آب معدنی یا خرید دستگاه تصفیه آب خانگی؟

احتمالا تا به حال با موادی داخل آب آشامیدنی خانه خود مواجه شدید، یاهنگام نوشیدن آب متوجه بو و طعم بد شدید ویا اینکه متوجه کدری آب آشامیدنی در خانه خود شدید. در تمام این موارد، همه به دنبال این هستند که این موارد را برطرف کنند و آب آشامیدنی سالم و ایمن در خانه خود داشته باشند. برای این منظور دو راه پیش روی خود دارید: خرید و نوشیدن آب معدنی یا خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی.

اما تصمیم‌گیری از میان آب معدنی یا دستگاه تصفیه آب سخت است و بسیاری، از مزایا و معایب هر کدام از این گزینه‌ها خبر ندارند.در این مقاله قصد داریم تا در مورد آب معدنی و خرید دستگاه تصفیه آب صحبت کنیم تا به شما کمک کنیم که تصمیم‌گیری هوشمندانه و در عین حال عاقلانه و به‌صرفه‌ای داشته باشید.

آب معدنی یا خرید دستگاه تصفیه آب خانگی؟

آب معدنی یا آب آشامیدنی منزل

آب معدنی یکی از انواع آب آشامیدنی است که امروزه به طور گسترده در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های سراسر جهان موجود است. آب معدنی انواع مختلف دارد که در  واقع از منابع مختلفی تهیه می‌شوند که عبارت‌اند از:

 • آب چشمه طبیعی
 • آب یخچال‌های طبیعی
 • آب معدنی
 • آبمعدنی طعم‌دار
 • آب چاه بطری‌شده
 • آب گازدار
 • آب معدنی تصفیه‌شده
 • آب بطری مقطر یا تصفیه‌شده
 • آب لوله کشی بطری‌شده

برخی از محصولات سالم‌تر، تمیزتر و ایمن‌تر از بقیه هستند. به عنوان مثال، آب معدنی تصفیه‌شده باید حاوی ناخالصی‌های کمتری باشد که این ناخالصی‌ها معمولا در آب لوله کشی یافت می‌شوند.

در چند سال گذشته، مصرف آب معدنی به طور قابل توجهی افزایش یافته است، زیرا از آب لوله کشی ایمن‌تر در نظر گرفته می‌شود و همچنین طعم بهتری دارد. اما با این حال، به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی و اثراتی که آب معدنی روی سلامت دارد، برای بسیاری سوال شده که آب معدنی بهتر است یا آب لوله کشی؟ یا آب جوشیده بهتر است یا آب معدنی؟

آب لوله کشی از چاه‌ها، دریاچه‌ها، رودخانه‌ها یا مخازن بزرگ به خانه‌ها می‌آید. این آب معمولا قبل از ورود به خانه‌ها، از فرایند تصفیه گذر می‌کند. در حالی که در بسیاری از مناطق آب آشامیدنی با آلودگی مواجه است، اما می‌توان این نتیجه را گرفت که در کل آبی ایمن و قابل شرب است. برخی از مزایای آب لوله کشی عبارت‌اند از:

 • طعم آن به اندازه آب معدنی خوب است
 • اثرات زیست محیطی بسیار کمترینسبت به آب معدنی دارد
 • ارزان و استفاده از آن راحت است

به طور کلی، آب لوله کشی و معدنی هر دو برای هیدراته نگه داشتن بدن خوب هستند. اما با این حال، آب لوله کشی به طور کلی گزینه بهتری است، زیرا به اندازه آب معدنی ایمن است، اما هزینه و اثرات زیست محیطی بسیار کمتری دارد.حتی می‌توانید با اضافه کردن میوه به آب لوله کشی، طعم خوبی به آن بدهید و از آن روزانه استفاده کنید.

اگر سالم بودن یا کیفیت آب نگرانی اصلی شماست، به جای خرید منظم آب معدنی، به خرید دستگاه تصفیه آب اصل تایوان فکر کنید.

آب معدنی یا آب آشامیدنی منزل

معایب آب معدنی

آب معدنی نیز مانند دیگر محصولات موجود در بازار دارای معایبی است. در ادامه برخی از مهم‌ترین مضرات آب معدنی را نام خواهیم برد:

 • قیمت: وقتی به قیمت محصولات موجود در بازار نگاه می‌کنید و آن را با خرید دستگاه تصفیه آب تایوانی مینروا مقایسه می‌کنید،متوجه می‌شویدکه برای خرید آب معدنی باید هزینه‌ی زیادی پرداخت کنید. بطری‌های آب معدنی حتی می‌توانند هزاران برابر گران‌تر از بهترین مارک تصفیه آب تمام شوند. علاوه بر این، روز به روز به قیمت هر بطری آب معدنی اضافه می‌شود.
 • مواد شیمیایی:در حالی که ممکن است آب درون بطری‌های آب معدنی توسط موسسات بهداشتی بررسی شود، اما خود بطری‌ها از نظر سلامت دچار نقص‌هایی هستند. مطالعات نشان داده‌اند که برخی مواد شیمیایی مضر از طریق بطری‌ها وارد آب می‌شوند.
 • اثرات زیست محیطی: تجزیه یک بطری آب تقریبا 1000 سال طول می‌کشد. به‌علاوه، سوزاندن بطری‌های پلاستیکی بخارهای سمی تولید می‌کند و در محیط زیست پخش می‌شود. در حال حاضر حدود 2 میلیون تن بطری پلاستیکی آب در محل دفن زباله‌ها رها شده است و این یکی از مهم‌ترین مضرات آب معدنی است.

معایب آب معدنی

فواید دستگاه تصفیه آب نسبت به آب معدنی

دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی برای این منظور استفاده می‌شودکه طعم بهتری به آب بدهد و این نوشیدنی را برای نوشیدن ایمن‌تر و سالم‌ترکند. نحوه تصفیه آب و کیفیت آب تصفیه‌ شده به نوع سیستم فیلتراسیون دستگاه آب تصفیه کن بستگی دارد. آب تصفیه‌ شده، بر اساس نوع تکنولوژی به کار رفته در دستگاه‌ های تصفیه آب کیفیت متفاوتی دارد.

ما درباره دو سیستم متداول در دستگاه‌ های تصفیه آب، یعنی سیستم کربن فعال و اسمز معکوس در زیر توضیحاتی ارائه می‌دهیم. اگر می‌ خواهید درباره سیستم‌ های تصفیه و نحوه عملکرد آن‌ ها اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید سراغ دیگر مقالات ما بروید.

سیستم کربن فعال

کربن فعال، فیلتری در دستگاه است که بسیار متخلخل است و همین موضوع باعث می‌شود که مقدار زیادی باکتری و مواد شیمیایی موجود در آب آشامیدنی را جذب کند. در این روش تصفیه آب، بسیاری از ناخالصی‌ های موجود در آب از بین می‌ روند، اما عمدتاً برای تصفیه کلر از آب کاربرد دارد.

اما با این حال، کربن فعال قابلیت جذب تمام مواد شیمیایی را ندارد، بنابراین در فرایند تصفیه آب، بسیاری از مواد شیمیایی از فیلترها عبور می‌کنند. علاوه بر این، قیمت فیلتر تصفیه آب کربن فعال باید پس از مدتی تعویض فیلتر تصفیه آب شود، زیرا منافذ داخل آن مسدود می‌شوند و در صورت پر شدن، عملا هیچ باکتری و مواد شیمیایی را جذب نخواهد کرد.

از فیلترهای کربن فعال اغلب در دستگاه‌های خانگی ارزان قیمت مانند پارچ‌های تصفیه آب یاآب تصفیه‌کن‌هایی که سر شیر وصل می‌شوند، استفاده می‌شود.

سیستم اسمز معکوس

در سیستم اسمز معکوس، آب تحت فشار بالا از یک غشای نیمه تراوا عبور می‌کند و مواد آلاینده پشت این غشا باقی می‌مانند. این روش نزدیک به 100 درصد باکتری‌های مضر، مواد آلی و جامدات محلول در آب را کاهش می‌دهد و در عین حال انرژی بسیار کمی مصرف می‌کند. قیمت پک کامل فیلتر تصفیه آب در مدل های هشت مرحله ای اکسیژن ساز که بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل در بازار ایران محسوب میشوند عددی بین 500 الی یک میلیون و پانصد هزار تومان است که شامل فیلتر ممبران بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی فیلمتک سیزده لایه ریزبافت نیز میشوند.

قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس برای برند مینروا که مدل هشت مرحله ای اکسیژن ساز است در اردیبهشت 1403 بین 7 الی 7.5 میلیون تومان است که میتواند گزینه استاندارد و اورجینال برای خرید دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل در بازار ایران باشد و در همه شهرها همچون تهران، همدان، اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز، اراک، کرج و دیگر شهرهای ایران دارای نمایندگی انحصاری و خدمات نصب و ارسال رایگان هستند.

اما با این حال، مدت زمان تصفیه آب در این روش طولانی‌ تر است. علاوه بر این، نگهداری از این سیستم‌ها معمولابسیار پیچیده و سخت است. اما با این حال، این روش به روش متداول و پرکاربرد و البته ایمن در تمام دستگاه‌های تصفیه آب تبدیل شده و برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی از این روش در دستگاه‌ های خود استفاده می‌کنند.

بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران که بسیار مقرون به صرفه تر از خرید آب معدنی هم میباشد و به شما این امکان را میدهد که در طول بیست و چهار ساعت تا دویست لیتر آب تصفیه شده با بهترین سختی برای آشامیدن و حفظ سلامت بدن انسان را در اختیار داشته باشید، مارک مینروا تایوان است که جزو برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی در دنیا محسوب میگردد و شامل شش الی هشت مرحله فیلتراسیون اسمز معکوس به همراه فیلتر آنتی باکتریال، قلیایی کننده و مینرال معدنی ساز است.

اما سیستم تصفیه آب در دستگاه‌ های آب شیرین کن خانگی هر چه باشد، این دستگاه‌ های مزایای بسیاری دارند و این مزایا پاسخ سوال آب معدنی یا دستگاه تصفیه آب را می‌دهند. در اینجا به برخی از دلایل استفاده از دستگاه‌ های تصفیه آب و فواید دستگاه تصفیه آب اشاره خواهیم کرد:

سیستم اسمز معکوس

 • آب تصفیه‌شده بدون بو است:آب آشامیدنی در برخی مناطق، بوی بدی دارد و حتی بوی کلر در برخی مناطق بسیار زیاد است. تصفیه خانه‌ها برای از بین بردن باکتری‌های موجود در آب شهر، از کلر استفاده می‌کنند. بسیاری از دستگاه‌ های تصفیه آب امکان تصفیه کلر را دارند. بنابر این، زمان برداشت آب از دستگاه تصفیه آب، می‌توانید مطمئن باشید که آب هیچ بوی بدی نمی‌دهد و با لذت آب آشامیدنی را می‌نوشید.
 • آب تصفیه‌شده سالم و ایمن است:با کمک دستگاه تصفیه آب، ذرات شیمیایی و فیزیکی که برای سلامت انسان خوب نیستند،را از بین می‌برید. آفت‌کش‌هایی که در کشاورزی استفاده می‌شوند، هنگام بارندگی به دریاچه‌ها و رودخانه‌هاراه پیدا می‌کنند. فرآیند تصفیه آب با کمک سیستم اسمز معکوس حتی این ذرات ریز که مضر هستند را حذف می‌کند. امابا این حال، آب طبیعی دارای مواد معدنی سالمی است که برای ما مفید است. برخی از دستگاه‌های تصفیه آب می‌توانند این مواد معدنی مفید را در آب تصفیه‌شده حفظ کنند. به این ترتیب، شما و خانواده‌تان می‌توانید سالم‌ترین آب ممکن را بنوشید. دستگاه‌های مینروا فیلتر این کار را برای شما و خانواده‌تان انجام می‌دهند.
 • آب تصفیه‌شده مقرون‌به‌صرفه است:حتی با اینکه صرف هزینه برای خرید دستگاه تصفیه آب در ابتدا زیاد به نظر برسد، اما این هزینه در طولانی مدت متوجه این سرمایه گذاری خواهید شد و از صرف هزینه سرسام‌آور برای خرید آب معدنی خلاص خواهید شد.
 • طعم آب تصفیه‌شده بهتر است:آیامی‌دانستید که بسیاری از برندهای تولیدکننده آب معدنی در دنیا از آب لوله کشی برای پر کردن بطری‌های خود استفاده می‌کنند؟در حالی که بسیاری از مردم تصور می‌کنند آب معدنی طعم بهتری دارد، اما آزمایش‌های انجام‌شده خلاف این نظریه را ثابت می‌کنند. بسیاری از مردم طعم آب تصفیه‌شده را به طعم آب معدنی ترجیح می‌دهند.بنابراین،آب تصفیه‌شده طعم بهتری نسبت به آب لوله کشی و آب معدنی دارد و در کنار آن، آلاینده‌ای را نیز در خود ندارد.
 • دسترسی به آب تصفیه‌شده راحت‌تر است: یکی از بهترین فواید دستگاه تصفیه آب این است که می‌توانیدآن را هر زمان که نیاز دارید، از شیر برداشت روی سینک بردارید.اما برای استفاده از آب معدنی باید تعداد زیادی بطری خریداری کنید و در خانه‌های امروزی، جا برای نگه داشتن مقدار زیادی آب معدنی وجود ندارد. اما با خرید دستگاه تصفیه آب و تنها با زدن یک دکمه یا اهرم، آب آشامیدنی بدون آلودگی خواهید داشت.حتی می‌توانید پارچ‌های آب را به صورت مداوم برای مهمانی پر کنید تا مهمان‌ها نیز بتوانند از آب آشامیدنی خوش طعم و سالم بنوشند.حتی می‌توانید از آب تصفیه‌شده داخل بطری قابل حمل خود بریزید و آن را همراه خود به باشگاه و هر جای دیگر ببرید.

فواید دستگاه تصفیه آب نسبت به آب معدنی

دستگاه تصفیه آب بخریم یا نخریم؟

در صورتی که مدتی از آب لوله کشی در خانه خود استفاده نکنید و بعد از چند روز شیر آب را باز کنید، با باز شدن شیر ناخالصی‌ هایی را مشاهده کنید که آب را کدر و تیره رنگ می‌کنند. در این آب، شن، ماسه و حتی جلبک سبز نیز وجود دارد. چرا آبی که پس از تصفیه توسط تصفیه خانه‌ ها به خانه ما رسیده می‌شد، باید اینگونه آلوده باشد؟

آب در مسیر رسیدن به خانه شما از لوله‌ های شهری عبور می‌کند و در این مسیر، آلودگی‌ هایی را جذب می‌کند. فرسودگی خطوط لوله و مخازن ذخیره آب باعث خوردگی فلز می‌شود.این موضوع، باعث تغییر رنگ و طعم آب و تکثیر مجدد میکروارگانیسم‌ ها می‌شود. این مواد مضر برای بدن انسان از طریق لوله‌ های فرسوده وارد آب می‌شوند:

 • ذرات بزرگ
 • باکتری‌ها
 • ویروس‌ها
 • آنتی بیوتیک‌ها
 • فلزات سنگین
 • مواد معدنی
 • مواد آلی و غیره

بنابر این، همین مواد و وجود آنها در آب تصفیه‌شده شهری، دلیل خوبی برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی در خانه هستند. با خرید بهترین تصفیه آب خانگی می‌توانید از شر این مواد آلاینده در آب آشامیدنی خود خلاص شوید. برای این منظور، دستگاه‌های مینروا فیلتر را به شما توصیه می‌کنیم، چرا که دستگاه‌های این برند دارای استاندارد جهانی بهداشت NSF، گواهینامه کنترل کیفیت بهداشت آب Water Quality، گواهی سازمان بهداشت غذا و دارو آمریکا FDA و استاندارد CE اروپا هستند، که تمام این گواهی‌ها برتری این برند در بازار ایران را نشان می‌دهند.

دستگاه تصفیه آب بخریم یا نخریم؟

 

کیفیت آب معدنی و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی کدام بهتر است؟

آب معدنی های عرضه شده در بازار دارای سختی بالای 100 هستند اما بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی مینروا با کاهش سختی آب و حذف کامل املاح مضر سختی آب لوله کشی شهری را تا زیر 100 طبق استاندارد جهانی بهداشت کاهش میدهد و املاح معدنی مفید برای سلامت بدن انسان را حفظ میکند.

خرید آب معدنی یا قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی مقرون به صرفه تر است؟

آب معدنی باید به صورت مداوم خریداری شود و حمل آن نیز بسیار سخت خواهد بود ضمن این که در شبانه روز به آن دسترسی نخواهید داشت اما با خرید دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی میتوانید در طول شبانه روز تا 200 لیتر آب تصفیه شده کاملا سالم در اختیار داشته باشید و هزینه های سرویس دوره ای و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب نیز نسبت به خرید آب معدنی بسیار به صرفه تر است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)