آیا آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب خانگی ضرر دارد؟

یکی از چالش‌ برانگیزترین پرسش‌ هایی که ممکن است درباره دستگاه‌ های تصفیه آب پیش بیاید، این است که آیا آبی که با بهترین تصفیه آب خانگی تصفیه شده، برای بدن ما ضرر دارد؟ اگر بخواهیم تنها در یک جمله پاسخ این پرسش را بدهیم، می‌توانیم بگوییم دستگاه‌ تصفیه آب تایوانی اصل در صورتی که از کیفیت لازم برخوردار باشند و به‌ درستی استفاده شوند، ایمن هستند. این دستگاه‌ ها در سراسر دنیا به صورت گسترده استفاده می‌شوند و توانسته‌ اند تأییدیه‌ های بین‌ المللی بهداشت را هم دریافت کنند.

البته باید به این نکته اشاره کرده که دستگاه‌ های تصفیه آب خانگی هم مانند هر دستگاه دیگری فواید و معایب خاص خود را دارند. با شناخت نحوه عملکرد این دستگاه‌ ها و اطلاع از سرویس و قیمت فیلتر تصفیه آب تایوانی و مزایا و اشکالاتی که دارند، می‌توانیم بهتر درباره آنها تصمیم بگیریم. در این مقاله ما به شما درباره عملکرد و ویژگی‌ های این دستگاه‌ ها و زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی بیشتر توضیح خواهیم داد.

آیا آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب خانگی ضرر دارد؟

آب شهری که در اختیار ما قرار می‌گیرد تصفیه شده است. در نتیجه مصرف آن ایمن به حساب می‌آید. با این حال ممکن است در مسیر رسیدن آب از تصفیه‌خانه به منزل ما آلودگی‌های مختلفی از راه‌های گوناگون مانند لوله‌کشی‌های پوسیده به آن وارد شود. همچنین برخی از میکروب‌های بیماری‌زا مانندکریپتوس پرودیوم به‌ واسطه کلر از بین نمی‌روند و ممکن است بیماری‌های گوارشی ایجاد کنند همچنین برای این که بدانید کلر آب چگونه از بین میرود برای ماهی باید در نظر داشته باشید که در بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی مینروا، که مدل هشت مرحله ای اکسیژن ساز آن است، کلر توسط فیلتر دوم و سوم که کربن فعال و کربن بلاک است به کلی از آب آشامیدنی لوله کشی شهری حذف کامل میگردد.

دستگاه تصفیه آب به ما کمک می‌کند که نه‌تنها از دست میکروب‌های باقی‌مانده در آب راحت شویم، بلکه مواد سرطان‌زا مانند فلزات سنگین را هم از آب حذف کنیم. این دستگاه‌ها حتی کلر را هم از آب حذف کرده و یک آب خالص و گوارا در اختیار ما قرار می‌دهند.

دستگاه ‌های تصفیه آب خانگی با بالا ترین کیفیت

هرچه دستگاه تصفیه آب شما کیفیت بالاتری داشته باشد، آبی که به دست شما می‌رسد سالم‌تر خواهد بود. دستگاه‌های مینروا بهترین دستگاه‌های تصفیه آب در ایران هستند. این دستگاه‌ها در چند مدل مختلف تولید می‌شوند و فیلترهای گوناگونی مانند فیلتر قلیایی‌ساز و فیلتر UV دارند که به تصفیه بهتر آب کمک می‌کند.

بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران

فواید و معایب دستگاه تصفیه آب

تا اینجا همه چیز در مورد آب تصفیه شده خوب به نظر می‌رسد. با توجه به اینکه مسئله کمبود آب آشامیدنی تمیز و سالم به یک بحران در بسیاری از نقاط دنیا تبدیل شده است، دستگاه‌های تصفیه آب خانگی به ما کمک می‌کنند تا به آب سالم دسترسی پیدا کنید.

از جمله خواص تصفیه آب خانگی این است که طعم و بوی نامطبوع آب را از بین می‌برد. در نتیجه طعم چای، قهوه و غذای شما بهتر می‌شود. همچنین بعد از استفاده از دستگاه تصفیه آب، دیگر در کتری شما خبری از جرم نخواهد بود. علاوه بر این تمام میکروب‌های موجود در آب به کمک دستگاه‌های تصفیه آب از بین می‌روند. این موضوع به‌ویژه برای کودکان و سالمندان که ایمنی بدن کمتری دارند بسیار مفید خواهد بود.

یکی دیگر از فواید استفاده از دستگاه تصفیه آب از بین بردن مواد شیمیایی و فلزات سنگین است. در داخل آب شهری مواد مضری مانند نیترات وجود دارد. منشأ نیترات موجود در آب کودهای کشاورزی هستند که به آب‌های زیرزمینی راه پیدا کرده و آنها را آلوده می‌کنند و . چاه‌های فاضلاب هم منابع دیگری هستند که باعث افزایش نیترات در آب‌های زیرزمینی می‌شوند. تحقیقات علمی ارتباط بین نیترات و برخی انواع سرطان را نشان داده است. همچنین مصرف زیاد نیترات در کودکان و به‌ویژه نوزادان کمتر از شش ماه به بیماریسندروم کودک آبی منجر می‌شود.

فواید و معایب دستگاه تصفیه آب

آرسنیک، سرب و زنگ آهن از مواد مضر و خطرناک دیگری هستند که ممکن است در آب شهری وجود داشته باشند و به کمک دستگاه تصفیه آب از بین خواهند رفت. بسیاری از مواد مضر در آب از طریق طعم و بو شناسایی نمی‌شوند و تنها آزمایش آب می‌تواند وجود آنها را نشان دهد.

مزایای دیگری هم می‌توان برای استفاده از دستگاه تصفیه آب در نظر گرفت. برای مثال، اگر شما از آن دسته افراد هستید که به جای استفاده از آب شیر به نوشیدن آب‌های معدنی روی آورده‌اید، استفاده از دستگاه تصفیه آب به شما کمک می‌کند تا آب معدنی کمتری بخرید و به این ترتیب پلاستیک کمتری مصرف کنید. مصرف کمتر پلاستیک به کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و بهبود وضعیت محیط زیست کمک می‌کند. ضمن این که بهترین نوشیدنی برای کمبود آب بدن استفاده و نوشیدن آب آشامیدنی تصفیه شده از بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی اصل تایوان در ایران است.

قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل در بازار ایران بسیار مقرون به صرفه بوده و سرویس های دوره ای آن هم هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب چندانی روی دست شما نخواهند گذاشت. علاوه بر آن در بسیاری از مقالات علمی ثابت شده که آب تصفیه شده توسط سیستم اسمز معکوس Reverse Osmosis از بهترین دستگاه تصفیه آب، بسیار کیفیت بالاتری نسبت به آب معدنی و آب لوله کشی شهری خواهد داشت. آب تصفیه شده اگر به صورت ولرم ناشتا در اول صبح و آخر شب مصرف شود میتواند خواص چربی سوزی بالایی نیز داشته باشد که در بسیاری از رژیم های غذایی کاهش وزن یا عضله سازی این تکنیک مورد استفاده قرار میگیرد و یکی از فواید نوشیدن آب در شب همین است.

با وجود همه این مزایا می‌توانیم معایبی هم برای دستگاه‌های تصفیه آب متصور شویم. در حال حاضر بیشتر دستگاه‌های تصفیه آب خانگی از روش RO برای تصفیه آب استفاده می‌کنند. این تکنیک کارایی بسیار بالایی دارد. با استفاده از روش RO که با نام اسمز معکوس هم شناخته می‌شود، یون‌های دو و چند ظرفیتی هم از آب حذف می‌شوند. در نتیجه این دستگاه‌ها به‌عنوان آب شیرین‌کن هم شناخته می‌شوند. اما این دستگاه‌ها ممکن است تا اندازه دو سوم آبی که تصفیه می‌کنند، فاضلاب تولید کنند. این یعنی مصرف آب این دستگاه‌ها بیشتر است.

معایب دستگاه تصفیه آب خانگی

یکی دیگر ازمشکلات تصفیه آب خانگی این است که دستگاه تصفیه آب تمام مواد اضافی و املاح آب را از بین می‌برد و آبی خالص در اختیار ما قرار می‌دهد. در صورتی که برخی مواد موجود در آب مانند کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم برای بدن ما لازم هستند. پس نوشیدن آب صد در صد خالص ممکن است در طولانی مدت باعث بروز کمبود برخی مواد مانند کلسیم در بدن شود. اما نگران نباشید؛ زیرا دستگاه‌های تصفیه آب جدید راه‌حل‌هایی برای این مشکل ارائه کرده‌اند.

در دستگاه‌های تصفیه آبی که از سیستم‌های به‌روز استفاده می‌کنند، یک قطعه با نام شیر میکس وجود دارد. شیر میکس آب تصفیه شده را با مقدار مشخصی از آب شهری مخلوط کرده و سپس به سمت مخزن می‌فرستد. این کار نه‌تنها باعث می‌ شود املاح مورد نظر در آب به اندازه کافی زیاد شود، بلکه طعم آب را بهتر می‌کند. یکی از علت پر نشدن مخزن تصفیه آب خانگی، خراب بودن شیر میکس میتواند باشد.

دستگاه تصفیه آب با بروزترین تکنولوژی

یکی دیگر از راهکارهایی که برای اضافه کردن املاح مورد نیاز بدن به آب آشامیدنی استفاده می‌شود، فیلتر مینرال است که به این سوال پاسخ میدهد که آب مقطر چیست؟ آب مقطر عاری از هرگونه املاح مضر و مفیدی است ولی فیلتر مینرال باعث میشود در بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی بتوانید علاوه بر استفاده از آب عاری از املاح مضر املاح معدنی مفید را نیز در اختیار داشته باشید.. این فیلتر بر روی برخی دستگاه‌ها نصب شده و املاح مفید را به آب تصفیه اضافه می‌کند. ضمن این که در قیمت پک کامل فیلتر تصفیه آب هر چند 6 مرحله ای 7 مرحله ای یا 8 مرحله ای باشد، فیلتر مینرال موجود است و میتوانید از آن بهره مند شوید. دستگاه تصفیه آب ۶مرحله‌ای معدنی ساز مینروا از جمله دستگاه‌ های تصفیه باکیفیتی است که از فیلتر مینرال بهره می‌گیرد. تمام قطعات دستگاه‌ تصفیه آب مینروا در تایوان تولید شده‌اند و با گارانتی طلایی بدون قید و شرط ۱۲ماهه در اختیار شما قرار می‌گیرند.

نصب فیلتر مینرال برای دستگاه تصفیه آب خانگی

آب تصفیه اسیدی و قلیایی

یکی از خواص تصفیه آب خانگی که باعث می‌شود استفاده از آن مناسب باشد، تنظیم pH آب است. pH آب خالص در حدود ۷ است. چنین آبی نه خاصیت اسیدی دارد و نه خاصیت قلیایی. اگر پی هاش آب کمتر از ۷ باشد اسیدی و اگر بیشتر از آن باشد بازی خواهد بود.

پی هاش آب مطلوب برای نوشیدن بین ۶٫۵ تا ۸٫۵ در نظر گرفته می‌شود. از طرفی این عدد در آب آشامیدنی معمولاً نزدیک به ۷ است. گاهی اوقات در طول مسیر لوله‌کشی کمی آهن در آب حل می‌شود که باعث اسیدی شدن آن می‌شود. مصرف آب اسیدی برای بدن مطلوب نیست و ممکن است مضراتی به همراه داشته باشد. در نقطه مقابل مصرف آب بازی یا قلیایی برای بدن مفید است.

آب تصفیه شده اسیدی و قلیایی

به همین دلیل در برخی دستگاه‌های تصفیه آب از فیلترهای قلیایی‌ساز استفاده می‌شود. این فیلترها با اضافه کردن املاح مفید به آب pH آن را بالا می‌برند. مصرف آب قلیایی pH خون را هم تنظیم می‌کند و باعث بهبود جریان خون در بدن می‌شود. از طرف دیگر برای افرادی که ناراحتی معده دارند، مصرف آب قلیایی مفید است؛ زیرا اسید معده را خنثی کرده باعث آرام شدن سوزش معده می‌شود.

فیلتر قلیایی ساز دستگاه تصفیه آب

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب

حتماً تابه‌حال متوجه شده‌اید که مصرف آب تصفیه شده از دستگاه تصفیه آب خانگی ضرری برای بدن ندارد. اما این موضوع در شرایطی است که از دستگاه تصفیه آب استاندارد و مناسب استفاده کنید. این روزها دستگاه‌های تقلبی بسیاری در بازار وجود دارد. کیفیت فیلترهای این دستگاه‌ها بسیار نامناسب است و احتمال دارد در تصفیه آب چندان موفق عمل نکنند. به‌علاوه طول عمر دستگاه‌های تصفیه آب تقلبی بسیار کم است و ممکن است باعث نارضایتی صاحب خود شوند. همچنین میبایست بدانید میزان استاندارد مصرف آب در روز برای انسان بالغ بین 6 الی 8 لیوان است.

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب

برای آنکه مطمئن شوید بهترین دستگاه تصفیه آب را برای خود انتخاب کرده‌اید و از مشکلات تصفیه آب خانگی دور باشید، باید بتوانید تا حدی دستگاه‌های تقلبی را تشخیص دهید. استفاده از پلاستیک نامرغوب در دستگاه که با لمس کردن مشخص می‌شود، یکی از نشانه‌هاست. متفاوت بودن برند هر کدام از قطعات دستگاه نیز یک نشانه دیگر است. سعی کنید دستگاه تصفیه آب خود را تنها از نمایندگی‌های فروش و شرکت‌های معتبر تهیه کنید. برای شناخت دستگاه‌های مختلف بد نیست چند روزی تحقیق کنید و گزینه‌های مختلف را بررسی کنید.

چگونه تصفیه آب تقلبی را از دستگاه اورجینال تشخیص دهیم؟

دستگاه‌های تصفیه آب مینروا از بهترین گزینه‌های دردسترس برای شما هستند. این دستگاه‌ها بهترین قیمت را نسبت به کیفیت خود دارند و ارسال آنها به تمام کشور رایگان است. همچنین امکان نصب رایگان دستگاه تصفیه آب در تهران و البرز برای مشتریان محترم فراهم شده است. در سایر شهرها نیز از طریق تماس تلفنی یا به صورت آنلاین مراحل نصب راحت دستگاه در اختیار شما قرار داده می‌شود.

فیلتر ممبران این دستگاه‌ها که اصلی‌ترین فیلتر آنها است در تایوان و تحت لیسانس آمریکا تولید شده است. سایر فیلترها نیز اورجینال هستند و مشتریان این دستگاه‌ها از پشتیبانی مادام‌العمر برای دستگاه‌های تصفیه آب خود برخوردار هستند. می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مشخصات فنی دستگاه‌ها و عملکرد آنها با مشاورین فروش مینروا فیلتر تماس بگیرید.

دستگاه تصفیه آب مینروا

 آب تصفیه شده از دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل مفید است یا مضر؟

دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل مینروا با بهره گیری از سیستم اسمز معکوس بهترین تکنولوژی تصفیه آب آشامیدنی طبق استاندارد جهانی بهداشت آب آشامیدنی را برای بهبود سلامت بدن انسان و جلوگیری از بیماری های ناشی از آب آلوله تصفیه کرده و مفید است

کیفیت آب تصفیه شده از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی چگونه است؟

سختی آب خروجی از بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا عددی بین 30 الی 90 است که طبق گواهی بین المللی کیفیت آب آشامیدنی به افزایش سطح سیستم ایمنی بدن انسان کمک بسیاری مینماید

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)