بهترین آب برای دم کردن چای چیست؟

یکی از استادان چای در چین باستان، لو یو، که در فرهنگ چینی به عنوان حکیم چای شناخته می‌شود، نظریه‌ای داشت مبنی بر این که بهترین آب برای تهیه چای باید از وسط یک رودخانه کوهستانی جمع شود. با توجه به اینکه بیشتر ما دوست‌داران چای به نهر کوهستانی جوشان که از آنجا آب شیرین برای دم آوری چای جمع آوری می‌شود دسترسی نداریم، باید با گزینه‌های موجود کار دم کردن چای خود را راه بیندازیم. اما گزینه‌های ما کدام است و کدام یک از اینها برای دم کردن چای بهتر است؟

بدون شک خرید دستگاه تصفیه آب خانگی میتواند یکی از گزینه های مناسب برای تهیه و دم کردن چای باشد زیرا آب آشامیدنی عاری از املاح مضر و رسوبات باعث میشود چای شفاف دم شود و رنگ تیره به خود نگیرد. قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل در رنج چهار الی هفت میلیون تومان است با این حال بسیار از آب معدنی به صرفه تر بوده و زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی نیز هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب چندان زیاد و گران قیمت نخواهد بود. در ادامه به بررسی بهترین آب برای دم کردن چای میپردازیم و با توجه به مشخصات بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، به شما در بازار ایران برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی را نیز معرفی مینماییم تا طبق بودجه مد نظرتان بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

چندین منبع و انواع مختلف آب وجود دارد که به طور معمول برای دم کردن چای استفاده می‌شود. هر کدام از آنها در مورد تأثیر آن بر عطر و طعم چای، مزایا و معایب مشخصی شناخته می‌شوند.

بهترین آب برای دم کردن چای چیست؟

هر آبی که pH بالاتر از 7 داشته باشد باید قبل از استفاده برای دم کردن چای، فیلتر و تصفیه شود. زیرا آب سخت سرشار از مواد معدنی است که می‌تواند عطر و طعم ناخوشایندی به چای ببخشد. خب، به طور معمول هر آبی دارای PH بالاتر از 7 است و این مسئله برای کسانی که می‌خواهند چای با طعم عالی و لذیذی درست کنند مشکل ایجاد می‌کند. آب با pH بالاتر از 8.5 در دسته آب سخت طبقه بندی می‌شود و در صورت فیلتر و تصفیه نشدن آب مورد استفاده برای دم کردن چای، هنگام نوشیدن جای مزه و طعم تلخی را حس خواهید کرد. اگر بعد از تصفیه کردن، آب هنوز بوی مواد معدنی می‌دهد، ممکن است لازم باشد از آب جایگزین مانند آب جوشیده به عنوان منبع جایگزین آب برای تهیه چای دبش و لذیذ استفاده کنید.

آب معدنی برای دم کردن چای

اگر آب شیر خانه شما برای تهیه چای مناسب نیست، همیشه می‌توانید به عنوان یک راه حل جایگزین به آب معدنی، آب جوشیده و آب تصفیه شده مراجعه کنید. اما به خاطر داشته باشید که همه آب‌های معدنی بطری برای این کار مناسب نیستند. آب معدنی، همان‌طور که از نامش پیداست، سرشار از مواد معدنی است که به چای شما طعم فلزی ناخوشایندی می‌بخشد، در حالی که آب مقطر، که مقدار کمی مواد معدنی دارد، چای خوش طعم، سبک و بدون مزه‌ی بدی به وجود می‌آورد.

اگر برای دم کردن چای خود آب بطری را انتخاب می‌کنید، بهترین انتخاب آب چشمه با کیفیت بالا است. برچسب محصولات را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی در آب و منشأ آن کجا است. در حالت ایده آل، شما باید به دنبال آب چشمه‌ای خنثی (pH 7) باشید، زیرا این ماده عطر و طعم خنثی نیز خواهد داشت و بر طعم چای شما تأثیر منفی نمی‌گذارد. سطح جامدات محلول (TDS) در آب باید کمتر یا برابر با 30 قسمت در میلیون باشد. اگر چای زیادی می‌نوشید، تأثیرات زیست محیطی و هزینه‌های مربوط به خرید آب معدنی بطری، جزء مواردی هستند که باید حتما بررسی کنید.

در این حالت، سرمایه گذاری روی بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی با کیفیت خوب و صرفاً تصفیه آب آب شیر، ممکن است از نظر اقتصادی و همچنین زیست محیطی نیز مفید باشد. امروزه، با تأثیری که آب معدنی بطری در آلودگی و تولید ضایعات در محیط زیست دارد، توصیه می‌کنیم از آب تصفیه شده استفاده کنید.

یک دستگاه تصفیه آب خانگی که کامل باشد یعنی از پک کامل فیلتر تصفیه آب بهره گیری کند میتوانید علاوه بر تصفیه آب آشامیدنی با کیفیت خوب، طیف وسیعی از آلاینده‌های آب آشامیدنی را از بین می‌برد و آب آشامیدنی در اختیار شما قرار می‌دهد که صد در صد بهتر و به صرفه تر از آب معدنی بوده و میتواند املاح معدنی مفید را نیز توسط یک دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای حفظ نماید ضمن این که توانایی قلیایی کردن آب لوله کشی شهری را نیز دارد که در دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ای این امکان فراهم است همچنین میتواند با بهره گیری از فیلتر آنتی باکتریال اکسیژن ساز در دستگاه تصفیه آب 8 مرحله ای سطح اکسیژن آب آشامیدنی را نیز افزایش دهد.

این عملکرد با انواع فیلتر تصفیه آب تایوانی درجه یک اورجینال و اصل که توسط شرکت مینروا فیلتر عرضه میگردند امکان پذیر است و ما بهترین تصفیه آب خانگی تایوانی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

آب معدنی برای دم کردن چای

آب شیر برای دم کردن چای

متخصصان چای در سراسر دنیا آب لوله کشی تصفیه شده را همانند همان آب جاری در کوهستان‌ها مناسب برای دم کردن چای می‌دانند. اگر آب شیر خانه شما طعم خنثی دارد، ممکن است خوب باشد که مستقیماً از آب شیر استفاده کنید، بدون اینکه حتی نیاز به فیلتر شدن داشته باشید. با این حال، به خاطر داشته باشید که یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت خوب باعث از بین رفتن فلزات سنگین، کلر و سایر مواد مضر و همچنین طعم دهنده به آب می‌شود که نه تنها طعم چای شما را بد می‌کنند بلکه ممکن است سلامتی شما را به خطر بیندازند.

آب شیر برای دم کردن چای

بنابراین، بهترین آب برای چای چیست؟

در حالت ایده آل، شما به دنبال آب چشمه‌ی خنثی (pH 7) باید باشید، زیرا این ماده عطر و طعم خنثی نیز خواهد داشت و بر طعم چای شما تأثیر منفی نمی‌گذارد. اما در زندگی شهری دسترسی به چنین آبی ممکن نیست. بنابراین، همان‌طور که آب تصفیه شده تازه و پاک به عنوان بهترین آب برای دم کردن قهوه مناسب است و استفاده می‌شود، برای دم کردن چای نیز بهترین انتخاب می‌تواند باشد. این نوع آب نه تنها طعم و مزه‌ی بسیار عالی به چای دم شده‌ی شما می‌دهد، بلکه نوشیدن آن را ایمن و سالم می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)