قیمت و انواع دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی

سیستم تصفیه آب شهری وظیفه دارد تا آب آشامیدنی مورد نیاز شهروندان را تأمین کند. در طول فرایند تصفیه، به منظور گندزدایی موادی مانند کلر به آب شهری اضافه می‌کنند. همچنین در طول مسیر آب از تصفیه خانه تا منزل شهروندان احتمال دارد آلودگی و مواد شیمیایی مختلفی از راه‌های گوناگون مانند لوله‌کشی‌های قدیمی به آب راه پیدا کنند. در نتیجه آبی که به دست شهروندان می‌رسد خالص نیست. این موضوع می‌تواند برای افرادی که بیماری‌های خاصی مانند سنگ کلیه دارند یا کودکان، سالمندان و افراد باردار که حساسیت بیشتری دارند، مشکلاتی ایجاد کند.

چاره و راه حل جلوگیری از این مشکلات ناشب از آب لوله کشی شهری، استفاده و خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل است که کیفیت بالایی داشته باشد و توانایی حذف املاح بسیار مضر موجود در آب آشامیدنی را داشته باشد. ضمن این که قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی اصل تایوان مینروا در بازار ایران بسیار مقرون به صرفه بوده و میتواند در واقع یک سیستم اسمز معکوس پمپ و مخزن دار با قطعات درجه یک را در اختیار شما قرار دهد.

قیمت و انواع دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی

استفاده از انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و آب شیرین کن خانگی زیر سینکی Household Water Purifier UnderSink، بهترین روش برای تصفیه آب و نوشیدن آب استاندارد و باکیفیت است. بسیاری از شهروندان، زمانی که به سراغ خرید دستگاه‌های تصفیه آب خانگی می‌روند با گزینه‌های مختلف و قیمت‌های متنوعی روبه‌رو می‌شوند که ممکن است باعث سرگردانی آنها شود و حتی آنها را از خرید منصرف کند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع دستگاه تصفیه آب موجود در بازار ایران آشنا کنیم و با معرفی بهترین برندهای موجود به شما در انتخاب بهتر کمک کنیم.

انواع دستگاه تصفیه آب

دستگاه‌های تصفیه آب انواع مختلفی دارند و هرکدام از آنها کارایی منحصر به فردی دارد. در بازار ایران از دستگاه‌هایی که در ورودی ساختمان‌ها قرار می‌گیرند گرفته تا دستگاه‌هایی که روی کابینت قرار می‌گیرند و دستگاه‌های زیر سینکی، وجود دارد. در حال حاضر محبوب‌ترین و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی که توسط برندهای گوناگون تولید می‌شود، دستگاه زیر سینکی است. دستگاه‌های زیر سینکی اصولاً به دو شکل کار می‌کنند.

انواع دستگاه تصفیه آب

نوع اول آنها با روش اولترا فیلتراسیون کار می‌کند. در این روش آب از تعدادی قیمت پک کامل فیلتر تصفیه آب عبور کرده و تصفیه می‌شود. اما دستگاه‌های جدیدتر علاوه بر فیلترهای قدیمی فیلتری به نام ممبران دارند که در آن آب با روش اسمز معکوس فیلتر می‌شود و در نتیجه تقریباً تمام میکروب‌های موجود در آن نیز از بین می‌روند. در این دستگاه‌های جدید، یک پمپ نیز وجود دارد که با برق کار می‌کند.

علاوه بر فیلترهای معمول الیافی و کربنی، فیلترهای دیگری هم وجود دارند که به برخی دستگاه‌ها اضافه شده و کارکردهای بیشتری برای آنها فراهم می‌کنند. در ادامه به معرفی هرکدام از این دستگاه‌ها و عملکرد آنها خواهیم پرداخت.

تصفیه آب اسمز معکوس

در حال حاضر خرید دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل اسمز معکوس Original Taiwanese Water Purifier With Reverse Osmosis System بیش از هر دستگاه دیگری در بازار محبوبیت دارد. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم. دستگاه‌هایی که با روش اسمز معکوس کار می‌کنند از فیلتر ممبران استفاده می‌کنند. اسمز معکوس فرایندی است که در آن از فشار آب برای معکوس کردن جریان اسمزی و تصفیه آب استفاده می‌کنند. در فرایند اسمز، اگر دو محلول با غلظت‌های متفاوت توسط یک غشا نیمه‌تراوا از یکدیگر جدا شوند، آب از محلول رقیق‌تر وارد محلول غلیظ‌تر می‌شود تا به تعادل برسند. حال اگر در طرف غلیظ یک فشار بیشتر وجود داشته باشد این جریان برعکس می‌شود. از این موضوع در دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس (RO) برای تصفیه آب استفاده می‌کنند. بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اسمز معکوس به‌روزترین روش برای تصفیه آب است.

تصفیه آب اسمز معکوس

 فیلتر ممبران معمولاً در مرحلۀ چهارم تصفیه آب قرار می‌گیرد و برای ایجاد فشار، به پمپ و جریان برق احتیاج دارد. در این دستگاه‌ها آب پس از تصفیه شدن در یک مخزن نگهداری می‌شود تا در زمان مورد نیاز به مصرف برسد. دستگاه‌های RO نسبت به دستگاه‌های قدیمی قیمت بالاتری دارند؛ اما در عوض آب را به طور کامل تصفیه می‌کنند و از آنجایی که یون‌های آب و تمام سختی آب را حذف می‌کنند، آب شیرین کن خانگی نیز هستند. برند مینروا Minerva تولیدکنندۀ دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل با بهترین قیمت است که با روش RO کار می‌کنند.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

تصفیه آب فرابنفش

یکی از دلایل تفاوت قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی، تفاوت در تعداد مراحل تصفیه و تعداد فیلترهای موجود در آنها است. یکی از انواع دستگاه‌هایی که در بازار وجود دارد، دستگاه تصفیه آب فرابنفش است. دستگاه‌های تصفیه آب فرابنفش علاوه بر فیلترهای الیافی، کربنی و فیلتر ممبران یک فیلتر اضافه دارند که با نام فیلتر فرابنفش یا UV شناخته می‌شود.

با اینکه فیلترهای ممبران قادر به حذف ۹۸٫۸ درصد از میکروب‌های موجود در آب هستند، اما ممکن است مقدار بسیار کمی میکروب هنوز در داخل آب وجود داشته باشد. برای از بین بردن تمام میکروب‌ها، ویروس‌ها و آلرژن‌های موجود در آب از فیلتر UV استفاده می‌شود. در این فیلتر یک لامپ کنترل شده اشعه فرابنفش وجود دارد که بدون استفاده از مواد شیمیایی که برای بدن مضر هستند تمام میکروب‌های موجود در آب را از بین می‌برد، ضمن این که توسط دستگاه تصفیه آب به این سوال نیز میتوانیم پاسخ دهیم که آیا دستگاه تصفیه آب نیترات را میگیرد؟ . اغلب این فیلترها شش وات هستند و عملکرد مشابهی دارند، هرچند ممکن است ظاهر آنها با یکدیگر متفاوت باشد.

تصفیه آب فرابنفش

از نکات مثبت درباره فیلتر فرابنفش این است که با سرعت بسیار زیادی فرایند گندزدایی را انجام می‌دهد و هیچ اثری بر روی بو و طعم آب ندارد. در عین حال با توجه به اینکه میزان اشعه UV در این فیلتر کنترل‌شده است، استفاده از آن هیچ خطری برای بدن انسان ندارد و می‌تواند به صورت خودکار تمام ویروس‌ها و میکروب‌های موجود در آب را از بین ببرد. با وجود فیلتر UV در کنار تصفیه RO حتی آب‌های چاه را نیز می‌توانید به‌راحتی تصفیه کنید. تصفیه کننده آب چاه هشت مرحله‌ای لامپ یو وی دار مینروا مدل Minerva Ro8_UV یک دستگاه تصفیه آب کامل ساخت تایوان است که می‌توانید به این منظور تهیه کنید.

تصفیه کننده آب چاه هشت مرحله ای لامپ یووی دار

تصفیه آب یونیزه قلیایی

نوشیدن آب اسیدی برای سلامتی انسان خوب نیست. به همین دلیل در دستگاه‌های تصفیه آب مواد اسیدی موجود در آب نیز از آن حذف می‌شوند. گفته می‌شود نوشیدن آب قلیایی مزایای بسیاری برای سلامت عمومی بدن ما دارد. میزان استاندارد مصرف آب در روز برای آب یونیزه قلیایی اسید موجود در معده را خنثی می‌کند و از این جهت برای افرادی که مشکل معده دارند مفید است، در مقاله آب مقطر چیست به طور کامل توضیح دادیم که بهترین برند تصفیه آب تایوانی اصل در ایران دستگاهی است که آب را مقطر نکند و سختی آب را بیش از اندازه کاهش ندهد و توانایی قلیایی کردن پی اچ آب آشامیدنی مصرفی روزانه را نیز داشته باشد تا از مسمومیت با آب جلوگیری نماید. به‌علاوه جذب آب قلیایی سریع است و باعث شادابی پوست و نشاط بیشتر افراد می‌شود و بهترین نوشیدنی برای کمبود آب بدن، آبی با میزان پی اچ بالای هفت است که خواص آنتی اکسیدانی یا ضد سرطانی بسیار قوی برای بدن انسان به ارمغان می آورد.

تصفیه آب یونیزه قلیایی

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی یونیزه قلیایی pH آب را در محدوده بین ۷٫۷ تا ۹ نگه می‌دارد. به این ترتیب آب خاصیت قلیایی و آنتی‌اکسیدانی پیدا می‌کند که به پیشگیری از بیماری‌هایی مانند سرطان کمک خواهد. کرد. به طور کل دو نوع فیلتر قلیایی وجود دارد که در دستگاه‌های تصفیه آب استفاده می‌شوند. در نوع اول از فلزات قلیایی مانند منیزیوم برای قلیایی کردن آب استفاده می‌شود. در نوع دوم از کلرید یا هیدروکسید فلزات قلیایی استفاده می‌شود. نوع اول قیمت بالاتری دارند و البته از کیفیت بسیار بالاتری نیز برخوردار هستند.

بهترین روش برای انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب مناسب این است که با افراد حرفه‌ای در این باره مشورت کنید تا بتوانید از کیفیت دستگاه مورد نظر خود و کیفیت فیلترهای موجود در آن مطمئن شوید. یکی از بهترین دستگاه‌های تصفیه آب قلیایی در بازار ایران تصفیه کننده آب ۷ هفت مرحله‌ای یونیزه قلیایی کننده آب مینروا مدل Minerva Ro7_Alkaline است که سختی آب را تا ۰٫۰۰۰۱ میکرون کاهش داده و با افزایش سطح pH آب به آن خاصیت ضد سرطانی می‌بخشد. همچنین برای این که بدانید چگونه کلر آب را از بین ببریم برای ماهی میتوانیم از یک سیستم اسمز معکوس هشت مرحله ای یا هفت مرحله ای پمپ و مخزن دار استفاده کنیم تا به صورت زیر سینکی از فیلتر پست کربن پنجم آن خروجی گرفته و برای آب آکواریوم استفاده نماییم.

دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ای یونیزه قلیایی کننده

بهترین برندهای تصفیه آب زیر سینکی

وقتی برای اولین بار جهت خرید دستگاه تصفیه آب مراجعه می‌کنید، با تعداد زیادی برند روبه‌رو خواهید شد که همه آنها شبیه به هم به نظر می‌رسند. همچنین قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی نیز به‌شدت متغیر است و از قیمت‌های حدود دو میلیون تومان تا بیش از ۷ میلیون تومان متفاوت هستند. به همین دلیل بهتر است با ذهن خالی وارد بازار نشوید و از قبل درباره برندهای مختلف و ویژگی‌های هرکدام از آنها اطلاعات داشته باشید.

بهترین برندهای تصفیه آب زیر سینکی

برندهای ایرانی تصفیه آب اساساً به این صورت کار می‌کنند که قطعات دستگاه را به کشور وارد کرده و در داخل مونتاژ می‌کنند. برخی از این دستگاه‌ها در کارخانه‌های معتبر با نام برندهای ایرانی مونتاژ شده و وارد بازار می‌شوند. این دستگاه‌ها شاید به اندازۀ دستگاه‌های برندهای خارجی باکیفیت نباشند؛ اما از استاندارد کافی برخوردار هستند. از طرف دیگر گاهی دستگاه‌ها در داخل کشور مونتاژ شده و به اسم دستگاه خارجی فروخته می‌شوند. این دستگاه‌ها معمولاً بی‌کیفیت هستند و به قیمتی بسیار بالاتر از ارزش واقعی خود به فروش می‌رسند.

در مقابل دستگاه‌های مونتاژ شده در داخل کشور، دستگاه‌های خارجی قرار دارند. بهترین دستگاه‌های تصفیه آب در کشور تایوان تولید می‌شوند. برند مینروا یکی از بهترین برندهای مشهور است که بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را تولید می‌کند. تمام دستگاه‌های مینروای اصل هستند و با گارانتی و خدمات پس از فروش در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند. برندهای دیگری مانند برند سافت واتر، برند سی سی کا و برند آکوا نیز در صورت اصل بودن از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند.

قیمت دستگاه تصفیه آب

قیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل با توجه به تعداد مراحل هر دستگاه، قطعاتی که در آن وجود دارد و کشور تولیدکننده آن متفاوت خواهد بود. دستگاه‌های ساخت تایوان در مقایسه با دستگاه‌های ایرانی قیمت بالاتری دارند؛ اما از طرفی کیفیت قطعات موجود در آنها و اتصالات آنها بالا است. در نتیجه طول عمر و کارایی بیشتری دارند. بسیاری از دستگاه‌هایی که در بازار به فروش می‌رسند بین سه تا پنج میلیون تومان قیمت دارند.

بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که در مقایسه با قیمت خود بهترین کارایی را داشته باشد. دستگاه تصفیه آب مینروا ساخت کشور تایوان هستند و با ضمانت کیفیت و قیمت عرضه می‌شوند. همچنین فیلترهای ممبران این دستگاه‌ها تحت لیسانس کشور آمریکا بوده و در واقع بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی در ایران محسوب میگردد که در تایوان تولید می‌شوند.

قیمت دستگاه تصفیه آب

توجه داشته باشید که دستگاه اصل تایوان مورد نظر خود را تنها از فروشندگان و عرضه‌کنندگان شرکت های معتبر تصفیه آب تهیه کنید. بسیاری از اوقات فروشندگان نامعتبر از عدم آگاهی خریداران سو استفاده کرده و دستگاه‌های تقلبی را به جای دستگاه تصفیه آب زیر سینکی تایوانی اصل به خریدار می‌فروشند. هنگام خرید توجه داشته باشید که به جز فیلتر ممبران سایر قسمت‌های دستگاه‌های تایوانی توسط یک شرکت و با برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی همان شرکت تولید می‌شوند. در نتیجه باید علامت تجاری برند بر روی تمام قطعات یکسان باشد. گاهی بی‌کیفیت بودن اتصالات و قطعات دستگاه از همان ابتدا تقلبی بودن آن را نشان می‌دهد، پس دستگاه را با دقت بررسی کنید.

راه اندازی تصفیه آب خانگی زیر سینکی

همان‌طور که تاکنون توضیح دادیم بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل، دستگاه‌های زیر سینکی هستند که از سیستم اسمز معکوس برای تصفیه آب بهره می‌برند. برای راه‌اندازی دستگاه تصفیه آب ابتدا باید محل نصب دستگاه را در زیر سینک در نظر بگیرید. شما به فضایی برای دستگاه و فضایی برای مخزن آب نیاز دارد. در مرحله بعد باید لوازم مورد نیاز برای نصب مانند آچار و نوار تفلون را در کنار خود داشته باشید.

برای نصب دستگاه به یک انشعاب برای ورودی دستگاه و نصب پساب یا خروجی فاضلاب احتیاج دارید. همچنین باید شیر برداشت آب را بر روی سینک نصب کنید. در نهایت باید تمام قیمت فیلتر تصفیه آب تایوانی در جای خود نصب شوند. برای اتصال دستگاه به برق به پریز برق احتیاج دارید. اگر پریز برق در نزدیکی دستگاه وجود نداشته باشد، ناچارید کمی سیم‌کشی انجام دهید.

راه اندازی تصفیه آب خانگی زیر سینکی

ممکن است برای شما انجام تمام این مراحل نصب کمی دشوار باشد. در نتیجه شاید بد نباشد از یک متخصص برای این کار کمک بگیرید. اگر دستگاه تصفیه آب زیر سینکی خود را از یک فروشنده معتبر تهیه کرده باشید، فردی را برای نصب دستگاه خواهند فرستاد. از مزایای خرید دستگاه تصفیه آب از شرکت مینروا فیلتر این است که ارسال و نصب دستگاه رایگان خواهد بود. همچنین در زمان‌های لازم تعویض فیلتر تصفیه آب به شما یادآوری خواهد شد.

خرید آب تصفیه کن

قبل از آنکه برای خرید دستگاه مورد نظر خود اقدام کنید ابتدا قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی که توسط برندهای مختلف تولید می‌شود را بررسی کنید و ویژگی‌های برندهای مختلف را در نظر بگیرید. سپس یک فروشنده منصف و مطمئن پیدا کنید و بعد برای خرید اقدام کنید. ممکن است بین چند برند یا چند مدل از یک برند خاص شک داشته باشید. هر سؤالی دارید قبل از خرید بپرسید تا با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهید.

خرید آب تصفیه کن

برای خرید دستگاه مینروای اصل به سایت مینروا فیلتر مراجعه کرده و از خدمات ارسال و نصب آسان و گارانتی طلایی ۱۲ماهه بهره‌مند شوید. همچنین اگر هنوز در انتخاب مدل دستگاه شک دارید می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید. در نهایت امکان خرید دستگاه‌های تصفیه آب مینروا به صورت اقساطی وجود دارد. می‌توانید قسط‌ های مربوط به دستگاه خود را تا ده ماه پرداخت کنید و به این ترتیب با یک قیمت مقرون‌به‌صرفه صاحب بهترین دستگاه تصفیه آب موجود در بازار شوید.

بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل زیر سینکی در ایران کدام است؟

با توجه به کیفیت و قیمت و دارا بودن نمایندگی انحصاری تصفیه آب مینروا، بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در بازار و مراکز فروش ایران محسوب میگردد

قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی چقدر است؟

جهت اطلاع از قیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی مینروا که بهترین دستگاه زیر سینکی برای آب شهری در بازار ایران محسوب میگردد با کارشناسان مینروا فیلتر تماس برقرار نمایید

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)