انواع فیلترهای دستگاه‌های تصفیه آب

انواع مختلفی از سیستم تصفیه آب خانگی در بازار موجود است و هر یک از آنها از فناوری‌های مختلف تصفیه آب برای تولید آب سالم‌تر، ایمن‌تر و بهتر برای شما و خانواده شما استفاده می‌کنند.

اما، آیا می‌دانید در میان بهترین تصفیه آب خانگی کدامیک برای شما بهتر است؟ و یا کدام دستگاه بهترین ترتیب فیلتر تصفیه آب را برای تصفیه آب دارد؟ ما به شما بهترین برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی را معرفی نموده و شما را از مشخصات انواع بهترین مارک دستگاه تصفیه آب مطلع مینماییم.

با وجود اینکه روز به روز آلودگی‌های موجود در آب به دلیل عوامل صنعتی و محیطی بیشتر می‌شود، به همین دلیل برای ما بسیار مهم است که در مورد فناوری‌های مختلف تصفیه آب بیشتر بدانیم و با انواع دستگاه‌ها و انواع فیلترهای تصفیه آب با اطلاع از زمان تعویض فیلتر تصفیه آب و هزینه های نگهداری آن از خود محافظت کنیم. قبل از هر کاری دوست داریم تا درباره مزیت استفاده از تصفیه آب در خانه و قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل صحبت کنیم و بعد سراغ معرفی انواع پک کامل فیلتر تصفیه آب برویم.

چرا شما باید از سیستم تصفیه آب در خانه استفاده کنیم؟

اولاً، هزینه عملیاتی سیستم تصفیه آب خانگی و آب تصفیه شده در مقایسه با آب معدنی بظطری بسیار کمتر است. بله، برای خرید دستگاه تصفیه آب در ابتدا باید پول بیشتری هزینه کنید، اما قطعاً صرفه جویی قابل توجه چند ماهه را نسبت به آب معدنی بطری خواهید داشت.

بعد، مشکل مصرف آب معدنی بطری فقط در مورد هزینه نیست، بلکه بطری‌های پلاستیکی آن است که به سختی قابل بازیافت هستند و باعث آلودگی جدی زمین دوست داشتنی ما می‌شوند!

چرا شما باید از سیستم تصفیه آب در خانه استفاده کنیم؟

 

اگر می‌خواهید در آلوده کردن محیط زیست سهم کمتری نسبت به باقی افراد کره زمین داشته باشید، یک دستگاه تصفیه آب خانگی تهیه کنید و هرچه زودتر از آب معدنی بطری دور شوید.

در آخر، برای راحتی خود سراغ خرید دستگاه آب تصفیه کن بروید، مخصوصاً اگر خانواده بزرگی دارید. چرا باید بنزین و وقت خود را برای خرید آب بطری در فروشگاه‌های مواد غذایی هدر دهید، در حالی که می‌توانید آب آشامیدنی تمیز و ایمنی را درست از شیر آب یا چاه خصوصی خود داشته باشید؟

اما تمام این مزایا را برای شما، همین فیلترها به وجود می‌آوند و آب را سالم برای مصرف شما آماده می‌کنند. با این حساب، دستگاه تصفیه آب چه فیلترهایی دارد و هر کدام برای چه منظور در دستگاه هستند. همچنین ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب در دستگاه‌های مختلف به چه صورت است؟

انواع فیلتر تصفیه آب خانگی

یکی از مهم‌ترین اجزاهای دستگاه آب تصفیه کن، همین فیلترها هستند که در واقع کار اصلی تصفیه را این فیلترها انجام می‌دهند. سیستم فیلتراسیون آب، مدل‌ها و روش‌های مختلفی دارد و یکی از بهترین روش‌ها که در سطح جهانی به عنوان بهترین روش تصفیه شناخته می‌شود، سیستم تصفیه آب RO است و به همین دلیل است که جدیدترین دستگاه‌های آب شیرین کن در ایران و دنیا از این روش برای ساخت دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند.

برای اینکه بهترین و سالم‌ترین آب را از دستگاه آب تصفیه کن خانگی خود به دست آوریم، باید بدانیم که این آب آشامیدنی برای تصفیه شدن باید از چند مرحله فیلتر آب تصفیه گذر کند تا به کیفیت مطلوب و مناسب برسد و همچنین سختی آب آن به اندازه نرمال و استاندارد مصرف در بیاید. همه می‌دانیم که مصرف آب آشامیدنی برای سلامت بسیار مفید است و اگر قرار باشد از نوشیدن آب، بیشترین بهره را ببریم باید آن را به صورت تصفیه شده و بدون هر گونه آلودگی مصرف کنیم.

ترتیب قرار گرفتن فیلترهای تصفیه آب خانگی

دستگاه‌های آب تصفیه کن به لحاظ دارا بودن فیلتر و نحوه عملکرد متفاوت هستند. فیلترهای بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی به ترتیب زیر در دستگاه‌های چند مرحله‌ای قرار می‌گیرند و این مراحل است که آب مصرفی شما را به بهترین آب آشامیدنی دنیا تبدیل می‌کند:

  • فیلتر پلی پروپیلن: این فیلتر، فیلتر مرحله اول تصفیه آب خانگی است و آب آشامیدنی را از املاح درشت تصفیه می‌کند.
  • فیلتر کربن اکتیو: دستگاه آب تصفیه کن در مرحله دوم تصفیه آب با استفاده فیلتر کربن اکتیو که از پوسته نارگیل ساخته شده، آب را از وجود کلر تصفیه می‌کند.
  • فیلتر کربن بلاک: در مرحله سوم تصفیه آب، فیلتر سی تی او یا کربن بلاک وجود دارد که فشرده‌تر از مرحله دوم است و در واقع برای این در دستگاه آب شیرین کن وجود دارد تا کار فیلتر مرحله دوم را تکمیل کند.
  • فیلتر ممبران: اصلی‌ترین فیلتر بهترین دستگاه‌های آب تصفیه کن، فیلتر ممبران است که کار آن تصفیه تمام املاح مفید و مضر موجود در آب آشامیدنی است.
  • فیلتر پست کربن: فیلتر پست کربن یا کربن خطی مسئولیت شیرین کردن آب را بر عهده دارد و در واقع دستگاه را به یک دستگاه آب شیرین کن تبدیل می‌کند.
  • فیلتر مینرال: در مرحله ششم تصفیه آب است که فیلتر مینرال تمام املاح مفید همچون کلسیم، منیزیم و سدیم را که در مراحل قبلی از آب حذف شده بودند به آب آشامیدنی باز می‌گرداند.
  • فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی: در نهایت و در مرحله هفتم تصفیه آب، فیلتر قلیایی کننده آب است که آب را یونیزه قلیایی می‌کند و سطح PH آن را افزایش و به سطح نرمال می‌رساند.

اگر بخواهید برای مدت طولانی از دستگاه خود استفاده کنید باید بدانید که فیلترها را باید در زمان مناسب و به موقع تعویض کنید.

ترتیب قرار گرفتن فیلترهای تصفیه آب خانگی

 

انتخاب نوع دستگاه بر اساس نوع فیلتر و قیمت آن

قیمت انواع فیلتر تصفیه آب خانگی بسته به نوع دستگاه، برند و کشور سازنده آن تغییر می‌کند. توجه کنید که دستگاه‌های سه مرحله‌ای و پنج مرحله‌ای موجود در بازار دارای پمپ و مخزن نمی‌باشند و همچنین فیلتر ممبران مرحله چهارم را نیز ندارند. بسیاری ترجیح می‌دهند تا دستگاه را ارزان‌تر بخرند و هر چند این دستگاه‌ها کاملا آب آشامیدنی را تصفیه نمی‌کنند، اما خب ارزان قیمت هستند و می‌توان آنها را در رده دستگاه‌های ساده قرار داد که تنها رسوبات و کلر را از آب تصفیه می‌کنند.

معمولا از این دستگاه‌ها با این میزان فیلتر برای مناطقی استفاده می‌شود که میزان آلودگی آب بسیار پایین باشد و به طبع این نوع دستگاه را نمی‌توان برای شهرهای بزرگ مانند تهران و کرج استفاده کرد.

مینروا فیلتر ارائه کننده بهترین خدمات در مورد فیلتر تصفیه آب

مینروا فیلتر ارائه کننده و وارد کننده انواع فیلتر تصفیه آب خانگی است که برای تمامی مشتریان خود خدمات ارسال و تعویض فیلتر را به صورت رایگان انجام می‌دهد. شما در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب، تنها مبلغ فیلتر را پرداخت می‌کنید و باقی کارها را متخصصین مینروا به صورت رایگان برای شما انجام می‌دهند.

همگی فیلترهای موجود در مینروا فیلتر، فیلترهای درجه یک تایوانی، آمریکایی و ژاپنی هستند و تاییدیه بهداشت جهانی NSF را دارند. در فروشگاه اینترنتی مینروا فیلتر می‌توانید هر کدام از پک‌های مد نظر خود را انتخاب و خرید اینترنتی خود را انجام دهید و اگر در مورد فیلترها سؤالی داشته باشید،‌ با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید تا شما را در انتخاب بهتر راهنمایی کنند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)