تفاوت فیلتر آب با دستگاه تصفیه آب چیست؟

فیلتر یک بخش مهم از دستگاه‌های تصفیه آب است که روی کیفیت آب تاثیر مستقیم دارد. یک دستگاه تصفیه آب گران‌قیمت، بدون استفاده از فیلتر مناسب نمی‌تواند به اندازه کافی آلاینده‌های آب را حذف کند. بسیاری افراد با توجه به افزایش آلودگی منابع آب به اهمیت استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب پی ‌برده‌اند و برای اینکه بتوانند با خیال راحت از آب سالم و قابل نوشیدن لذت ببرند، انواع دستگاه تصفیه آب خانگی را خریداری می‌کنند. اگر کنجکاو هستید تا تفاوت فیلتر آب با دستگاه‌های تصفیه را بدانید در این مطلب لیست کاملی برای شما گردآوری کرده‌ایم.

دستگاه تصفیه آب چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه تصفیه آب به کمک فیلترهای متنوعی که دارد آلودگی‌های مختلفی مثل کلر، شن و خاک و بسیاری از مواد مولکولی ریز خطرناک که با چشم قابل مشاهده نیستند را از آب حذف کرده و آن را سالم و قابل نوشیدن می‌کند. بدن انسان به نحوی طراحی شده که شاید بتواند چند هفته بدون غذا زندگی کند اما بدون آب زندگی بیش از چند روز غیر ممکن است. در عین حال نوشیدن آب آلوده و تصفیه نشده هم آسیب‌های جبران ناپذیری را به بدن وارد می‌کند.

آب به دلیل ساختار مولکولی خاص خود می‌تواند بسیاری از آلودگی‌ها را در خود حل کند، مصرف این آب ممکن است به بروز بیماری‌های مختلفی مثل حصبه منجر شود. سیستم تصفیه آب شهری قادر نیست همه این آلودگی‌ها را حذف کند به همین دلیل استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی می‌تواند به تصفیه تمام آلودگی‌ها کمک کند و یک آب سالم و قابل شرب را به شما تحویل دهد. دستگاه‌های موجود در بازار دارای کیفیت‌های متفاوتی هستند و با برندهای مختلف عرضه می‌شوند. جالب است بدانید این محصولات از کشورهای مختلف وارد ایران می‌شوند، برای اینکه بتوانید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را برای خود خریداری کنید، باید ویژگی‌های یک دستگاه خوب، نحوه عملکرد آن و تفاوت دستگاه تصفیه آب خانوادگی با انواع فیلتر را بدانید.

دستگاه‌های تصفیه آب در انواع مختلفی مثل زیر سینکی، سردوشی، سرشیری و رومیزی در بازار موجود است که بسته به کاربرد و انتظاری که از دستگاه تصفیه دارید می‌توانید آن‌ها را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

هنگام خرید دستگاه‌های تصفیه آب باید به حجم مخزن آن دقت کنید، حجم این مخزن باید متناسب با نیاز شما و تعداد افراد ساکن در خانه باشد. لازم است به صورت مداوم بر عملکرد دستگاه تصفیه خود نظارت داشته باشید تا با تعویض به موقع فیلترها بتوانید به صورت مستمر از کیفیت بالای آب استفاده کنید. کارشناسان پشتیبانی شرکت ارائه دهنده فیلتر دستگاه تصفیه می‌توانند زمان مناسب تعویض فیلتر را به شما اطلاع دهند. زمان تعویض فیلتر به عوامل مختلفی مثل سختی آب محل زندگی شما بستگی دارد، خرید دستگاه تصفیه آب هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری مناسب در جهت افزایش سطح سلامت اعضای خانواده شما است.

فیلتر تصفیه آب چیست و انواع آن کدام است؟

فیلتر تصفیه آب با تکنیک‌های مختلف انواع آلودگی‌های موجود در آب را حذف می‌کند. فیلترهای تصفیه آب به دو دسته فیزیکی و شیمیایی تقسیم می‌شوند. فیلترهای فیزیکی با وارد کردن فشار به آب آلودگی‌های فیزیکی قابل مشاهده را حذف می‌کند و فیلترهای شیمیایی به کمک یک ماده شیمیایی آلودگی‌ها را تصفیه می‌کنند. آب تصفیه شده با این فیلترها از نظر بو، رنگ و مزه در شرایط مطلوبی قرار دارد و نوشیدن آن بسیار لذت بخش است.

اغلب دستگاه‌ها معمولی موجود در بازار دو یا سه فیلتر دارند، دستگاه تصفیه آب مینروا در 4 تا 8 مرحله آب را از فیلترهای مختلف عبور داده و مواد زائد را از آن حذف می‌کند، در نهایت املاح و مواد معدنی مورد نیاز بدن که از آب تصفیه شده را به آن باز می‌گرداند و یک آب نوشیدنی با بالاترین کیفیت را در اختیار شما قرار می‌دهد. این دستگاه‌ها محصول کشور تایوان هستند که با شرایط آب‌های موجود در اقلیم ایران مطابقت بالایی داشته و کیفیت مطلوبی با ماندگاری زیاد دارد.

فیلترهای تصفیه آب را می‌توان به انواع مختلفی تقسیم کرد. سیستم اسمز معکوس بهترین شیوه تصفیه آب است که از متنوع‌ترین و بهترین فیلترها برای تصفیه آب استفاده می‌کند. در اینجا به برخی از مهم‌ترین انواع فیلتر تصفیه آب اشاره می‌کنیم.

فیلترهای پلی پروپیلن، کربن پودری، کربن بلاک، ممبران و مینرال مهم‌ترین انواع فیلترهای موجود در بازار هستند که در مراحل مختلف آب را تصفیه می‌کنند.

فیلترهای membrane اثرگذارترین این فیلترها هستند که آلودگی‌های محلول در آب که با چشم دیده نمی‌شوند را حذف می‌کنند. به کمک این فیلتر انواع قارچ، انگل، میکروب و باکتری از آب حذف شده و نیترات که می‌تواند به بدن انسان آسیب‌های زیادی وارد کند هم از آب تصفیه می‌شوند. ممران انواع فلزات سنگین و آسیب رسان موجود در آب را از بین می‌برد. طبق تحقیقات این فیلتر بیش از 90 درصد آلودگی‌های موجود در آب را حذف می‌کند.

فیلتر کربن فعال دومین دسته از فیلترهای مهم هستند که به AC هم شهرت دارند، این فیلترها بسیاری از ناخالصی‌های موجود در آب را حذف می‌کنند. بسیاری از مواد مضر در این فیلترهای جمع می‌شوند به همین دلیل لازم است سالی دو بار این نوع فیلتر تعویض شود.

سایر فیلترها هم در مراحل مختلف تصفیه کار پاکسازی آب را انجام می‌دهند تا در سطح استاندارد قرار بگیرد، استفاده از این آب علاوه بر سلامتی برای شادابی پوست و مو هم بسیار مفید است.

فیلتر آب و دستگاه تصفیه آب خانگی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

دستگاه تصفیه آب ابزاری برای رفع انواع آلودگی‌های موجود در آب است که با انجام فرایندهای مختلف آن را قابل شرب می‌کند. این دستگاه‌ها مزایای بسیاری دارند و از این رو استفاده از آن‌ها در سراسر جهان مرسوم شده است. فیلتر آب بخشی از دستگاه‌های تصفیه هستند که با مکانیسم‌های مختلف آلودگی آب را حذف می‌کنند.

فیلترها در واقع قسمتی از دستگاه تصفیه آب هستند که بار اصلی رفع آلودگی از آب را بر دوش دارند، یک دستگاه هر چقدر هم که گران و معروف باشد اگر فیلتر استاندارد و مناسبی روی آن نصب نشود نمی‌تواند آب را به خوبی تصفیه کند. رفع آلودگی تنها بخشی از مزایای استفاده از این فیلترها است، مزیت دیگر آن بهبود کیفیت آب و رنگ و طعم آن است. آب خارج شده از دستگاه‌های تصفیه آب بسیار گواراتر از آبی است که در سیستم تصفیه آب شهری پاکسازی می‌شوند.

تعداد بالای فیلترهای موجود در دستگاه تصفیه آب لزوما به منی کیفیت بالای آن نیست بلکه اصل و استاندارد بودن فیلترها است که روی کیفیت آب خروجی از دستگاه تاثیر مستقیم دارد.

هنگام خرید دستگاه تصفیه آب لازم است با کارشناسان مشورت کنید تا انتخاب مناسبی داشته باشید. دستگاه‌های تایوانی مینروا یکی از باکیفیت‌ترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی موجود در بازار است که با خیال راحت می‌توانید آن را خریداری کنید. فیلترهای مورد استفاده در این دستگاه استاندارد هستند و به وفور در بازار با قیمت مناسب یافت می‌شوند.

راه‌های تشخیص دستگاه تصفیه آب خوب از بد کدام است؟

بدنه اصلی بیشتر دستگاه‌های تصفیه آب از پلاستیک ساخته می‌شوند هر چه کیفیت این پلاستیک بهتر باشد دستگاه کیفیت بیشتری دارد. فیلترهای کربنی موجود در این دستگاه‌ها هم باید باکیفیت باشد، استفاده از فیلترهای گیاهی که بسیار مرغوب و واکنش پذیر هستند مواد مضر موجود در آب را حذف کرده و طعم و بوی آن را بهتر می‌کنند.

فیلترهایی که در دستگاه بکار برده می‌شوند باید استانداردهای لازم را دریافت کنند تا از کیفیت مناسب برخوردار باشند. استفاده از مواد غیر مجاز مثل چسب و رنگ در این فیلترها روی کیفیت آب تاثیر مستقیم دارد. هنگام خرید دستگاه تصفیه آب حتما سراغ برندهای خوشنام که امتحان خود را در بازار پس داده‌اند بروید.

کارشناسان سایت مینروا فیلتر کلیه اطلاعاتی که برای خرید یک دستگاه خوب و فیلتر استاندارد نیاز دارید را در اختیار شما قرار می‌دهند، با خرید از این سایت می‌توانید از کیفیت محصولاتی که خریداری می‌کنید اطمینان داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonمشاوره خرید(پاسخگویی 24 ساعته)