یا صنعتی هم به مرور زمان اگر از آن به خوبی مراقبت نکنید، ممکن است کیفیت اولیه خود را از دست بدهند؛ بنابراین خوب است هر از چندگاهی کیفیت آب خارج شده از آن‌ها ارزیابی شود تا در صورت وجود مشکل یا نیاز به تعویض فیلتر پک کامل فیلتر تصفیه آب به موقع اقدام شود تا همیشه از آبی گوارا و سالم بهره ببریم.

آیا کیت‌های تست آب به خوبی جواب می‌دهند؟

در حال حاضر طیف گسترده‌ای از کیت‌های داخلی و خارجی در بازار وجود دارد که کیفیت آن‌ها یکسان نیست. اگر می‌خواهید وضعیت آب مصرفی خود را از نظر وجود مواد مضر یا مواد معدنی موجود در آن بسنجید، قبل از هر چیزی باید یک برند کیت مناسب انتخاب کنید و بعد از آن به سراغ کیتی بروید که تمام مواد مورد نظر شما را با بالاترین دقت ارزیابی کند.

دقت کیت‌های تست آب چقدر است؟

بهترین روش تست آب کمک گرفتن از آزمایشگاه‌های حرفه‌ای است. این آزمایشگاه‌ها خلوص آب را تست می‌کنند و با جزئیات مشخص می‌کنند آب مصرفی دارای چه مواد مفید و مضری هستند. شما باید یک یا چند نمونه از آب مصرفی خودتان را داخل ظروف شیشه‌ای مخصوص بریزید و به آزمایشگاه ببرید تا نتیجه آزمایش با دقت کامل در اختیار شما قرار بگیرد.

حقیقت این است که تست آب در آزمایشگاه هزینه زیادی دارد و همیشه هم امکان پذیر نیست. خوشبختانه آب تصفیه شده در ایران کیفیت متوسطی دارد و در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان وضعیت آن مطلوب است. به همین دلیل نیازی نیست که دردسرهای آزمایشگاه رفتن را به جان بخرید. استفاده از کیت‌های تست راهکار خوبی است که وضعیت موجود را در مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی بررسی کرده و می‌تواند عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی را هم تا حد بالایی مورد سنجش قرار دهد.

حقیقت این است که همه کیت‌های موجود در بازار کارایی یکسانی ندارند، بنابراین قبل از هر چیز باید با انواع آن‌ها آشنا شوید تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

انواع کیت‌های تست آب کدام‌ها هستند؟

کیت‌های تست آب انواع مختلفی دارند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید کیت‌هایی برای سنجش آب آکواریوم و محیط‌های زیست آبزیان هم هست که بررسی می‌کند آب برای زیست آن‌ها مناسب باشد. در اینجا مقصود ما از کیت تست آب آن‌هایی است که سلامت آن را برای نوشیدن و مصرف روزانه انسان مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

کیت اندازه گیری سختی کل و کیت سختی آب تصفیه و خام مشهورترین انواع کیت‌ها هستند، در کنار آن کیت‌های تخصصی بسیاری هم برای سنجش نیتریت، نیترات، ازن و سایر مواد محلول در آب وجود دارد. کیت‌های تجزیه آب و انواع آن هم هستند که کمک می‌کنند شناخت بهتری از وضعیت آب مصرفی خود داشته باشید.

پارامترهای کلر، PH، سختی کل، اسیدیته و گاز کربنیک در سلامت آب بسیار تاثیر گذار هستند. بنابراین سعی کنید کیتی را انتخاب کنید که بتواند تمامی این پارامترها را با دقت بالا ارزیابی کند.

چطور یک کیت تست آب مناسب را انتخاب کنیم؟

با توجه به اینکه کیت‌های موجود در بازار کیفیت یکسانی ندارند در هنگام خرید باید به دقت انتخاب کنید تا بتوانید به نتایج اعلام شده کیت اعتماد بیشتری بکنید. نخستین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید برند است، سعی کنید به سراغ برندهای مشهور و شناخته شده بازار که امتحان خود را پس دادند بروید. خارجی و ایرانی فرق چندانی نمی‌کند، برخی برندهای وارداتی چینی چنان بی‌کیفیت هستند که اگر آن‌ها را بخرید قطعا پشیمان می‌شوید. برندهای داخلی باکیفیت برتری نسبی به برندهای نامعتبر چینی دارند. اگر به برترین برندهای خارجی دسترسی دارید، پیشنهاد می‌کنیم آن‌ها را بخرید.

مطالعه راهنمای خرید همه محصولات به ویژه قیمت دستگاه‌ تصفیه آب تایوانی اصل و کیت‌های تست به شما کمک می‌کند بهترین‌های موجود در بازار را شناسایی کنید. پس از خرید فیلتر تصفیه آب یا بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی هم حتما راهنمای استفاده از محصول را مثل راهنمای خرید مطالعه کرده تا بتوانید از کیت به بهترین شکل استفاده کنید.

آیا کیت‌های تست آب به خوبی جواب می‌دهند؟

قبل از خرید تست حتما اطمینان حاصل کنید که تمام پارامترهای مورد نظر شما را مورد سنجش قرار دهد و به تاریخ اعتبار آن دقت کنید تا تاریخ مصرف گذشته نباشد. خرید اینترنتی کیت‌های تست آب انتخاب بسیار مناسبی است که به شما کمک می‌کند مشخصات کیت را با دقت مطالعه کنید و بسته به نیاز خود و بودجه‌ای که در اختیار دارید، بهترین کیت را برای خودتان خریداری کنید.

تصفیه خانه‌های صنعتی به صورت مستمر کیفیت آب شهری را می‌سنجند اما آب هر منطقه شرایط خاص خودش را دارد که خوب است شما با خرید کیت آن را مورد ارزیابی قرار دهید، تا از وضعیت آب آشامیدنی خود آگاه باشید.

سخن پایانی

خرید دستگاه‌های تصفیه آب یکی از راهکارهای مقرون‌به‌صرفه و مفیدی است که کمک می‌کند همه بتوانند از مصرف آب بهداشتی سلامت لذت ببرند. برای اینکه یک دستگاه تصفیه آب مناسب بخرید قبل از هر چیزی باید کیفیت آب مصرفی خود را بسنجید و ببینید چه آلودگی‌هایی دارد تا یک دستگاه مناسب را خریداری کنید.

کیت‌های تست آب یکی از بهترین ابزارهای سنجش کیفیت آب هستند که کمک می‌کنند انتخاب مناسبی داشته باشید. امروزه دستگاه‌های مجهز به سیستم اسمز معکوس بهترین‌های موجود در بازار هستند، اما تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی باید در زمان مناسب انجام شود تا کیفیت آب همیشه یکسان باشد.

نتایج کیت‌های تست آب به اندازه آزمایشگاه‌های تخصصی دقیق نیستند، اما یک دید کلی از وضعیت آب آشامیدنی در اختیار شما قرار می‌دهند تا ببینید لازم است برای تصفیه خانگی اقدام کنید یا خیر.

همان‌طور که انواع فیلترهای دستگاه‌های تصفیه آب در بازار موجود است، کیت‌های داخلی و خارجی زیادی هم در بازار وجود دارند. سعی کنید کیت‌هایی را بخرید که گارانتی و خدمات پس از فروش مناسبی دارند و اعتبار آن‌ها از سوی سازمان‌های استاندارد کشور تایید شدند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)