نحوه تعویض فیلتر پست کربن به چه صورت است؟

تعویض فیلتر تصفیه آب کار چندان سختی نیست و در خانه به تنهایی می‌توانید آن را انجام دهید، فقط کافی است یک‌بار وقت بگذارید و شیوه انجام کار را یاد بگیرید. نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب پست کربن کمی با دیگر فیلترها متفاوت است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب نحوه دقیق تعویض آن را به شما آموزش دهیم. فیلترهای پست کربن در واقع پنجمین نوع از فیلترهای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مینروا هستند که کیفیت بو، رنگ و طعم آب آشامیدنی را ارتقا می‌دهند؛ اگر دوست دارید نحوه تعویض این فیلتر را یاد بگیرید این مطلب برای شما مفید است.

نحوه تعویض فیلتر پست کربن به چه صورت است؟

چرا باید فیلتر دستگاه‌های تصفیه آب خانگی تعویض شوند؟

کیفیت آب مصرفی شما به میزان قابل توجهی به فیلترهای دستگاه تصفیه آب بستگی دارد. بهترین و باکیفیت‌ترین دستگاه‌ها اگر از فیلترهای تاریخ گذشته و بی‌کیفیت استفاده کنند نمی‌توانند املاح و مواد مضر آب را حذف کرده و کیفیت آب مصرفی شما به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

اگر دیدید آب کتری رسوب می‌کند یا آب رنگ و طعم سابق را ندارد، احتمالا وقت آن رسیده تا فیلتر دستگاه تصفیه آب خود را تعویض کنید، در صورتی‌که مطمئن نیستید می‌توانید از کارشناسان شرکتی که فیلتر را از آن خرید کرده‌اید کمک بگیرید. استفاده از شرکت‌های معتبر و بهترین برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی برای خرید فیلتر این مزیت را دارد که کارشناسان خدمات پس از فروش همیشه پاسخگوی سوالات احتمالی شما هستند.

فیلتر پست کربن در دستگاه تصفیه آب خانگی به چه کار می‌آید؟

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی در کنار فیلتر ممبران یک فیلتر پست کربن دارد که روی رنگ و طعم آب تاثیر مستقیمی دارد. این فیلتر در دستگاه‌های تصفیه اهمیت زیادی دارد و لازم است به موقع و در زمان‌بندی مشخص تعویض شود. از دیگر مشخصات بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی میتوان به این موضوع اشاره نمود که فیلتر پست کربن بهترین دستگاه های تایوانی، از کربن گیاهی پوسته نارگیل استفاده میکنند و درصد کربن آن 100 درصد میباشد در صورتی که دستگاه های متفرقه از آنتراسیت برای پست کربن و فیلترهای کربنی مرحله دوم و سوم استفاده مینماییم.

این فیلتر در دستگاه تصفیه آب مینروا از مواد کاملا طبیعی تهیه شده و معمولا از جنس پوسته نارگیل است. این ماده یک کربن آزاد صددرصد گیاهی است که استفاده از آن برای بدن مفید است. فیلترهایی که از مواد غیر طبیعی تهیه شده‌اند سرطان‌زا هستند و می‌توانند به سلامت بدن آسیب بزنند.

در دستگاه‌ها تصفیه آب مینروا که محصول کشور تایوان هستند این فیلترها به شکل کپسول‌های سفید رنگی تهیه شده که بیشتر مواقع روی دستگاه نصب شده‌اند و اولین فیلتری هستند که به چشم شما می‌آیند.

حقیقت این است که عدم تعویض به موقع این فیلتر روی طعم آب تاثیر مستقیم دارد و می‌تواند به تلخی آب منجر شود. این فیلتر معمولا باید سالی یک‌بار تعویض شود، اگر نحوه تعویض این فیلتر را به خوبی یاد بگیرید به راحتی می‌توانید فیلترهای مرحله پنجم و ششم و هفتم و هشتم را هم تعویض کنید و با خرید و اطلاع از قیمت پک کامل فیلتر تصفیه آب، دستگاه خود را به طور کامل سرویس نمایید. افرادی که فرصت این کار را ندارند نباید نگران باشند چون می‌توانند از کارشناسان برای انجام این کار کمک بگیرند.

نکات مهمی که هنگام تعویض فیلتر پست کربن باید رعایت کنید کدام است؟

پیش از آغاز کار تعویض فیلتر پست کربن لازم است این نکات را رعایت کنید:

 • پیش از تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب، دستکش مخصوص لوله کشی به‌دست کنید.
 • در صورتی‌که دستگاه تصفیه آب شما برقی است حتما برق دستگاه را قطع کنید.
 • هنگام تعویض فیلترها حتما به جهت قرارگیری فیلتر در دستگاه دقت داشته باشید.
 • پیش از تعویض فیلتر حتما تمام شیرهای ورودی آب به دستگاه را ببندید.
 • قبل از آغاز کار، راهنماهای مربوط به تعویض فیلتر را مطالعه کنید و بدون آگاهی کار خود را آغاز نکنید.
 • اگر احساس می‌کنید فرصت انجام این کار را ندارید یا آموزش‌ها برای شما کافی نبوده، می‌توانید از یک کارشناس کمک بگیرید.

مراحل تعویض فیلتر پست کربن دستگاه‌های تصفیه آب مینروا چگونه است؟

معمولا تعویض فیلتر تصفیه آب در مرحله اول تا سوم با فیلتر پست کربن به صورت هم‌زمان انجام ‌می‌شود اما ما اینجا فقط به تعویض فیلتر پست کربن می‌پردازیم. شما به خوبی می‌دانید که در ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی فیلتر پست کربن در مرحله پنجم قرار دارد. توجه داشته باشید که قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل به قیمت فیلتر تصفیه آب که در آن استفاده شده نیز بسیار بستگی دارد پس از فیلترهای آب خانگی خانگی با کیفیت برای تعویض فیلتر های خود استفاده نمایید تا بهترین آب آشامیدنی برای نوشیدن را در اختیار داشته باشید.

برای تعویض فیلتر تصفیه آب پست کربن مرحله پنجم باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. شیر مخزن را ببندید تا فیلتر مرحله پنجم خالی از آب شود.
 2. مخزن فیلتر پست کربن به یک سه راهی متصل است که از یک سو به فیلتر چهارم و از سوی دیگر به ورودی مخزن اتصال دارد، شما باید مخزن را از فیلتر پست کربن جدا کنید.
 3. خروجی فیلتر هم به یک سه راهی متصل است که یک سمت آن به شیر میکس و سمت دیگر به ورودی فیلتر مرحله ششم که معدنی ساز است متصل شده است. شما باید شلنگ‌های تصفیه را از آن جدا کرده و مخزن را آزاد کنید.
 4. در این مرحله فیلتر پست کربن کاملا از دو سمت آزاد شده، آن را از روی شاسی بردارید.
 5. به کمک یک انبردست معمولی می‌توانید اتصالات کوئیک فیتینگ را از فیلتر جدا کنید، دقت کنید اتصالات کوئیک خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید تا باز شود.
 6. از انبر استفاده کنید و سایر اتصالات را هم از فیلتر پست کربن جدا کنید.
 7. استفاده از نوار تفلن به عایق بندی بهتر اتصالات کمک می‌کند و مانع از نشتی آب می‌شود، به هنگام تعویض فیلتر حتما از نوار تلفن استفاده کنید تا از هدر رفت آب و خرابی زودهنگام دستگاه پیشگیری کنید. نوار تفلن را به شکل کاملا صاف در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید به طوری که رزوه‌ها و پیش اتصال را بپوشاند.
 8. پس از پیچیدن نوار تلفن، فیلتر جدید را دقیقا مثل فیلتری که باز کردید در جای خود متصل کنید.
 9. دقت کنید جهت ورودی خروجی فیلتر را برعکس به دستگاه نبندید چراکه آب را تصفیه نخواهد کرد.

مراحل تعویض فیلتر پست کربن دستگاه‌های تصفیه آب مینروا چگونه است؟

اگر محل ورودی و خروجی فیلتر را فراموش کردید جای نگرانی نیست، دستگاه از هر دو سو به سه راهی متصل می‌شود و به هر صورت آن را ببندید مشکلی پیش نمی‌آید.

استفاده از نوار تفلن باعث می‌شود بستن اتصالات کمی دشوارتر از باز کردن آن شود، صبر و حوصله داشته باشید تا به اتصالات و لوله‌ها آسیبی وارد نشود.

شکستن رزوه‌های اتصال داخل فیلتر، کل اتصال و فیلتر را خراب کرده و دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید. موقع تعویض فیلتر سعی کنید با نظم مراحل را انجام دهید و موقع باز کردن اتصالات سعی کنید نحوه قرار گیری آن‌ها را به خاطر بسپارید به این ترتیب بستن فیلتر پست کربن جدید ساده‌تر می‌شود.

کلام آخر

استفاده از آب تصفیه شده کیفیت زندگی شما را ارتقا داده و از بروز بسیاری بیماری‌ها پیشگیری می‌کند، خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی گام خوبی برای دسترسی به آب باکیفیت است. اگر در انتخاب دستگاه دقت کنید می‌توانید مدلی را انتخاب کنید که از فیلترهای استاندارد استفاده می‌کند که نمونه آن در بازار موجود است و به راحتی می‌توان آن را پیدا کرد. تعویض به موقع فیلتر در کیفیت آب مصرفی شما تاثیر بسیاری دارد. خرید دستگاه‌هایی که در کنار فیلتر پست کربن، فیلتر مینرال معدنی ساز هم دارند کمک می‌کند بتوانید به بهترین آب آشامیدنی دسترسی داشته باشید. این آب سختی استانداردی دارد و تمام املاح و مواد مورد نیاز بدن را به صورت هم‌زمان در اختیار دارد.

دستگاه‌های تصفیه آب مینروا محصول کشور تایوان است و از کیفیت بالایی برخوردار است. تمام این دستگاه‌ها از سیستم اسمز معکوس که بهترین سیستم موجود در بازار است استفاده می‌کنند. استفاده از فیلتر پست کربن که از مواد طبیعی ساخته شده یکی از نقاط قوت این دستگاه است که در رنگ و طعم خوب آب تاثیر مستقیم دارد. شما با مراجعه به سایت مینروا فیلتر می‌توانید دستگاه مورد نیاز خود را از میان مدل‌های موجود انتخاب کرده و دستگاه تصفیه آب باکیفیت و اصل را به راحتی خریداری کنید. کلیه فیلترهای این دستگاه به راحتی در دسترس شما قرار دارد و می‌توانید بدون دغدغه و راحت از آن استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)