کلر آب بعد از چند ساعت از بین می‌رود؟

آیا تا به حال شده از خود بپرسید که چقدر زمان نیاز است تا کلر آب از بین برود؟ مطمئنا می‌دانید که مصرف کلر به میزان بالا، می‌تواند برای سلامت بدن بسیار مضر باشد و خب برای سالم بودن باید به جواب این سؤال برسید. کلر موجود در آب می‌تواند حالت قلیایی آب را از بین ببرد و اسیدیته آب را بیشتر کند و خب این برای سلامت بسیار بد است.

چه مدت طول می‌کشد تا کلر از آب تبخیر شود؟ آب برای اینکه کلر خود را از دست بدهد، باید حداقل 24 ساعت بماند. اما ممکن است تقریباً 5 روز طول بکشد تا کلر از آب تبخیر شود و این بستگی به غلظت اولیه کلر و حجم کل آب دارد.

کلر در سطح 2 ppm (قطعات در میلیون) در حدود 10 گالن آب، 110 ساعت طول می‌کشد تا کاملاً تبخیر شود. توجه به این نکته مهم است که برخی کارها مانند استفاده از اشعه ماوراء بنفش می‌تواند روند تبخیر و از بین رفتن کلر را بسیار تسریع بخشد و در واقع آن را از آب حذف کند.

برخی به این اعتقاد دارند که قرار دادن خورشید در معرض اشعه خورشید می‌تواند کلر را از بین ببرد و حتی با جوشاندن آب می‌تواند مطمئن باشند که کلر به طور کلی از بین رفته است. البته که این موارد به صورت علمی تأیید نشده‌اند و نمی‌توان آنها را به عنوان روشی خوب برای از بین بردن کلر از آب به کار برد.

آیا کنار گذاشتن آب کلر را از بین می‌برد؟

کلر آب بعد از چند ساعت از بین می‌رود؟

در حقیقت، این روش برای از بین بردن کلر از آب، ارزان‌ترین و همچنین آسان‌ترین راه به شمار می‌آید. اما این روش یک روش کاملا وقت گیری است و شما باید زمان خالی برای انجام این کار به صورت روزانه داشته باشید. البته که حجم آب مصرفی را نیز که می‌خواهید به این روش کلرزدایی کنید، بسیار کم خواهد بود.

معمولا مشاهده شده است که کلر در آب بعد از 24 ساعت کنار گذاشتن از بین می‌رود. اگر می‌خواهید این روند را بسیار سریع‌تر و آسان‌تر کنید، می‌توانید سراغ خرید دستگاه تصفیه آب از بین برنده کلر بروید.

شما با استفاده از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی می‌توانید در کمتر از 24 ساعت 100٪ کلر را از بین ببرید و آب را برای مصرف کاملاً بی خطر کنید. حتی بعد از تمام شدن کار تصفیه آب می‌توانید سراغ تست کلر آب بروید و آن را با استفاده از دستگاه‌های مشخص کننده میزان کلر در آب تصفیه شده بسنجید.

اما نکته‌ای که اینجا باید عنوان کنیم این است که،‌ در حالی که با تبخیر آب کلر از بین می‌رود، اما کلرامین از بین نمی‌رود. افراد زیادی برای از بین بردن کلرامین سراغ جوشاندن آب می‌روند و این پروسه سخت و زمان‌بر را امتحان می‌کنند. البته که جوشاندن آب ممکن است کلرامین را از بین ببرد، اما از جهتی نیز مواد و املاح معدنی مفید را نیز از بین می‌برد.

آیا دستگاه‌های تصفیه آب کلر را از بین می‌برند؟

نمی‌توان با اطمینان گفت که تمام دستگاه‌های تصفیه آب می‌توانند کلر موجود در آب را از بین ببرند. این کاملا به نوع فیلتری که در دستگاه استفاده شده است بستگی دارد و کلر با فیلترهایی خاص از بین می‌رود.

آبی که فیلتر نشده است حاوی مواد شیمیایی مضر است که ممکن است به بدن شما آسیب برساند. خبر خوب این است که می‌توان مواد شیمیایی محلول، از جمله کلر را با استفاده از برخی دستگاه‌هایی که دارای فیلتر کربن فعال هستند از بین برد.

کلر آب بعد از چند ساعت از بین می‌رود؟

بهترین آب تصفیه کن برای حذف کلر از آب

همان‌طور که در مقاله‌های قبلی بیان کردیم، بهترین آب تصفیه کن خانگی برای حذف کلر از آن آشامیدنی دارای سه فیلتر تصفیه آب پیش تصفیه هستند، که دو تا از آنها فیلتر کربن فعال گرانول و فیلتر کربن بلاک هستند. دستگاه‌های مینروا فیلتر که دارای سیستم اسمز معکوس هستند، فیلتر ممبران نیز دارند که تا ابعاد 0,0001 میکرون تمام املاح مضر دیگر موجود در آب را نیز تصفیه می‌کنند.

برای حذف کلر از آب آشامیدنی، پیشنهاد ما به شما دستگاه تصفیه آب هفت مرحله ای یونیزه قلیایی مینروا است که این کار را به بهترین شکل انجام می‌دهد. البته باید عنوان کنیم که، تمام دستگاه‌های شرکت مینروا فیلتر قادر به حذف کلر باقیمانده از آب شهری می‌باشند، چرا که در تمام دستگاه‌ها و در مرحله دوم از فیلتراسیون فیلترهای کربن فعال وجود دارند.

سخن پایانی

صرف نظر از روش حذف کلر، باید یک کیت آزمایش کلر برای خانه تهیه کنید تا میزان کلر در آب را قبل از روش حذف و بعد از روش حذف بررسی و اندازه گیری کنید. سطح کلر در آب در روش امتحانی شما می‌تواند سرنخ خوبی در از بین بردن این ماده از آب به شما بدهد.

اگر بعد از استفاده از روش حذف کلر، میزان کلر بسیار کمتر از قبل باشد، روشی که انتخاب کردید جواب داده است. در غیر این صورت، باید گزینه دیگری برای حذف کلر پیدا کنید.

همچنین باید به دنبال روشی باشید که هم کلر و هم کلرامین را از بین ببرد. بسیاری از افراد وجود کلرامین در آب را نادیده می‌گیرند و این می‌تواند روی سلامت افراد اثر منفی بگذارد.

2 نظرات
 1. جواد مرادی می گوید

  من برای آکواریوم آب شیرین نیاز دارم هفته ای 200 لیتر آب بدون کلر داشته باشم دستگاه های شما این امکان رو داره که هم سختی پایین زیر 30 تحویل بده هم کلر رو کاملا حذف کنه که ماهی هام آسیب نبینند؟

  1. minervaadmin می گوید

   سلام و احترام
   دستگاه های مینروا همگی امکان خروجی گرفتن برای آب آکواریوم هم دارند و تنها در زمان ثبت سفارش با کارشناسان فروش مینروا فیلتر مطرح کنید که نیاز به خروجی آکواریوم هم دارید و روزانه تا 250 لیتر آب تصفیه شده با سختی زیر 30 برای آکواریوم شما در اختیار قرار خواهند داد ضمن این که می‌توانید برای آشامیدن هم استفاده نمایید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.