ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر یکی از مهم‌ترین بخش‌های دستگاه‌‌ تصفیه آب خانگی است که کار جداسازی املاح و مواد مضر را از آب انجام می‌دهد و آن را قابل نوشیدن می‌کند. بهترین سیستم تصفیه آب اسمز معکوس است که در انواع مختلفی مثل زیر سینکی یا بدون پمپ و مخزن در بازار وجود دارند. تایوان یکی از کشورهای موفق در این حوزه است که انواع دستگاه‌های تصفیه آب خانگی را با بالاترین کیفیت به بازار ارائه می‌کند، دستگاه‌های تصفیه آب مینروا با فیلترهای استاندارد موجود در بازار کار می‌کنند. در این مطلب شما را با ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی آشنا می‌کنیم تا از مشخصات انواع دستگاه تصفیه آب خانگی اطلاعات بیشتری داشته باشید. همراه ما باشید.

فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه کار می‌کنند؟

فیلترهای دستگاه تصفیه آب در انواع 6 تا 8 مرحله‌ای به صورت بسته‌های 3 عددی ارائه می‌شوند. دستگاه‌ تصفیه آب تایوانی اصل بسیار باکیفیت و دارای قیمت مناسب هستند و از فیلترهای استاندارد استفاده می‌کنند. قیمت فیلترهای استاندارد هم در سطح مناسبی است و تهیه آن‌ها مقرون به صرفه است. جنس این فیلترها اغلب از مواد طبیعی ساخته شده و به صورت موثری مواد مضر اعم از انواع رسوبات، کلر و مواد جانبی مازاد دیگر را که ممکن است به بدن آسیب وارد کند، حذف می‌کنند.

فیلتر تصفیه آب معمولا باید در بازه زمانی 4 تا 6 ماه تعویض شود تا آب مصرفی بالاترین کیفیت را داشته باشد. زمان تعویض فیلتر تصفیه آب باید از سوی خدمات پس از فروش شرکت به شما اطلاع رسانی شود. اگر از یک شرکت معتبر و باسابقه مثل مینروا فیلتر از میان برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی انتخاب و خرید کنید حتما در این خصوص اطلاعات کافی را در اختیار شما خواهد گذاشت. نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا که محصولات را مستقیما از تایوان وارد کرده یا در کشور مونتاژ می‌کند خدمات مناسبی را در خصوص اعلام زمان تعویض و ارائه فیلترهای جدید به مصرف کنندگان ارائه می‌دهد تا پس از خرید محصول با خیال راحت از آب سالم و مناسب برای بدن انسان بهره‌مند شوند.

فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی به چه ترتیب قرار می‌گیرند؟

قیمت بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی در محصولات مینروا تایوان کاملا مقرون به صرفه هستند و دارای فیلترهای متعددی است تا بتواند تمام مواد مضر را به راحتی از آب جداسازی کرده و یک آب باکیفیت و بدون رنگ و بو را به شما ارائه دهد.

آب تصفیه شده با این روش، علاوه بر مصرف خانگی برای سلامت پوست و مو هم بسیار مناسب است. در اینجا به ترتیب استاندارد قرار گرفتن فیلترها در دستگاه تصفیه آب اشاره می‌کنیم.

ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

1. فیلتر پلی پروپیلن

اولین مرحله تصفیه آب خانگی عبور از فیلتر پلی پروپیلن است که به صورت فیلتر pp در سایز 10 اینچ در بازار عرضه می‌شود و به راحتی در دسترس شما قرار دارد. این فیلتر از مواد کاملا طبیعی که همان پنبه فشرده شده است تشکیل شده که کار جداسازی رسوباتی که با چشم غیر مسلح قابل دیدن هستند، مثل شن و ماسه را از آب انجام می‌دهد. اندازه این رسوبات معمولا بیش از 5 میکرون هستند و اگر از آب جداسازی نشوند ممکن است به صورت رسوب کتری قابل مشاهده باشند. مصرف این مواد به کلیه‌ها آسیب وارد کرده و ممکن است به بروز سنگ کلیه منجر شوند.

خرید این فیلتر که در بسته‌های سه عددی با قیمت مناسب ارائه می‌شود، مدتی شما را از خرید این نوع فیلتر بی‌نیاز می‌کند. اگر به دنبال مشخص کردن ترتیب قرار گیری فیلترها هستید، در دستگاه‌های 6 مرحله‌ای این اولین فیلتری است که باید تعویض شود.

2. فیلتر کربن اکتیو گرانول

این فیلتر که به صورت مختصر udf gac نامیده می‌شود، کار جداسازی کلر و مواد جانبی آن را از آبی که در مرحله قبل یک بار فیلتر شده و گل و لای از سطح آن حذف شده است را، انجام می‌دهد. کربن موجود در این فیلتر از نوع اکتیو است و با آزاد سازی یون‌های مثبت و منفی کلر، کلرامین و هر نوع ماده مضر دیگر مشابه کلر را از آب جدا می‌سازد.

در دستگاه‌های تصفیه آب تایوانی که اصل باشند، این فیلتر از مواد طبیعی مثل پوسته نارگیل که نوعی کربن گیاهی است تهیه شده است، هنگام خرید باید دقت کنید که دستگاه اصلی را که دارای فیلتر کربن اکتیو گرانول طبیعی است را خریداری کنید.

فیلترهای گیاهی به ویژه فیلترهایی که با پوست نارگیل تهیه شده اولویت اول خرید هستند و بالاترین کیفیت را در اختیار دارند. استفاده از فیلترهای مرغوب و باکیفیت که با استانداردهای جهانی تهیه شده‌اند، می‌توانند سلامت شما را تضمین کنند؛ فیلترهای غیر استاندارد که با مواد نامرغوب تهیه شده‌اند می‌توانند سرطان‌زا باشند.

3. کربن فشرده یا کربن بلاک

فیلتر cto مرحله قبل تصفیه را تکمیل می‌کند و باقی مواد جانبی کلر را به صورت کامل از آب جدا می‌سازد. این فیلتر معمولا دو تا سه بار در سال تعویض می‌شود تا کیفیت جداسازی مواد مضر آن در بالاترین سطح باشد. اندازه این فیلتر معمولا 10 اینچ است و به خوبی کلر و کلرامین موجود در آب را حذف می‌کند. فیلتر کربن بلاک سومین فیلتر از پک کامل فیلتر تصفیه آب محسوب میشود.

4. فیلتر ممبران

اهمیت این فیلتر به حدی است که فیلتر کربن فشرده برای محافظت از آن در دستگاه تصفیه آب نصب می‌شود. در فیلتر ممبران ریزترین مواد مضر موجود در آب که ممکن است با چشم قابل مشاهده نباشد و اندازه آن کمتر از 0,0001 میکرون تصفیه می‌شوند.

عمر این فیلترها نسبت به سایر فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی بیشتر است و ممکن است سالی یک بار لازم باشد آن را تعویض کنید؛ گاهی تا بیش از یک سال هم دوام می‌آورند. کارشناسان خدمات پس از فروش محصول می‌توانند زمان دقیق تعویض آن را به شما اعلام کنند.

سم آرسنیک که به مقدار کم در بعضی آب‌ها یافت می‌شود، آلومینیوم و نیترات موجود در آب‌های خانگی که ممکن است در تصفیه‌خانه‌های صنعتی از آب جدا نشده باشند، با این فیلتر به خوبی تصفیه می‌شوند. نیترات هم مثل آرسنیک بسیار خطرناک است و همچنین آلومینیوم ممکن است به بیماری زوال عقل منجر شود.

5. فیلتر پست کربن

آبی که در مرحله چهارم تصفیه شده، پاکیزه است و آلودگی در آن دیده نمی‌شود، این فیلتر بیشتر برای حذف بو، رنگ و طعم از آب بکار برده می‌شود و post carbon در واقع یک فیلتر آب شیرین کن است. این فیلتر هم سالی یک‌بار باید تعویض می‌شود.

6. فیلتر معدنی ساز

این فیلتر معمولا در مدل‌های پیشرفته دستگاه تصفیه آب معدنی ساز وجود دارد مواد معدنی مفیدی که در مراحل مختلف تصفیه از آب حذف شده‌اند را به آب بازگردانده و به آن خاصیت معدنی می‌دهد. سدیم، کلسیم، بی‌کربنات و منیزیم مواد مفیدی هستند که این فیلتر به آب اضافه می‌کند. این فیلتر هم سالی دو بار باید تعویض شود.

توصیه می‌کنیم فیلترها را در زمان مشخص شده تعویض کنید تا آب کیفیت بالایی داشته باشد. برخی از شرکت‌ها از انواع دیگری از فیلترها استفاده می‌کنند، اما فیلترهای دستگاه تصفیه آب مینروا از استانداردهای بالایی برخوردار هستند و همیشه در دسترس شما قرار دارند. شما از طریق فروشگاه اینترنتی تصفیه آب مینروا فیلتر می‌توانید انواع دستگاه مینروای اصل را با بالاترین کیفیت به راحتی و بدون صرف زمان خریداری کنید. تعویض فیلترها کار سختی نیست و شما در خانه خودتان هم می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید. در صورت لزوم می‌توانید از کارشناسان ما در خصوص نحوه تعویض فیلتر کمک بگیرید.

اگر از فیلترهای استاندارد استفاده کنید بعد از تعویض فیلتر در رنگ و طعم آب تغییر ایجاد نمی‌شود؛ در صورت مشاهده تغییر احتمالا فیلتر مناسبی را خریداری نکرده‌اید. توصیه می‌کنیم از نمایندگی‌ها معتبر فیلتر تهیه کنید تا به مشکل برنخورید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)